Mazanec opět neobstál

Je to už podruhé, co extraligový brankář Mazanec nastoupil proti Klášterci, ale ani na podruhé neobstál. Z tohoto těžkého utkání vyplul jako vítěz Klášterec, když v 56. minutě svou šikovnost prokázal Jakub Mužík a strhl tak vedení zpět na stranu Klášterce. Toto vedení si Klášterec udržel až do konce zápasu. Druhé utkání sehraje Klášterec na ledě v Klatovech a to ve čtvrtek 1. března od 18:00.

28. února 2012 | 18:00 | Klášterec
5:4
3:0, 1:2, 1:2

branky a nahrávky: 4. Řepík (Řezníček), 13. Pražák (Mužík, Freiberg), 13. Dostál (Hartman, Jáchym), 36. Freiberg (Mužík), 56. Mužík (Freiberg) - 31. Zeman (Pouska, Baxa), 39. Steiner (pen.), 42. Zeman (Pavlis, Mazanec), 56. Kocman

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek); Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Horváth, Kolčava, Řepík, Kalinovič, Polanský, Freiberg, Pražák, Mužík, Jáchym, Hartman, Miklovič, Tenkač, Toman, Bečvář.

SHC Klatovy: Hubáček (Mazanec); Mrázek, Zeman, Herr, Bernard, Hucl, Ruprecht, Kořínek, Pouska, Topinka, Petráček, Baxa, Steiner, Horejš, Flek, Pavlis, Kocman, Čuban, Vondryska.

V úvodu utkání Jan Toman nastřelil z otočky tyč Mazancovy branky. Ve 4. minutě založil akci ve středním pásmu Ladislav Řezníček. Ten lehkou tečí usměrnil puk k Liboru Řepíkovi, který překonal Mazance. V 6.minutě se Klášterec ocitl v oslabení pět proti třem. Toto oslabení bylo po necelé minutě úspěšně ubráněno, ale na druhé straně se Klatovy proháněli po ledě se šesti hráči. Rozhodčí to následně potrestal a Klášterec si zahrál první přesilovku dnešního utkání, kterou nedokázal využít ve svůj prospěch. V 11. minutě se na útočné modré čáře propadl Ondřej Mašek. Puku se zmocnil Jan Topinka a ten pokračoval dál na Kaššáka. Ten si s Topinkou v klidu poradil. Ve 13.minutě si před Mazance sjel Roman Pražák, kde dostal přesnou přihrávku od Mužíka a Pražák se nemýlil. O třicet vteřin později Klášterec přidal další branku. Autorem branky byl Jiří Dostál po krásné akci s Martinem Hartmanem a Markem Jáchymem. Kaššák se před koncem první třetiny parádně zapotil. Musel totiž likvidovat zběsilou kanonádu střel od klatovského útoku.

Ve 30.minutě se Kaššák ocitl v nemilé situaci, když musel hájit branku při oslabení pět proti třem. V této situaci si počínal velice dobře a klidně. Pokryl i Flekův samostatný únik, ale na střelu Petra Zemana byl už krátký, asistence: Jan Baxa a Martin Pouska. V 16. minutě vybojoval puk u mantinelu Jakub Mužík. Vyhraného puku se zmocnil Petr Freiber a propálil Mazance mezi jeho betony. Ve 39. minutě nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení za Žižkovo faul. Kaššák proti Ondřeji Steinerovi neobstál a snížil tak na 4:2.

Ve 42. minutě poslal v útočném pásmu Jan Pavlis přesnou přihrávku Petru Zemanovi, který prokličkoval kláštereckou obranou jako mezi kužely a zavěsil pod horní tyč. V 56. minutě Klatovy srovnaly na 4:4 střelou Jakuba Kocmana. O dvacet vteřin později strhl vedení zpět na stanu Klášterce Jakub Mužík po přihrávce od Petra Freiberga. Minutu před koncem utkání Klatovy zkoušely power-play, aby vyrovnaly. To se jim nepovedlo a stav zůstal nezměněný.