Miroslav Lučan | sobota 7.10.2006

Junioři rozstříleli PZ Kladno


Páteční večer na kadaňském zimním stadionu patřil jako již tradičně juniorskému hokeji. Klášterečtí přivítali celek PZ Kladno. Očekávalo se vyrovnané utkání, jenže hned v úvodu se domácí pustili do svého soupeře bez respektu a už ve čtvrté minutě donutili po třech brankách střídat hostujícího gólmana. Adaňští byli po celý zápas jednoznačně lepší, hosté se nezmohli na nic jiného než na faulování. Dva hráči dostali trest ve hře. Půl utkání domácí odehráli v exhibičním tempu a evidentně se šetřili na nedělní utkání. Zápas byl pouze otázkou skóre. Hattrickem se blýskli Jáchym a Paul, domácí tak jednoznačně zvítězili 9:0.

 
 

Reportáž ze zápasu: Klášterec nad Ohří - PZ Kladno 9:0

4.kolo, pátek 6.10.2006
9:0
(4:0,2:0,3:0)
 

Branky : 2.Kadlec (Chotaš), 4.Schönauer, 4.Paul (Pira), 16.Chotaš (Zacharenko), 22.Jáchym (Kadlec), 26.Jáchym, 49.Jáchym (Chotaš, Kadlec), 52. Paul (Kadlec), 58.Paul (Toman st.) .
Rozhodčí : Florián- Merc, Gerát.
Vyloučení: 9:20, navíc Hartman (KNOD) 10 minut, Kregl 10 min., Plichta 10 min., Lipták 2x5 min + TH (všichni Kladno).
Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 150.
Střely na branku : 31:20.
Průběh utkání: 0:0, 9:0.

Klášterec nad Ohří: Tichý (Studnička) -- Vošta, Pira – Svoboda, Ficker – Chotaš, Kotek – Paul, Toman st., Kalinovič – Hartman, Nguyen, Chmel – Kadlec, Limberg V., Jáchym – Toman ml., Limberg A., Schönauer
Trenéři : Wágner, Krpenský

PZ Kladno: Jirotka (4.Burgr) -- Švantner, Liebert – Holý, Štěpán – Skočovský, Lipták – Řehoř, Kraček - Gebhart, Kregl, Hrdlička – Eitler, Karas, Kozák – Šanda, Křepelka, Plichta – Hrabě, Jaroš, Karnoš
Trenér : Kuchler

Raketový nástup do utkání

Do první šance utkání se dostali hosté, ale Tichý neměl moc práce. Ve 2.minutě zbytečně fauloval klášterecký Svoboda a nabídl tak soupeři první přesilovou hru. Jenže hned po deseti vteřinách oslabení ujel rychlík Kadlec a blafákem oklamal brankáře Jirotku - 0:1. Po několika vteřinách se dostal tentýž hráč znovu do sóla, ale puk mu v poslední chvíli sklouzl z čepele. Navíc byl vyloučen hostující Kregl a síly na ledě se vyrovnaly. Když naskočil domácí hříšník na led bleskově využil klášterecký Schönauer zkrácenou početní výhodu – 2:0. Než se stačili kladenští vzpamatovat z rychlého vedení domácích, vyrobili další chybu a v tváří v tvář gólmanovi stálPaul, který si se svou šancí náležitě poradil a vymetl horní roh Jirotkovi branky – 3:0. Došlo ke střídání brankáře hostí. Do branky se postavil Burgr. V 5.minutě dostali klášterečtí možnost dvoj násobné přesilovky, ve které trefil Kotek tyč, jinak z ní nic nevytěžili. V 7.minutě dostal hostující kapitán trest ve hře za napadení časoměřiče. Ze hry se chvílemi stávala exhibice. Hra se přelévala ze strany na stranu. Domácí si tvoří kvantum šancí, které končí chybnými přihrávkami a V 16.minutě využil Chotaš a zvýšil tak na 4:0. Domácí se nespokojili se čtyřmi brankami a pokračovali v tlaku,do dvou šancí se dostal Schönauer, který nejprve trefil tyč a po přihrávce Tomana ml. zpoza branky trefil pouze brankářovu vestu. Ke konci třetiny přibylo na každé straně po jednom vyloučeném.

Desetiminutová přesilovka domácích

Do druhé třetiny tak oba celky nastoupili ve čtyřech. V 22.minutě na konci přesilovky našel Kadlec dobře postaveného Jáchyma, který střelou na rameno Burgra zvyšuje na 5:0.Kladno si vytvořilo několik slibných šancí, ale v cestě stál bezchybný Tichý. Ve 26.minutě zápěstím vystřelil Kadlec, puk se však odrazil od Burgera přímo před bránu, kde byl dobře postavený Jáchym, který kličkou překonal ležícího gólmana - 6:0. Rozhodčí se dnes rozhodl pískat snad úplně všechno a na obou trestných lavicích je rušno. Ve 29.minutě se do šance dostali klášterečtí Toman st. a po něm i Toman ml., ale nepodařilo se jim Burgra překonat. Ve 31.minutě se vydal nikým neatakován domácí Pira od modré čáry až mezi kruhy, kde byl připravený Burgr a jeho střelu bez problémů zneškodnil. Ve 32.minutě Lipták obdržel nejprve desetiminutový osobní trest za protesty a poté ještě trest ve hře. Tímto dopřál domácím desetiminutovou přesilovou hru pěti proti čtyřem. Ve vlastním oslabení se zkoušel prosadit kladenský Eitler, ale trefil pouze dobře postaveného Tichého. Ve 33.minutě odešel na trestnou lavici Karas a Klášterec dostal šanci zahrát si přesilovku pěti proti třem. V této přesilovce si vytvořil šanci pouze Kadlec, ale štěstí při zakončení neměl. Ve 38.minutě Chmel po přihrávce Hartmana orazítkoval tyč kladenského brankáře. Ve 39.minutě se nelíbilo hostujícímu trenérovi počínání hlavního rozhodčího za odměnu od něj obdržel dvouminutový trest.

Vytoužená desítka nepřišla

Poslední část začala ve stejném stylu jako předchozí, sotva hostující hráči hráli v pěti, obdržel Eitler dvouminutový trest a domácí hráli opět v početní výhodě. Skóre se však neměnilo. Kladeňští evidentně nestačili na domácí hráče, dopouštěli se často zbytečných faulů. Ve 47.minutě dostal za sekání dvě minuty Šanda a po půl minutce ho za faul vysokou holí následoval Gebhart. Domácí dokonale rozebrali obranu středočechů, puku se zmocnil nikým neatakovaný Jáchym a střelou do prázdné brány završil hattrick. Poté se ke slovu po dlouhé době dostali i hosté, ale Tichý si s jejich několika pokusy poradil. V 52.minutě se rozjel Kadlec, objel branku, nahrál před branku, kam si najížděl Paul, který trefil přesně - 8:0. Domácí nehráli evidentně naplno, šetřili síly na další utkání. Někdy až moc kombinovali. V 58.minutě dovršil hattricku i Paul, který zvyšoval již na 9:0. Utkání se pak již v klidu dohrálo, vytoužené desítky se diváci nedočkali.

Hosté zbaběle odešli z ledu a až na tři vyjímky si s domácími nepodali ruce.

Ohlasy trenérů


Radek Krpenský, trenér HC Klášterec: Úvod zápasu nám vyšel velmi dobře, až nezvykle. Už ve čtvrté minutě jsme vedli 3:0, první gól byl dokonce v oslabení. Po vystřídání brankáře nám déle trvalo než jsme se opět prosadili. Dali jsme další dvě branky a škoda, soupeřovo hráči a ani trenéři to neunesli, byli hodně nedisciplinovaní. Je těžké hodnotit tento zápas, z počátku se nám dařilo úplně všechno, potom jsme zase nebyli schopni využít žádnou přesilovku, ale to asi bylo i tím, že jsme vedli takovým rozdílem.
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky