Klatovy podlehly Klášterci na samostatné nájezdy

Klatovští hokejisté nevystačili na lídra tabulky a po bojovném výkonu prohráli po samostatných nájezdech 1:2. Libor Řepík opět ukázal dvěma brankami svou výtečnou formu a rozhodl tak celé utkání.

6. listopadu 2011 | 17:00 | Klatovy
1:2sn
0:0, 0:1,1:0 - 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 43. Zeman (Kajer) - 40. Řepík (Loučka), Řepík.. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

SHC Klatovy: Mazanec, (Hubáček) - Zeman, Kašpar, Poustka, Hucl, Baxa, Topinka, Kajer, Maxa, Hošťálek, Švík, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban, Sedláček, Vizinger, Mrázek.

Klášterec nad Ohří: Kašák, (Balakhonov) - Mašek, Kocek, Žižka, Řezníček, Loučka, Dostál, Řepík, Mužík, Polanský, Miklovič, Hofmeister, Pražák, Hartman, Toman, Jáchym, Kolčava, Heindl, Suk.

Utkání začalo opatrně. Domácím se naskytla příležitost ve 2. minutě, kdy byl vyloučen hostující Žižka, ale hosté se bez větších problémů ubránili. V 6. minutě měl dobrou šanci domácí Čuban ale našel jen lapačku hostujícího gólmana. Brankou neskončila ani další přesilovka Klatov. Jejich největší šanci v první třetině měl Kašpar, když v 16. minutě v přesilovce trefil břevno. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, hrálo se velmi opatrně a nikdo nechtěl udělat chybu. Ve 22. minutě střílel Kocek ale Mazanec byl připraven. Poté se hrálo nahoru dolu bez vážnějších šancí. V polovině zápasu byl v obrovské šanci domácí Maxa, který přestřelil odkrytou horní část branky. Domácím se nepovedla ani následná přesilovka. Chvíli po polovině třetiny měl dobrou šanci hostující Pražák ale Mazenec jí zlikvidoval. V závěru třetiny vyfasoval domácí kapitán trest 5 min. a do konce utkání za oplácení nepotrestaného faulu. Situace rezultovala v přesilovku hostů 4 na 3, která přinesla první změnu skóre. Devatenáct sekund před koncem druhé třetiny vystřelil z prostoru kruhů Řepík a překonal domácího gólmana.

Třetí třetina začala hrou 4 na 4 a domácí hýřili aktivitou. Ve 42. minutě byl v dobré šanci faulován Švík a i domácí měli možnost hrát ve čtyřech proti třem. Střela obránce Zemana od modré přinesla vyrovnání. Pokračovalo se svižným hokejem s šancemi na obou stranách ale gólmani byli vždy pozorní, a proto přišlo na řadu prodloužení. V tom domácí přečkali dvouminutovou přesilovku soupeře, jejich nejnadějnější útok zastavilo postavení mimo hru. Proto následovaly samostatné nájezdy.

Jako první se proti Mazancovi rozjel Pražák ale kotouč mu sjel z hole. Na druhé straně si vedl podobně Hobl. Druhou sérii začal Řepík, který překonal Mazance střelou mezi ruku a tělo, za domácí neuspěl Švík. Třetí sérii načal Polanský, který nedal Mazancovi šanci, a rozhodl tak, že bod navíc si odvezou hosté.