Klášterec se i přes ztrátu bodu udržel v čele

Vyhecované utkání 13. kola nepřineslo příliš pohledný hokej. Nervozita se zřejmě podepsala na obou stranách. Ani jeden celek nepředvedl výkon, na který jsou diváci při vzájemných soubojích zvyklí. Klášterečtí se unavili hned v úvodu zápasu, kdy sehráli dvě dvojnásobná oslabení. I přesto dokázali v závěru zmobilizovat zbytky sil a vyrovnat skóre. V nastaveném čas pak lehce kuriózním gólem rozhodl Libor Řepík.
18. listopadu 2007 | 17:00
3:4p
0:0, 1:2, 2:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 22. Černý L., 44. Dorňák, 52. Kepl (Hobl, Holý) - 25. Novák (Panocha, Diviš), 32. Novák, 57. Růžek (Pokorný, Novák), 64. Řepík (Babka, Pokorný). Rozhodčí: Šidler - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:11 navíc Kuželík (KLT) 10. min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 34:16. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

SHC Klatovy: Štelmach – Klaus, Setíkovský – Dorňák, Kalafut – Černý L., Vondryska – Geltner, Čuban, Horník, Kuželík, Kuna, Heřmánek, Holub, Hobl, Ceperko, Mužík, Holý, Kepl, Kreuzman

Klášterec nad Ohří: Damašek – Loučka, Řezníček – Pokorný, Ambrož – Znojemský, Palubjak – Šedivý, Černý K. – Babka, Novotný, Řepík – Panocha, Novák, Diviš – Krpenský, Růžek, Suk – Černý T., Kotrouš, Ton

V první bezbrankové třetině bylo vidět několik oboustranných šancí, ale gólmani Damašek i domácí Štelmach byli v této části neprůstřelní. Hosté v první dvacetiminutovce odehráli dvě dvojnásobná oslabení, ale díky nemohoucnosti domácích, kteří nedokázali ani ve dvojnásobné přesile nic vymyslet, zůstalo skóre po první třetině nezměněno.

Hned v úvodu druhé části byl vyloučen Řezníček za podražení a v přesilové hře obránce Lubomír Černý bez větších obtíží prošel až k Damaškovi a střelou mezi betony otevřel skóre. Klášterečtí mohli vzápětí vyrovnat. Chyběly pouhé centimetry. Karel Novotný nahazoval od modré, puk se odrazil od plexiskla za brankou a spadl Štelmachovi na záda, poté těsně minul tyč. O minutu později Klášterec vyrovnal. Po spolupráci Panochy s Divišem skóroval Ondřej Novák. Ve 32. minutě znovu zaúřadovala druhá klášterecká lajna. Novákova zpětná přihrávka na Panochu sice neprošla, ale od brusle domácího hráče se puk odrazil za brankovou čáru. Štelmach byl v tu chvíli bezmocný. Branka byla připsána Ondřeji Novákovi. V poslední minutě druhé části si klatovská lavička oddechla, neboť Sukovu střelu zastavila tyčka domácí klece.

V úvodu třetí třetiny Jakub Dorňák vyrovnal střelou pod břevno Damaškovo brány a domácí se nadechli k dobrému výkonu, který ale zabrzdilo dvojnásobné vyloučení. V přesilovce Klášterec neuspěl, domácí ubránili a Richard Kepl v 52. minutě po spolupráci s Hoblem a Holým dostal domácí tým podruhé v zápase do vedení. Snaha domácího týmu udržet tento výsledek přinesla chybu ve středním pásmu a zcela nepokrytý Jindřich Růžek, kterého vysunul do brejku Pokorný, vyrovnal stav utkání 3. minuty před koncem třetí třetiny.

V prodloužení domácí dvakrát zahrozili, ale nakonec to byl Klášterec, který skóroval. V přesilové hře 4:3 Pokorný vystřelil od modré a odražený puk zametl do odkryté branky Libor Řepík a zajistil svému týmu 2 body, které udržely klášterecký tým na 1. místě v tabulce.