I druhé klání se vyvedlo lépe Havířovu

V poledních minutách utkání Klášterec šlapal vodu. Havířov byl po všech herních stránkách lepší. Kaššák v brance předváděl neskutečné zákroky, ale ne vítězství to nestačilo. Oslavy Havířova probíhali ještě dlouho po skončení utkání. Oslavovalo se nejen na ledě, ale i na tribunách.

7. dubna 2012 | 18:00 | Klášterec
2:5
1:2, 0:1, 1:2

branky a nahrávky: 5. Kalinovič (Polanský), 41. Mužík (Kolčava, Polanský) - 7. Balčík (Lhotský), 13. Klimša (Maruna), 38. Lhotský, 50. Maruna (Říčka, Rimmel), 60. Potočný (Stránský)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek); Žižka D., Kolčava, Žižka M., Dostál, Hartman, Loučka, Kocek, Mašek - Freiberg, Tenkač, Heindl - Pražák, Jáchym, Stehlík - Polanský, Bečvář, Řepík - Kalinovič, Mužík, Hofmeister.

Havířov: Vrba (Daneček); Rimmel, Prokop, Zientek L., Matějíček, Krisl, Balčík, Zientek M. - Mráz, Maruna, Pechanec - Stránský, Lhotský, Klimša - Brezany, Putniorz, Pavlas - Říčka, Potočný.

Do vedení se dostal Klášterec už v 5. minutě po krásné akci Tomáše Polanského s Martinem Kalinovičem. Ten si prokličkoval havířovskou obranou jako mezi kuželi a parádní kličkou obelstil Adama Vrbu. Vyrovnávací branku měl na hokejce Martin Potočný. Jeho akci ale zneškodnil pozorný Kaššák. V 7. minutě se podařilo Martinu Balčíkovy překonat Kaššáka po přihrávce od Luďka Lhotského. obratem na tuto akci jel Roman Pražák sám na Vrbu. Vrba ale skryl puk mezi své betony. Ve 13.minutě se po vyhrané buly Jana Maruny trefil pod horní tyč Kaššákovy branky David Klimša.

Hofmeister měl skvělou příležitost ke vstřelení branky. Jeho pokus ale skončil ve Vrbově výstroji. Ve 38. minutě na 1:3 zvyšoval Luděk Lhotský, který se zmocnil odraženého puku a propálil Kaššáka z mezikruží. Ve 39. minutě se Jáchym vracel z trestné lavice a dostal přesnou přihrávku. Jáchym pokračoval sám na Vrbu, ale byl faulován Balčíkem. Po tomto zákroku bylo nařízeno trestné střílení. Jáchym ale své trestné střílení neproměnil. Ve druhé třetině byli havířovští více aktivní, jak klášterečtí hoši. Ve druhé třetině nezmohli k žádné akci, která by výrazně ohrozila Vrbovu branku.

Po třiceti pěti vteřinách na 2:3 snižoval Jakub Mužík po dorážce střel od Daniela Kolčavy a Tomáše Polanského. Vrba se předvedl vynikajícím zákrokem lapačkou, když chytil Mužíkovu střelu. V 50. minutě přihrál Patrik Rimmel na modrou čáru najíždějícímu Robertu Říčkovy. Ten vypálil puk na Kaššáka, který střelu vyrazil a Jan Maruna už neměl problém dopravit puk do prázdné branky. Robin Pavlas netrefil prázdnou branku při power-play Klášterce. Na konečných 2:5 upravil tři vteřiny před koncem utkání Martin Potočný.