Klášterec veze z Milevska bod

Klášterečtí hokejisté bohužel v oslabené sestavě nedokázali potvrdit výbornou formu z posledních zápasů a podlehli na ledě posledního Milevska 2:3 po samostatných nájezdech. Mezi střelce se z Klášterce zapsal Libor Řepík a Jakub Hofmeister. Klášterec tedy "přezimuje" na pátém místě v tabulce.
29. prosince 2012 | 17:00 | Milevsko
3:2sn
1:1, 1:1, 0:0

branky a nahrávky: 16. Bernad (Homolka, Procházka), 37. Urbanec (Hamerle), rozhodující nájezd Homolka - 19. Řepík (Dostál), 29. Hofmeister (Kalinovič)

Milevsko: Pipek (Knap)- Procházka, Cifreund, Čunát, Dvořák, Srdínko, Jirků, Hlinka- Urbanec, Nikodém, Hamerle- Bernad, Vlček, Homolka- Król, Sumerauer, Fořt- Paule

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý)- Mašek, Dostál, Hartman, Žižka, Zicho, Kolář- Polanský, Jáchym, Řepík- Hofmeister, Mála, Kalinovič- Heindl, Škorík, Diviš

Milevsko bylo v úvodu zápasu aktivnější a častěji zaměstnávalo hostujícího brankaře Damaška. První vážnější možnost měl Jakub Hamerle ve 3. minutě, ale klášterecký brankař jeho střelu z mezikruží zastavil. Klášterec začal postupně hru vyrovnávat. Oba celky se přes pečlivé obrany dostávaly jen ke střelám ze střední vzdálenosti a tak příliš šancí k vidění nebylo. V 9. minutě zastavil ve středním pásmu rozehrávku hostující obránce Zicho, využil milevského střídání a zaútočil po levé straně. Jeho střelu z kruhu skryl Václav Pipek v domácí brance ve své lapačce. 10. minuta přinesla možnosti na obou stranách. Filip Vlček přihrával zpoza branky k tyči, odkud Jakub Bernad branku netrefil. Na opačném konci se sám mezi kruhy zjevil Řepík, ale Václava Pipka neprostřelil. Pak se poprvé v zápase vylučovalo a Milevsko úvodní přesilovku využilo. David Homolka z kruhů poslal puk k tyči, kde jej Jakub Bernad zametl do branky. Za nedlouho pálil z pravého kruhu Škorík, Václav Pipek betonem střelu vyrazil. V 17. minutě si Libor Nikodém počkal na najetí Davida Cifreunda, přihrál mu od mantinelu za kruhy, Damašek ramenem úspěšně proti střele milevského beka zasáhl. Pak Davida Homolka od levého mantinelu našel mezi kruhy osamoceného Jakuba Bernada, ten byl nucen zakončovat z otočky, Damašek puk do branky nepropustil. Na začátku předposlední minuty se Klášterci podařilo vyrovnat. Řepík úspěšně prošel přes Pavla Srdínka, Petr Hlinka mu mezi kruhy dobře lehl do střely, ale napodruhé už hostující útočník úspěšný byl, když odražený puk poslal přesně k tyči. Druhá třetina začala dohrávanou hostující přesilovkou. V té střílel klášterecký obránce od modré, brankařem vyražený puk poslali milevští obránci přímo na hůl Řepíka, jehož střelu z kruhu Václav Pipek zastavil. I následnou druhou hostující početní výhodu Milevsko ubránilo, když brankaři při hostujících dorážkách pomohli bránící spoluhráči. V 27. minutě zkoušel David Cifreund pozornost hostujícího brankaře střelou zpoza obránce k tyči, Damašek zastavil puk lapačkou. Pak Milan Čunát našel na protějším kruhu zapomenutého Filipa Vlčka, ten však přestřelil. Před polovinou základní hrací doby šel Klášterec do vedení. Mála našel na útočné modré za obráncem Hofmeistera, ten si předhodil puk dosti před sebe. Václav Pipek proti němu vyjel, ale hostující útočník byl u puku dříve a šťouchnutím do něj jej přehodil přes gólmana do branky. Pak u tyčky nebezpečně dorážel Jáchym, Václav Pipek udržel puk před brankovou čarou. Z protiakce Lukáš Sumerauer táhnul útok po levé straně, mezi kruhy našel Ladislava Pauleho, jenž tísněn zakončil vedle branky. Při signalizovaném hostujícím trestu vyrazil k útočnému výpadu Filip Vlček, Damašek však vyrazil jeho střelu a poradil si i s následnou dorážkou Jakuba Bernada. V přesilové hře putoval puk od Jakuba Hamerleho před branku k manévrujícímu Liboru Nikodémovi až k tyči k Josefu Urbancovi, který ale gólmana neprostřelil. V 36. minutě se mezi kruhy zbavil milevského obránce Kalinovič, Václav Pipek jeho střelu z kruhu dokázal vyrazit. Za minutu Milevsko vyrovnalo. Jakub Hamerle vyvezl puk z vlastní třetiny, poslal jej mezi obránci do jízdy Josefu Urbancovi, který svůj únik zakončil po forhendové kličce podél brankaře k tyči. V závěru třetiny měl ještě možnost klášterecký Polanský, Václav Pipek jeho střelu z kruhů vytěsnil nad branku. První příležitost třetí části měl Klášterec, když se v 44. minutě ocitli hosté v situaci 2 na 1. Z pravého kruhu střílel Kalinovič, Václav Pipek byl včas u tyčky a puk zastavil. Za minutu Milevsko skórovalo. Pavel Srdínko vypálil od modré, u tyčky dorážející Filip Vlček ani nadvakrát puk do branky neprotlačil. Kotouč se dostal mezi kruhy, kde už Jiří Fořt úspěšný byl. Pro sporné postavení milevského hráče v brankovišti, který tam byl navíc evidentně natlačen bránícím hráčem, však rozhodčí gól neuznal. V 51. minutě Josef Urbanec přihrál mezi kruhy Jakubovi Hamerlemu, ten branku těsně minul. Pak měl Klášterec přesilovku. Vytvořil si v ní velký tlak, ale domácí na čele s Václavem Pipkem odolali. Navíc se v jejím průběhu mohli sami prosadit, když Filip Vlček v rohu obral o puk Žižku, vyjel před branku, ale Damašek se roztáhl v brankovišti a skórovat mu nedovolil. Poslední šanci základní hrací doby měl Polanský, když se k němu dostal sražený puk před branku, ale puk do ní nedostal.

Zápas dospěl do prodloužení. V něm hrály oba týmy spíše opatrně a dosti nepřesně a tak jedinou větší šancí byla střela Kalinoviče zpoza obránce, kterou Václav Pipek zastavil svojí lapačkou.

Přišly tak na řadu nájezdy. Jako první se rozjel hostující Kalinovič, Václava Pipka neprostřelil. Stejné zakončení volil i milevský nájezdník David Homolka a trefil se mezi gólmanovy betony. Jako druhý se za Klášterec rozjel Hofmeister, volil bekhendovou kličku, ale Václav Pipek jeho úmysl přečetl. Druhým za Milevsko byl Libor Nikodém, který volil rovněž kličku do bekhendu, ale puk mu trochu sjel a tak se trefil jen do boční sítě. Poslední možnost na srovnání měl hostující Polanský, ale Václav Pipek mu nenechal sebemenší prostor pro úspěšně zakončení a výrazně tak přispěl k zisku bonusového bodu.