Děčín poražen, tři body zůstaly v Klášterci

První tříbodové vítězství sezóny si do tabulky západní skupiny druhé ligy připsali hokejisté Klášterce nad Ohří. Ti ve čtvrtém kole soutěže porazili na domácím ledě Děčín v poměru 4:1. Děčín tak poprvé v sezóně zůstal bez bodů. Střelecky se znovu blýskl útočník Miloš Kajer, který si do individuálních statistik připsal dvě přesné trefy. Další dva góly přidal Jiří Bečvář.
26. září 2009 | 17:00
4:1
2:1, 1:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Kajer (Derfler), 2. Kajer (Kotrouš), 25. Bečvář, 54. Bečvář (Buchal, Kloz) - 9. Sádovský (Češka). Rozhodčí: Würtherle - Gerát, Sentenský. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Klaus, Koblitz, Mašek, Kloz, Kocek, Palubjak, Lang - Kajer, Derfler, Kadlec - Jor, Kotrouš, Řepík - Buchal, Bečvář, Hartman - Nguyen, Dudek, Boguský.

Děčín: Láníček (Zámostný) - Štěpánek, Loučka, Havlíček, Sádovský, Jaroměřský, Kuncl - Luka, Hříbal, Sladký - Češka, Štverák, Filipovský - Mouka, Hruška, Stibor - Nekvinda.

O výsledku utkání prakticky rozhodly první dvě minuty. Hned z prvního kláštereckého útoku padl první gól. Derfler našel od přihrávkou od mantinelu mezi kruhy najíždějícího Miloše Kajera, který dělovkou poprvé v utkání rozvlnil síť za zády děčínského gólmana Láníčka. A to časomíra odtikala teprve čtyřiadvacet sekund. Na světelné tabuli však nenaskočila ještě ani první minuta a Buchal si vysloužil desetiminutový trest. Paradoxně však toto rozhodnutí ublížilo hostům. Přesně minutu po Buchalově vyloučení nahrál dezorientovaný děčínský obránce Filipovský Kotroušovi, kterému si mezi kruhy najel Miloš Kajer a zvýšil na 2:0 pro domácí. Děčín se vzpamatoval až v 9. minutě při vyloučení domácího Klause. Od modré se tvrdou střelou nad pravý Damaškův beton prosadil Petr Sádovský a snížil na 2:1. Hosté pak měli ještě velkou možnost srovnat stav utkání čtyři sekundy před koncem první třetiny. Domácí obraně ujel Petr Hruška a natlačil se před Damaška. Ve skórování mezi betony zabránil děčínskému útočníkovi jednak Damašek a jednak hákující Palubjak. Rozhodčí posoudil situaci jako vyloženou šanci a nařídil trestné střílení. K němu se rozjel sám postižený, ale kláštereckého gólmana nepřekonal.

Klášterci se v sobotu dařila hra v oslabení. Padl v něm druhý gól a pak i třetí. Ve 25. minutě se o něj postaral Jiří Bečvář, který ujel po pravé straně kluziště a střelou zpoza děčínského obránce potřetí překonal Láníčka. Nebezpečně vypadala situace ve 29. minutě, kdy Hruška zezadu narazil na mantinel Hartmana, který musel být odveden do šaten se zlomeným nosem. Druhá třetina se pak již obešla bez dramaticky převratných událostí. Domácí nedokázali vstřelit branku ani při dvojnásobné přesilovce, kterou hráli od 33. minuty, hosté zase marně testovali čarujícího Damaška.

Poslední třetina se dohrávala v poměrně poklidném tempu, které sice narušovaly snahy hostů o srovnání, ale končily jen na Damaškovi, kterému vlastně děčínští zařídili cenu pro nejlepšího domácího hráče. Také domácí se několikrát pokusili o dobytí děčínské brány. Ve 48. minutě Kotrouš netrefil odkrytou branku a Ton nastřelil v 52. minutě tyč. Účet zápasu tak uzavřel v 54. minutě svým druhým gólem v utkání Jiří Bečvář. Šikovně si najel na Buchalovu přihrávku zpoza branky a definitivně rozhodl o tom, že Klášterec si za výhru 4:1 připsal poprvé v letošní sezoně plné tři body do tabulky západní části 2. hokejové ligy.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger - asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří: Určitě nám pomohly ty první dva rychlé góly. My jsme se v posledních třech zápasech střelecky trápili a dnes ze tří ran na bránu dva góly, to nám psychicky hodně pomohlo.