Skvělý finiš: Klášterec zvládl první krok a v sérii vede 1:0

Úvodní čtvrtfinále druhé ligy mezi Kláštercem nad Ohří a Děčínem nabídlo dramatickou podívanou až do poslední sekundy. Severočeši vedli už 4:1, ale Děčín zabral a dokázal srovnat. Když už všichni přítomní mysleli na prodloužení, rozjásal domácí fanoušky střelou od modré Jan Zmeškal. Do konce základní hrací doby v tu chvíli chybělo pouhých devět vteřin. Klášterec se tak díky vítězství 5:4 ujal v celé sérii vedení 1:0 na zápasy. Odveta je na programu už v pátek v Děčíně.
10. března 2010 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
5:4
1:1, 1:0, 3:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Kocek (Boguský, Stehlík), 33. Buchal (Řezníček), 43. Buchal (Zmeškal), 47. Suk (Boguský), 60. Zmeškal (Bečvář) - 1. Štverák (Zůbek), 48. Zůbek (Štverák), 53. Valko (Oliverius), 57. Jaroměřský (Tomeček). Rozhodčí: Pražák - Ruchař, Andrejsek. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Mašek, Martínek, Kocek, Byoguský, Zmeškal, Řezníček, Koblitz, Krupka - Kajer,Derfler, Zika - Suk, Stehlík, Kadlec - Řepík, Buchal, Freiberg - Bečvář, Jáchym, Kalinovič.

Děčín: Zikmund - Jaroměřický, Sádovský, Marek, Stezka, Havlíček, Molnár, Tomeček - Štverák, Zůbek, Filipovský - Oliverius, Valko, Chvátal - Mach, Češka, Hříbal - Řídel, Šohaj, Fiala.

Ve středu večer začala na kláštereckém stadionu očekávaná série mezi Kláštercem a Děčínem. Domácí diváci se těšili na hladký průběh, ale Děčín jim vyrazil dech hned po osmatřiceti vteřinách. František Zůbek nahodil puk za Damaškovo branku, kam si pro přihrávku najel Jiří Štverák, natlačil se před branku a skóroval - 0:1.

V šesté minutě bylo vyrovnáno. Boguský prodloužil přihrávku na Martina Kocka a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Chvíli na to měl další gól Klášterce na hokejkce Kajer, zívala před ním poloprázdná branka Děčína, ovšem domácí útočník nezamířil přesně. Do kabin se tak po dvaceti minutách odcházelo za stavu 1:1.

Druhá třetina nabídla několik vyloučení na obou stranách, velkou šanci Štveráka, kterou vychytal pavel Damašek, a také jeden gól. A radovali se domácí hokejisté, kteří se díky trefě dostali poprvé v zápase a vlastně i v celé sérii do vedení. Na ukazateli skóre právě svítil čas 32:38, když se v přesilové hře po křižné Řezníčkově přihrávce prosadil Jaroslav Buchal - 2:1.

Nejzajímavější podívanou nabídla poslední dvacetiminutovka. Ve třiačtyřicáté minutě tečoval Zmeškalovu bombu do děčínské svatyně Jaroslav Buchal - 3:1. Pár minut na to našel přes půl hřiště Boguský Davida Suka, který se tvrdou střelou trefil pod vyrážečku gólmana Zikmunda. Klášterec vedl 4:1 a zdálo se, že v klidu dokráčí k první výhře v sérii.

Ovšem chyba lávky! Děčín se nadechl k neuvěřitelnému závěru a srovnal na 4:4. Nejprve dorazil Štverákovu střelu za Damaškova záda František Zůbek. Sedm a půl minuty před koncem našel Oliverius zadovkou Lukáše Valka, jenž dal do prázdné. A v 57. minutě projel přes celé hřiště Jan Jaroměřský, který srovnal na 4:4.

Děčín následně daroval domácím přesilovku, hosté si však vzali oddechový čas a dokázali se ubránit. Do konce chyběla jen půlminuta a zdálo se, že zápas půjde do prodloužení. Jenomže v tu chvíli se na modré napřáhl Jan Zmeškal a projektil z jeho hole zastavila až síť děčínské kasy. Do konce základní hrací doby v tu chvíli chybělo devět vteřin. Klášterec tak mohl oslavit první šťastné vítězství a vedení v sérii 1:0 na zápasy.