Klub » Historie klubu

Historie

Každé období v lidské činnosti vychází z určité historie. Ne jinak je to u našeho oddílu ledního hokeje v Klášterci nad Ohří, který nese od roku 1993 název HC Klášterec nad Ohří. Proto vás chceme alespoň ve stručnosti seznámit jak těch jistě úspěšných let probíhalo.

Základ veškerého hokejového dění začal na přelomu let 1956 - 1957. Hokej se hrál v Chomutově, Kadani, Perštejně, Vilémově, Žluticích a Radonicích, tak proč ne v Kláštereci n.O.

První utkání v historii oddílu mělo být sehráno v lednu 1957, ale obleva vykonala své. A tak si tehdejší hokejový nadšenci museli počkat až do 5.1.1958, kdy bylo sehráno první přátelské utkání s tehdejším Baníkem Prunéřov a to již na nově postaveném stadioně při umělém osvětlení.

V letech 1960-1964 se hrál střídavě okresní přebor nebo A třída vždy podle toho, jaké bylo uspořádání okresů a soutěží. V sezoně 1968-1969 naše družstvo postoupilo přes kvalifikaci do tehdejší divize.

Většina našich utkání a tréninků probíhala na stadionech v Chomutově a Litvínově, a tak tehdejší funkcionáři začali správně prosazovat vybudování ledové plochy. Povedlo se, a tak od roku 1974 mohl náš oddíl využívat umělou ledovou plochu.

Od stejného roku se vedení oddílu začalo věnovat mládeži, a každým rokem se rozšiřovaly naše řady o další hokejové adepty. Vývoj oddílu šel rychle kupředu, a tak tehdejší vedení začalo pomalu prosazovat zastřešení našeho zimního stadionu.Vše se podařilo dokončit v roce 1992, kdy byl zastřešený stadion předán plně do užívání našemu oddílu.V roce 1993 došlo k velké úpravě ledové plochy. Ledová plocha byla zúžena dle vzoru NHL na 26,70 m a tím se stala nejužší v Evropě.

V roce 1993 došlo k další velké změně, oddíl ledního hokeje se osamostatnil, vystoupil z TJ, a tím vznikl HC Klášterec nad Ohří. Byl sestaven nový VV, který až na některé změny pracuje ve stejném složení až do dnešní doby.Členům VV se podařilo ve spolupráci s trenéry a ostatními členy HC vybudovat všechna mládežnická mužstva.

V dnešní době má náš klub přípravku, dalších devět mládežnických družstev a mužsto dospělých. Družstva od 3.do 5.třídy hrají regionální soutěže a od 6. do 9.třídy Žákovské ligy ČR.Vzhledem k počtu hráčů v dorostu a juniorech jsme byli nuceni vytvořit společně s Kadaní jedno družstvo dorostu a jedno družstvo juniorů. Obě družstva startují v 1.lize ČR. Klášterecké "A" mužstvo hraje od roku 1998 II.NHL.

Jak se měnily názvy našeho oddílu:

Po válce v roce 1945 vznikla v Klášterci n.O. tělovýchovná jednota s názvem Spartak Klášterec. Tento název nesly tehdy všechny oddíly.

• Od roku 1975 jsme nesli název Spartak ZKL Klášterec.
  • V roce 1976 vznikla TJ ZKL Klášterec a náš oddíl do ní patřil až do roku 1993.
  • Od roku 1993 nese náš klub název HC Klášterec nad Ohří.
  • V roce 1998 byla založena společnost HC Klášterec nad Ohří s.r.o., která zastřešuje družstvo mužů.
  • V roce 2018 byl klub přejmenován na HC Tygři Klášterec nad Ohří.

Jaké soutěže naše "A" mužstvo hrálo

• V sezoně 1958 - 1959 se hrál takzvaný meziokresní přebor.
  • V sezoně 1959 - 1960 jsme hráli 1.A třídu, do které jsme postoupili přes kvalifikaci.
  • V sezonách 1960 - 1978 se naše družstvo mužů pohybovalo v krajském přeboru.
  • V roce 1978 se nám podařilo zvítězit v krajském přeboru a přes kvalifikaci postoupit do II.NHL. Přes veškerou snahu jsme se však neudrželi.
  • Od roku 1979 do roku 1998 naše "A" mužstvo startovalo v regionálním přeboru.
  • V roce 1998 zvítězilo v RP a postoupilo přes kvalifikaci, kde vyřadilo Příbram, do II.NHL.
  • V sezoně 1998 - 1999 7.místo v II.NHL (z 18 účastníků).
  • V sezóně 1999 - 2000 1.místo v II.NHL (z 20 účastníků) postup do "play off" , kde skončili v semifinále s týmem Kralup nad Vltavou - 1 : 2 na zápasy.
  • V sezóně 2000 - 2001 jsme taktéž postoupili až do "play off" II.ligy ČR.