Klášterec ztratil dobře rozehrané utkání s Kadaní

V dalším kole Krajské hokejové ligy přivítal Klášterec na svém kluzišti soupeře z nedaleké Kadaně. Vzájemné duely vždy slibují zajímavou podívanou a jinak tomu nebylo ani v tomto utkání. Do zápasu vstoupila lépe Kadaň, která se držela v úvodních minutách před brankou Tichého, skórovat však nedokázala. To na druhé straně dokázali domácí vytěžit z minima maximum, když se v rozmezí necelých dvou minut dokázali trefit hned třikrát a najednou tak vedli 3:0. Do konce první třetiny se hostům podařilo snížit zásluhou Lukáše Hrdličky. Druhá třetina opět nabídla střelecké hody. Domácí se dokázali postupem času dostat do vedení 6:4, ale ani to jim nakonec nestačilo. Do třetí třetiny vstoupil hostující celek jako uragán a během sedmi minut dokázal otočit stav utkání ve svůj prospěch na 7:6. Klášterec se celý zbytek zápasu snažil vyrovnat a hned několik šancí měl při přesilových hrách, které se však v tomto duelu nepodařilo proměnit. Když už se zdálo, že si Kadaň odveze všechny body, dokázali domácí vyrovnat. Minutu před koncem základní hrací doby si ihned po vyhraném buly našel puk na modré čáře Martin Hartman a jeho dělovka skončila až v síťi. Utkání tak skončilo 7:7 a rozhodnout tak muselo prodloužení či nájezdy. V prodloužení branka nepadla a tak se muselo do nájezdů. Bohužel pro domácí ani jeden z určených exekutorů neproměnil a tak Kadani stačil hned první proměněný nájezd série z rukou Jaroslava Kulicha. Klášterec si tak z dobře rozehraného utkání připisuje jen jeden bod.
22. října 2022 | 17:00
7:8sn
3:1, 3:3, 1:3 - 0:1

branky a nahrávky: 7. Bečka (Barantál, Vlastník), 8. Dautovský (Döring), 9. Bečka (Neuman, Vlastník), 22. Dautovský (Barantál, Döring), 28. Vlastník (Neuman, Bečka), 35. Suk (Barantál), 59. Hartman (Neuman, Bečka) – 18. Hrdlička (Holan), 27. Hrdlička (Macháček), 28. Stoklásek (Novák), 40. Hrdlička (Nguyen), 41. Jaroš (Cestr, Stoklásek), 44. Cestr (Stoklásek), 47. Novotný (Macháček, Šmejc), rozh. náj. Kulich (TS)

Klášterec nad Ohří: J. Tichý (O. Kufa) — T. Svoboda, J. Barantál, O. Blažek, J. Barantál — M. Chlouba, J. Neuman, D. Suk, J. Vlastník, M. Hartman, V. Bečka, F. Döring, D. Dautovský, M. Danyo

Kadaň: D. Pecháček (D. Svoboda) — P. Holan, V. Cestr, A. Novák, D. Petrásek, A. Machyna, J. Krása — L. Bartók, J. Toman, L. Nguyen, J. Stoklásek, J. Kulich, L. Hrdlička, J. Jaroš, R. Krpenský, P. Macháček, L. Novotný, F. Šmejc