Buldoci rozcupovali kláštereckou sérii

Počet kláštereckých vítězství v řadě se zastavil na čísle čtrnáct. Na pokračování jejich spanilé jízdy přitom v páté minutě brankou zadělal Jiří Panocha. Jenže pak domácí Řisuty zcela otočily vývoj zápasu a nastřílely hostům hned šest branek. Svěřenci kouče Jägera si tak připsali druhou porážku v sezoně.
11. prosince 2010 | 17:00
6:2
3:1, 2:1, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 9. Hlusička (Křepelka), 12. Křepelka, 13. Landa (Kos), 29. Landa (Kos), 35. Kos (Volf, Bříza), 57. Bříza (Křepelka, Procházka Petr) - 5. Panocha (Řepík), 23. Pražák (Kalinovič). Rozhodčí: Nečas - Ondráček, Vaněk. Vyloučení: 6:8, navíc Landa (RIS) DKU. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.

HC Řisuty: Pospíšil (Swamberger) - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Ton, Fiala - Landa, Kos, Scherzl - Procházka,Bříza, Suchý - Bláha, Křepelka, Hlusička - Wolf, Jaroš, Nestrašil

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Loučka, Kocek, Mašek, Řezníček, Žižka, Martínek, Koblitz, Hartman, Kalinovič, Stehlík, Pražák, Řepík, Miklovič, Panocha, Szakal, Novotný, Jáchym, Flieger, Toman, Zeman

Favorizovaný Klášterec se v Řisutech uvedl tak, jak se na lídra druhé ligy patří. Již v páté minutě se totiž hosté otevřeli skóre dnešního zápasu. Za asistence Řepíka překonal Pospíšila v brance Řisut Panocha. Později však domácí celek získal své hokejky výhodu přesilové hry. Tu dokázal přetavit v branku Hlusička a vyrovnal. Ve 12. minutě bylo pro hosty z Klášterce ještě hůře, na 2:1 totiž upravil po skvělé individuální akci Křepelka, a o necelou minutu inkasoval Damašek potřetí, kdy jej prostřelil Landa.

Bylo jasné, že Klášterec se pokusí s výsledkem něco udělat a na začátku druhé tercie se v početní výhodě zapsal mezi střelce Pražák, jenž tak stáhl z náskoku domácích jednu branku. To však bylo ze strany hostujících hráčů v dnešním zápase vše. Řisuty totiž po tomto krátkém intermezzu pokračovaly v ničení soupeře. Zhruba v polovině zápasu vrátil Buldokům dvoubrankový náskok Landa, který se prosadil podruhé v zápase. Pět minut před koncem druhé sirény vstřelil pátý gól domácích po pohledné kombinaci Kos, a v Řisutech tak bylo v podstatě hotovo.

Třetí dějství bylo vyrovnané, domácí mužstvo se již omezilo bránění svého náskoku a hostům se na hole s přibývajícím časem přilepila nervozita, z čehož pramenila řada nepřesností a faulů. Další vyloučení hostujícího hokejisty potrestal v čase 56:30 z bezprostřední blízkosti hostující svatyně domácí Bříza. Ten totiž udělal za dnešním utkáním gólovou tečku, když upravil výsledek na konečných 6:2. Tím tak přerušil vítěznou hegemoni klášterského klubu, jenž v druhé lize neprohrál již přes dva měsíce. Začít novou vítěznou sérii se může družina trenéra Jägera pokusit již ve středu na ledě Mostu.