Klášterec si dnes otevřel proti Bílině střelnici

Klášterečtí hokejisté dali dnes zapomenout na špatné výsledky z poslední doby a porazil jednoznačně Bílinu 9:4. Už od začátku utkání na ledě kraloval Klášterec. V každé třetině dali domácí po třech brankách a zaslouženě dnes vyhráli.
16. prosince 2012 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
9:4
3:1, 3:1, 3:2

branky a nahrávky: 6. Freiberg, 8. Kalinovič (Hartman, Revay), 9. Mašek (Řepík), 21. Hofmeister (Kalinovič), 32. Revay, 38. Deveri (Revay, Lehnert), 51. Svoboda (Lehnert, Deveri), 54. Deveri (Lehnert), 54. Heindl (Salač) - 16. P. (Chotáš, Hrubant), 39. Pelc (Přeučil P.,Přeučil T.), 52. Přeučil (Štrach), 56. Hrubant (Polák)

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý); Mašek, Dostál, Hartman, Revay, Horváth, Kolář, Zicho, Žižka, Řepík, Jáchym, Freiberg, Mála, Kalinovič, Hofmeister, Svoboda, Lehnert, Deveri, Diviš, Salač, Heindl

HC Draci Bílina: Kaššák (Brzobohatý); Pelc, Chotáš, Kolčava, Štrach, Kabeláč, Brožovský, Polák, Hrdlička, Hrubant, Urban, Novák, Mackal, Nehádal, Přeučil P. , Myšík, Přeučil T. , Jirkovský, Švácha, Šrámek

Klášterec začal zápas proti Bílině velmi aktivně a už brzy kraloval na ledě. První branka na sebe nenechala dlouho čekat a už v 6.minutě překonal exkláštereckého brankáře Kaššáka ve službách Bíliny Petr Freiberg, když se trefil krásně pod víko. Po vstřelené brance se s chuťí pustil Klášterec do dalších akcí a hosté nevěděli kam dřív skočit. Aktivní přístup se domácím vyplatil v 8.minutě když Josef Revay našel u levého mantinelu Martina Hartmana který viděl najíždějcího Martina Kalinoviče na druhé straně a krásnou křižnou přihrávkou ho poslal do úniku který už klášterecký sniper proměnil ve druhý gól domácích. Bílinu nejspíš tento gól natolik zlomil že už po dalších pár vteřinách překonal Kaššáka Ondřej Mašek a domácí tak vedli už po devíti minutách 3:0. Poté se hra uklidnila a hosté se dostali také ke slovu. V 16.minutě hráli hosté přesilovou hru a tu také využili když po krásné akci vstřelil gól Petr Přeučil a snížil tak na 3:1 z pohledu Klášterce. To bylo také vše co se událo v první třetině.

Druhá třetina začala pro Klášterec ještě lépe než úvodní a hned po minutě se trefil Jakub Hofmeister. Po inkasované brance odjel brankář Jan Kaššák na střídačku a vystřídal ho Miroslav Brzobohatý, který má zkušenosti i z extraligového Litvínova. Jak se pozdějí ukázalo ani on však kláštereckou kanonádu nedokázal zastavit. Bílina sice měla několik šancí ke skórování ale bohužel skoro vždy selhala koncovka. A tak se opět ukázali domácí borci. Ve 32.minutě napřáhl od modré čáry navrátilec do kláštereckého dresu Josef Revay a jeho prudká střela skončila až v brance. Brankové hody ve druhé třetině pokračovali a v 38.minutě se opět radovali domácí. Branku vstřelil jeden z velkých talentů Danko Deveri. Hosté se radovali o minutu později když Damaška překonal Vítězslav Pelc. Po druhé třetině tedy svítil na tabuly stav 6:2.

Poslední dějství navázalo na dvě předchozí a opět padlo hodně branek. Klášterec začal aktivně a na ledě byl pánem, postupem času se však hra vyrovnala. V 51.minutě přišel ovšem další gól domácích když se mohl radovat Daniel Svoboda. Hosté za minutu také zvedli ruce nad hlavu po gólu Petra Přeučila. V té chvíli byl stav 7:3 pro Klášterec a diváci už odpočítávali pár minut do konce. Klášterec však udeřil ještě dvakrát a to během čtyřiceti sekund. V 54.minutě se nejprve trefil podruhé v utkání Danko Deveri a hned po něm z další akce Tomáš Heindl. Poslední slovo v utkání měli ale přeci jen hosté. V 56.minutě vstřelil gól Tomáš Hrubant a stanovil tak konečné skóre 9:4 pro Klášterec.

Klášterečtí hokejisté tedy po pěti zápasech bez vítězství ukázali ukázkový výkon a hostům z Bíliny nedali žádnou šanci. Tři body si také zapsal do kanadského bodování někdejší ikona kláštereckého hokeje Josef Revay, který ukázal že i v jeho šestatřiceti letech má co týmu nabídnout.