Klášterec doma už zase plně boduje

Klášterečtí, zdá se, zlomili prokletí. I když to s nimi nevypadalo na začátku příliš dobře, podařilo se jim utkání otočit a dovést do vítězného konce. Hvězda se svým defenzivním stylem hry dokázala vzdorovat do poloviny zápasu, poté už převzali otěže domácí hokejisté a po čtrnáctidenní odmlce potěšili své fanoušky ziskem tří bodů na domácím ledě.
11. října 2006 | 18:00
4:2
0:1, 2:0, 2:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 34. Diviš (Kotrouš), 37. Soukup (Kotrouš), 55. Soukup (Tenkač), 60. Babka - 8. Jaeger (Frodl), 45. Kouba z TS. Rozhodčí: Froněk - Hynčica, Kebrle Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka - Kuncl, Znojemský - Ambrož, Kreuz - Soukup, Kotrouš, Diviš - Tenkač, Hahn, Panocha - Babka, Novotný, Kout - Řepík, Šedivý

HC Benešov: Malík - Verbík Roman, Košatka - Verbík Jakub, Farář - Oberreiter, Moravec - Kouba, Petrovský, Macek - Ambroz, Seidl, Jaegr - Frodl, Vacek, Cafourek - Novák, Bartoš

Kláštereckým se vstup do zápasu na domácím ledě opět nepovedl. V 7. minutě sice zahrozila dvojice Panocha – Hahn v nájezdu 2 na 1, oba hráči ale promeškali okamžik vhodný ke střele. Z úvodní branky se tak radovali hosté. Trefil se nejlepší střelec v bílomodrém – Jan Jaeger. V přesilové hře se před Malíkovu branku znovu dostala dvojice Panocha – Hahn. I tentokrát ale vyšel ze souboje vítězně benešovský brankář.

Ani po návratu na led se domácím nedařilo. Babka z dorážky minul bránu. Ve 28. minutě se po vyhraném buly v útočném pásmu ocitl před Damaškem osamocený Peťovský. Klášterecký brankář skryl jeho střelu v lapačce. Nemohoucnost domácího útoku nepřekonal ani Řepík, který si z rohu vybruslil před Malíkovu branku. Puk skončil na výstroji hostujícího brankáře. Teprve po polovině utkání se Klášterečtí probrali. Babka znovu tváří v tvář Malíkovi neuspěl, pohořel i Řepík z dorážky. Ve 34. minutě už ale Malík kapituloval. Z kruhu jej prostřelil Martin Diviš. O tři minuty později připravil Václav Kotrouš gólovku také pro své levé křídlo. Jan Soukup dostal přihrávku před branku a poslal Klášterec do vedení. Vzápětí nastřelil Panocha v přesilové hře tyč.

Úvod třetí třetiny patřil domácím, kteří se v závěru zápasu rozehráli. Gólově se ale neprosadili. Kunclovi navíc ujel Vacekm a Panocha vyřešil situaci faulem. Podražený hráč Benešova navíc vleže nalétl do mantinelu. K nařízenému trestnému střílení se postavil obránce Michal Kouba a střelou mezi Damaškovy betony srovnal skóre. S blížícím se koncem nabrali obranné zákroky hostí na ostrosti a domácí hráči měli několikrát možnost si zblízka prohlédnout plexisklo. Ve dvojnásobném oslabení se hosté dostali do šance, když Neradovi na modré nevyšla střela. Peťovský ale svou šanci nevyužil. Z protiútoku poslal Tenkač puk na Jana Soukupa a ten zařídil domácím vedení 3:2. V 57. minutě hosté při signalizovaném vyloučení svého hráče faulovali a Klášterečtí dostali výhodu dvojnásobné přesilové hry. Vzápětí ale fauloval Hahn a domácí dohrávali ve čtyřech. Půl minuty před koncem odvolali hostující trenéři gólmana a do prázdné branky tak na 4:2 pečetil Milan Babka.