Miroslav Lučan | pátek 29.9.2006

Junioři v dlouhém utkání podlehli Mostu


Páteční večer na kadaňském zimním stadionu patřil juniorskému hokeji. Do Kadaně přijel celek juniorů HC Most, kteří v prvním kole porazili doma Kralupy a chtěli i nadále zůstat 100%. Jenže domácí byli po jednoznačné nedělní výhře značně povzbuzeni a tak se očekávalo kvalitní utkání. To se také potvrdilo utkání se hrálo ve velkém tempu, domácí šli brankou do šatny do vedení. Po přestávce mostečtí využili přesilovku. V polovině utkání došlo k výpadku el. proudu a na čas se utkání přerušilo. A byli to hosté, kteří naopak brankou do šatny šli do vedení. V poslední třetině již branka nepadla a tak klášterečtí prohráli 1:2.

 
 

Reportáž ze zápasu: Klášterec nad Ohří - Most 1:2

2.kolo, pátek 29.9.2006
1:2
(1:0,0:2,0:0)
 

Branky : 19.Jáchym (Krpenský) – 27.Šafařík, 39.Nedrda (Šafařík).
Rozhodčí : Kreps - Bertlík, Hauser.
Vyloučení: 8:4.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 150.
Průběh utkání: 0:0, 1:0,1:2.

Klášterec nad Ohří: Tichý (Studnička) – Vošta, Pira – Svoboda, Ficker – Chotaš, Kotek – Ryvola, Zacharenko – Paul, Toman st., Kalinovič – Hartman, Nguen, Chmel – Krpenský, Jáchym, Kadlec – Toman ml., Žemlička, Schönauer
Trenéři : Wágner, Krpenský

Most: Melichar (Janoušek) – Jirkovský, Kunrt – Leština, Lipert – Drenčko, Linhart – Nedrda, Rabas, Nosek – Šafařík, Křivan, Beránek – Lhotka, Svitavský, Soukup
Trenér : Kašťák Kamil

Branka do šatny

Hned úvodní minutě měl obrovskou šanci kadaňský Toman st., ale v tváří v tvář brankáři Melicharovi přestřelil. Ve 2.minutě nabídl domácí Kotek soupeřovi přesilovku, ale mostečtí toho nevyužili. V 7.minutě se dostali hosté to tlaku, také tím, že měli opět početní výhodu. Nic z toho však nevyužili. V 9.minutě hostující Šafařík nešetrně sestřelil u mantinelu Paula, obdržel za to dvouminutový trest. Ale ani klášterečtí přesilovku nevyužili. Domácí měli poté několik dobrých příležitostí, ale brankář Melichar odolával. V 18.minutě pálil zpoza kruhů Jáchym, ale ani jeho pokus se nevešel mezi tyče. V 19.minutě se Krpenský prokličkoval nádherně mezi třemi hráči a předložil tak puk přímo před prázdnou branku, kde stál Jáchym, pro kterého nebyl problém zasunout kotouč do sítě - 1:0.

Výpadek proudu a obrat skóre

V úvodu třetiny domácí chtěli rychle zvýšit vedení, ale v brance stál doposud výtečný Melichar. Krpenský v dnešním zápase dokazoval, že by si zasloužil stálé místo v „A“ týmu SK Kadaň, krásně rozdával přihrávku za přihrávkou, jednu takovou dostal do vyložené šance Kadlec, ale jeho pokus opět zmařil Melichar. Ve 26.minutě střílel z levého kruhu Hartman k odraženému puku se dostal Nquen, ale Melichar opět zázračně chytil. Ve 27.minutě hráli mostečtí přesilovku, za Kotkovo podražení, puk na modrou dostal Šafařík, klášterecký Ryvola se nechal přebruslit, a brankář Tichý byl na přesnou střelu pod víko krátký - 1:1. Ve 28.minutě došlo v celé Kadani k výpadku proudu, utkání se na padesát minut přerušilo. Žádný tým to nějak vyloženě nerozhodilo. Hrál se opět pohledný rychlý hokej. Ve 37.minutě od modré na teč střílel Ficker, ale nikdo z domácích útočníků netečoval. Ve 39.minutě přišel trest jako blesk z čistého nebe, po chybě domácí obrany se k puku dostal Nedrda a propasíroval puk za Tichého - 1:2.

Marná snaha domácích

Do poslední třetiny nastoupili domácí s odhodláním brzy vyrovnat, jenže v přemíře snahy fauloval Kadlec a nabídl tak Mostu možnost ke zvýšení vedení. Klášterečtí bez vážnějších problému přežili. Když se opět dostávali do tempa, nepřesně pískající rozhodčí vyloučil opět domácího Paula a mostečtí se znovu usadili v útočném pásmu domácích. Ve 49.minutě zachránil naděje domácím brankář Tichý, když chytil několik dorážek hostí. Poté domácí přežili další přesilovku. Obě mužstva si vytvářeli šance, ale gólmani byli úspěšnější. V 54.minutě dostali početní výhodu i domácí, ale nebyli úspěšní. Mostecký rozhodčí Kreps evidentně neměl zájem, aby domácí alespoň vyrovnali, v 56.minutě poslal hodně přísně na trestnou lavici Schönauera. Mostečtí ale nebyli schopni rozhodnout utkání. Devadesát vteřin před koncem odvolali domácí trenéři gólmana. V poslední minutě si domácí vytvořili obrovský tlak, všichni mostečtí hráči zalehávali puk v brankovišti. Přes protesty domácích rozhodčí netrestal. V závěru utkání ještě došlo k malé rozepři mezi hráči, rozhodčí naštěstí vše uklidnili. Utkání tak skončilo 1:2 v neprospěch domácích.

Ohlasy trenérů

František Wágner, trenér HC Klášterec:
První třetina byla velice vyrovnaná, dokonce druhých deset minut jsme měli více ze hry, ale nevyužili jsme šance. Nedostali jsme se alespoň na 2:0, úvod druhé třetiny byl opět velice vyrovnaný, pak přišel výpadek proudu, který se na nás poznamenal, hosté toho využili a vstřelili rozhodující gól na 1:2. Bohužel po bojovném, vyrovnaném utkání přišla nešťastná porážka.
Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky