Klášterec i podruhé Řisutům podlehl

Klášterečtí hokejisté podruhé v řadě přišli o tři body. Po prohře s Mostem se jim nevyvedlo ani utkání s Řisuty. Rychlý hokej plný osobních soubojů musel potěšit především příznivce domácích, kteří urvali tři body za vítězství 3:1.Hosté sice vstřelili úvodní gól utkání, Buldokům se ale povedlo těsně před první sirénou srovnat. Po bezbrankové druhé třetině přišel zlom. V poslední části domácí dvěma gól zlomili odpor soupeře a Klášterečtí hlavně díky výbornému Damaškovi v brance neodjeli s debaklem.
15. listopadu 2006 | 18:00
3:1
1:1, 0:0, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Suchý (Ibl), 42. Suchý (Lapáček), 46. Scherzl - 13. Řepík (Soukup). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

HC Řisuty: Novák - Trachta, Aschenbrenner - Fiala, Mádl - Janega, Šelicha - Ullrych, Pištej, Scherzl - Kos, Klaus, Landa - Suchý, Ibl, Lapáček

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Znojemský - Kocek, Kuncl - Ambrož, Loučka - Babka, Kotrouš, Diviš - Tenkač, Hahn, Panocha (21. Suk)- Soukup, Řepík, Novák - Kreuz, Kout, Novotný

Široké kluziště slánského zimního stadionu zpočátku kláštereckým hokejistům vŠiroké kluziště slánského zimního stadionu zpočátku vyhovovalo. I ve vlastním oslabení se dokázali dostat do šance. Vzápětí po návratu vyloučeného Panochy uzavřela domácí v pásmu druhá klášterecká lajna. Kocek od modré nastřelil spojnici tyčí.Buldoci se ale nenechali zatlačit do defenzivy nadlouho. Kosova přihrávka projela Damaškovi před Betony nebezbečně blízko brankové čáry. Domácí si se zakládáním útoků hlavy zpočátku příliš nelámali a pouze hledali Ulrycha se Scherzlem schovávající se za zády kláštereckých obránců. V polovině 7. minuty dostal puk do jízdy právě Tomáš Ulrych, v samostatném nájezdu trefil pod padajícím Damaškem jen tyč. Gólem neskončila anispolupráce Pištěje se Scherzlem, puk skončil v náruči pohotového Damaška. Lépe ssi vedlo klášterecké duo na druhé straně. Soukup našel naslepo Libora Řepíka, a ten poslal Klášterec do vedení. V 19. minutě se domácí znovu pokusili vyzrát na kláštereckého gólmana pomocí samostatného nájezdu. Klaus ale netrefil bránu. O dvacet vteřin později už ale Buldoci uspěli. Hostující obránci se nedohodli a Dominik Suchý vyrovnal.

Začátek druhé třetiny poznamenalo několik vzájemných potyček mezi hráči obou celků. Při hře čtyři na čtyři mohla znovu zvýšit dvojice Řepík - Soukup, ale puk za Novákova záda neprošel. Titíž hráči neuspěli ani o minutu později, když domácí špatně střídali a před Novákem zůstal pouze jediný obránce proti trojici útočníků soupeře. Domácí přidali od druhé třetiny na bruslení, zpřesněli přihrávky a hra se vyrovnala. Damašek ale vykryl nájezd Klause s Kosem i Lapáčkovu tutovku. Hosté se zase snažili vyrovnat svému soupeři v důraznosti. Hra do těla se jim ale příliš nevyplatila, naopak tým ještě oslabila. v polovině utkání tak klášterečtí museli čelit dlouhé dvojnásobné přesile hostí. Zatím co oslabení přestali bez úhony, v přesilové hře ve 35. minutě si hosté zavařili. Kocek při zakládání akce poslal puk přímo na hokejku domácímu Scherzelovi. Jeho střelu i Ullrychovu dorážku Damašek zlikvidoval.

Po bezbrankvé druhé třetině rozjásal domácí příznivce hned ve 42. minutě svou druhou brankou Dominik Suchý, který zůstal osamocený u branky. Z podobné situace klášterečtí inkasovali i potřetí. Svého brankáře nechali napospas přesile tří dotírajících Buldoků. Damašek statečně čelil úvodní střele, dvěma dorážkám, proti třetí už byl bezmocný a Jiří Scherzel zvýšil na konečných 3:1.