Klášterec s láskou vzpomínal na Sokolov

Kláštereckým hokejistům se dnes určitě v hlavách promítla vyhrocená utkání proti Sokolovu, která byla jen slabým odvarem toho, čím Severočeši prošli dnes. Klášterečtí odehráli polovinu utkání v oslabení, dva vedoucí muži kanadského bodování dostali desetiminutové tresty a trenéři navíc ještě před koncem druhé třetiny přišli o tři klíčové útočníky! Radovat se tak mohli pouze junioři, kteří místo plánovaného zahřívání střídačky museli naskočit do hry místo zraněných spoluhráčů.
26. ledna 2008 | 17:00
3:1
2:0, 1:1, 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Bělohlávek (Stavenský, Buchal), 5. Stavenský (Buchal), 35. Buchal (Doseděl) - 25. Loučka (Řepík). Rozhodčí: Hrubý - Goder, Svoboda. Vyloučení: 6:14, navíc Kuncl (CHR) 5+OK, Novák, Růžek (oba KNO) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 510. Střely na branku: 33:21.

Chrudim: Němec - Suchý, Doseděl, Fejgl, Kuncl, Giba, Šafařík, Vyskočil, Valko, Bělohlávek, Potůček, Stavenský, Pospíšil, Král, Buchal, Žák, Horák, Zadina

Klášterec nad Ohří: Damašek- Řezníček, Pokorný, Znojemský, Loučka, Ambrož, Satora, Diviš, kotrouš, Černý, Řepík, Novák, Panocha, Suk, Růžek, Krpenský, Moro, Hartman,Žemlička

Začátek utkání ovládli domácí hráči a hostům trvalo hodnou chvíli než se z úvodního náporu vzpamatovali. Damašek lovil puk ze sítě už po 73 vteřinách hry, když Chrudimští ukázkově vyšachovali bránící hráče a akci Buchala se Stavenským zakončoval do odkryté branky Petr Bělohlávek. Vzápětí přišlo první vyloučení na straně hostí, a i když se domácím zpočátku nedařilo udržet v pásmu soupeře, nakonec početní výhodu dvacet vteřin před jejím koncem využili. Nacvičený signál proměnila ve druhou přesnou trefu znovu dvojice Jaroslav Buchal a Stanislav Stavenský.

Když už se začínalo zdát, že se hosté přeci jen postaví soupeři se vztyčenou hlavou, přišla další vyloučení. Největší ránu zasadil Kláštereckým přísný desetiminutový trest nejproduktivnějšího hráče týmu. Trenéři se tak museli obejít bez Ondřeje Nováka, centra druhé formace. Jejich svěřenci se ale tentokrát přesile hráčů v bílém ubránili. Nepřízeň rozhodčího je navíc nabudila k ještě lepšímu výkonu.

Takový odpor zřejmě domácí nečekali a nechali se školácky vyprovokovat. Hned třikrát vzápětí za sebou usedl na trestnou lavici hráč v bílém. Nejen svůj tým, ale především Severočechy citelně oslabil zkušený David Pospíšil. Ten zřejmě neunesl, když jej na modré čáře zablokovali hned tři hráči a při oplácení zranil Tomáše Černého, který musel ze zápasu odstoupit. I přes krev v obličeji hostujícího útočníka udělil rozhodčí provinilci pouze dvouminutový trest.

Klášterečtí si zahráli dlouhou, dokonce dojnásobnou, přesilovou hru, kterou ale rozpůlila přestávka. Na zkušeného soupeře nenašli recept. Po skončení početní výhody navíc přišli o další levé křídlo. Miroslav Kuncl na modré nevybíravým způsobem zastavil pronikajícího Panochu. Ten s podezřením na otřes mozku nebyl schopen do zápasu znovu nastoupit. Teprve po zásahu střídačky udělil rozhodčí trest na 5 minut + do konce utkání.

Tentokrát už si hosté nenechali příležitost ke vstřelení branky ujít. Nepokrytý Libor Řepík se třikrát pokusil překonat Němce z bezprostřední blízkosti. Puk za brankovou čáru dorazil ale až Jakub Loučka. Klášterečtí se neradovali dlouho. Vzápětí poté, co skončil Novákův osobní trest, dostal deset minut Růžek a trenéři tak znovu museli lepit formace.

V polovině utkání si domácí zahráli přesilovou hru 4 na 3, ale výborně bránící trojice hráčů jim nedovolila skórovat. Chrudimští se zaradovali až ve 35. minutě. Střela Jaroslava Buchala se odrazila od brusle bránícího hráče a zamířila do druhé poloviny branky, než se Damašek přesouval. Další pomyslný hřebíček do klášterecké rakve zasadila 38. minuta, kdy se po střetu u hrazení zranil kapitán Václav Kotrouš, kterého přisedla dvojice protihráčů. Natažená třísla jej vyloučila ze hry nejen pro zbytek zápasu. Chybět bude minimálně po většinu nadstavbové části.

V poslední třetině už ze strany zdecimovaných hostí nemohl přijít snad ani náznak odporu. Polovinu třetí třetiny odehráli znovu v oslabení, přesto se dokázali soupeři ubránit. Při hře v plném počtu dokonce zahrozila juniorská lajna, ale nedokázala svůj útok dovést do gólového konce. Klášterečtí tak z Chrudimi body nevezou, ale s prohrou pouze 1:3 mohou být, vzhledem k okolnostem, spokojeni.

Ohlasy trenérů

Martin Hosták (HC Chrudim): Zápas jsme začali výborně. Prvních 12 minut bylo vynikajících, dali jsme dva góly a vytvořili jsme si i spoustu dalších šancí, několikrát jsme nastřelili tyč. Pak jsme si ale zkomplikovali situaci vyloučeními, z nichž některá byla zbytečná... Nedrželi jsme se svojí hry. Ve třetí třetině jsme se zase srovnali a myslím, že jsme zaslouženě kontrolovali zápas a zvítězili jsme.

Viktor Lukeš (HC Klášterec): Vstup do zápasu se nám nepovedl, prohrávali jsme o dvě branky. Podařilo se nám sice hru vyrovnat, ale vložil se do toho rozhodčí, který nás začal nesmyslně vylučovat. Další průběh pak ovlivnila zranění. Nejprve Černý, poté Panocha, za jehož zranění jsme si vybrečeli pětiminutovou přesilovku. Snížili jsme na 2:1 a vypadalo to, že se zvedneme, ale přišlo vyloučení Růžka na deset minut a domácí zvýšili na 3:1. V závěru druhé třetiny jsme navíc přišli o Kotrouše, který se také zranil. Na druhou stranu je pozitivum v tom, že si zahráli mladí, kteří nepodali špatný výkon a mohli dokonce dát i gól. Výborně chytal Damašek.