Klášterec podleh Sokolovu po nájezdech

V dalším přátelském utkání se střetl Klášterec se svým odvěkým rivalem se Sokolova. Po první bezbrankové třetině se Sokolov dostal do vedení, ale domácí tým zásluhou Hrdličky a Mály dokázal druhou třetinu vyhrát 2:1. Ve třetí třetině se nám s góly roztrhl pytel a na konci utkání svítil na tabuli stav 4:4. Po dohodě obou týmu se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Tam byl úspěšnější Sokolov, který tak pro Klášterec připravil první prohru v přípravném období.
30. srpna 2016 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
4:5sn
0:0, 2:1, 2:3

branky a nahrávky: : 26. Hrdlička (Vrtek, Mála), 40. Mála (Müller, Cestr), 48. Tupý (Páleník, Macháček), 49. Toušek (Žižka, Charousek) – 21. Kuběna (Hohl, Šik), 43. Sláma (Prachař, Molnár), 46. Kuběna (Sláma, Michálek), 53. Salajka, rozh.nájezd Molnár

Klášterec nad Ohří: Danylec (Kutnar) – Žižka, Páleník, Müller, Sklenička, Cestr, Pokorný, Toušek, Charousek, Choc, Hrdlička, Vrtek, Mála, Macháček, Tupý, Šmejc, Drazdík, Diviš, Bečka

Baník Sokolov: Hruška (Fečo) – Šik, Michálek, Hohl, Gombár, Prachař, Binias, Šneberk, Sláma, Kuběna, Musil, Molnár, Říha, Kašpar, Sus, Salajka, Trapl

Do dnešního utkání nastoupil aktivněji Klášterec. Jako první vyzkoušel pozornost Hrušky v hostující brance nováček v kláštereckém dresu Adam Choc, který přišel ze Sparty Praha, ale jeho pokus brankou neskončil. Domácí tým byl i nadále velmi aktivní, ale nedařilo se mu vstřelit branku. Do akce se pouštěl také samozřejmě Sokolov, ale jeho pokusy o založení útoku vždy odrazila pozornost domácích obránců. Po úvodních minutách se hra vyrovnala a diváci v hledišti viděli hokej nahoru a dolů, vstřelená branka však zápasu pořád chyběla. Na konci první třetiny byl nejblíže k otevření skóre hostující Sus, který se objevil sám před domácí brankou, ale jeho pokus šel vysoko nad Danylecovu klec. Úvodní třetina tak branku nepřinesla.

Na začátku druhé třetiny měl Sokolov výhodu přesilové hry 5 na 3 a tu také i když nutno dodat že s velkým štěstím využil. v čase 20:29 nahazoval puk před branku Pavel Kuběna a jeho přihrávku si nešťastně při obranném zákroku srazil do vlastní branky domácí Žižka. Se vstřelenou brankou přišla také velká aktivita sokolovských hráčů, kteří hned několikrát prověřili pozornost domácího brankáře, ten byl však vždy ve střehu. Ve 26.minutě přišlo vyrovnání a to když hráli domácí přesilovou hru 5 na 4. Po pěkné kombinaci předložil Vrtek puk na hokejku Lukáše Hrdličky, který se z mezikruží nemýlil a poslal puk mezi betony brankáře. Po této brance se stal Klášterec opět aktivnějším celkem. Ve 30.minutě mohl jít Klášterec dokonce do vedení a to když Müller propálil vše co mu stálo v cestě, ale puk který si už mířil do branky nakonec odpálil jeden z hostujících obránců. O tři minuty později odmítl vedoucí branku Žižka, který si šikovně najel z pravé strany, ale prudkou přihrávku nedokázal proměnit v branku. Deset vteřin před uplynutím druhé třetiny se přeci jen domácí dočkali branky. Müller vystřelil od modré čáry a těsně před Hruškou stačil puk ještě tečovat František Mála. Klášterec tak šel do šaten za vedení 2:1.

Ve třetí třetině se dočkali diváci hned pěti branek. Hned v úvodu se dočkal Sokolov vyrovnání. Tomáš Sláma si nedělal s pukem žádnou starost, napálil ho hned za modrou čárou a puk k překvapení všech skončil v domácí brance. A jako přes kopírák vstřelil hostující celek také třetí branku. Pavel Kuběna napodobil svého spoluhráče a hned od modré vyzkoušel propálit domácího brankáře, to se mu také podařilo a Sokolov vedl rázem 3:2. Klášterec se nechtěl spokojit s tímto výsledkem a během tří minut skóre otočil. Nejprve se trefil poprvé v domácím dresu mladý útočník Jiří Tupý, který parádně tečoval Páleníkovu střelu od modré čáry. Čtvrtá domácí branka padla stejně. Tentokrát od modré pálil Žižka a do jeho střely vložil hokejku v zápase hodně aktivní Ondřej Toušek. Poté se hra uklidnila i když ne na dlouho. v 53.minutě si našel puk po souboji několika hráčů za domácí brankou cestičku až před domácí branku, kde už číhal Vlastimil Salajka, která opět srovnal skóre zápasu. Do konce třetiny se už nic nestalo a tak utkání skončilo 4:4 po základní hrací době.

Po skončení utkání se dohodly oba týmy na samostatných nájezdech, kdy na každé straně pojedou tři hráči. Nájezdy se nám protáhly až na sedm sérií a úspěšnějším týmem byl Sokolov, který tak vyhrál 5:4 po samostatných nájezdech.