Úvodní zápas dopadl pro Klášterec skvěle

Zahajovací utkání kláštereckých hokejistů proti pelhřimovským Ledním Medvědům připomínalo americký film Texaský masakr motorovou pilou. Po vlažné první třetině, která skončila těsnou výhrou domácích 1:0, přišla ve druhém dějství smršť,na jejímž konci prohrávali hosté už 7:1. V poslední třetině sice hosté začali nebezpečně dotahovat domácí náskok a fanouškům začaly šedivět vlasy, ale klášterečtí borci zvrat nepřipustili a vyhráli vysoko 11:5.
12. září 2015 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
11:5
1:0, 6:1, 4:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 17. Huňady (Jáchym, Andres), 22. Hrdlička (Deveri), 27. Deveri (Hrdlička, Koblitz), 29. Jáchym (Huňady, Andres), 34. Huňady (Jáchym, Žižka), 38. Deveri, 40. Toušek (Deveri), 46. Andres (Deveri), 56. Deveri (Hrdlička), 56. Sklenička (Jáchym), 58. Deveri (Koblitz) - 25. Vysloužil (Vylíčil, Votápek), 42. Beneš, 43. Hadrava (Hadrava), 45. Hadrava (Hadrava, Kasalý), 49. Vylíčil (Kubát, Kasalý).

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Koblitz, Drobný, Kozák, Žižka, Sklenička, Zicho, Sommer - Hrdlička, Toušek, Deveri, Andres, Jáchym, Huňady, Diviš, Toman, Nguyen, Schönauer, Neuman.

Pelhřimov: Svoboda (Černý) - Kubát, Kasalý D., Hájek, Adam, Kůrka - Vysloužil, Beneš, Hadrava Martin, Hadrava Marek, Kasalý F., Votápek, Vylíčil, Kopic, Roupec, Siřiště, Rossmann.

Začátek utkání byl ve znamení tzv: "oťukávání" soupeře". Ve třetí minutě se kláštereckým hokejistům sice nabídla přesilová hra, ale domácí tým branku nevstřelil. První polovina úvodní třetiny byla více než vyrovnaná. V 11.minutě se Klášterec radoval ze vstřelené branky, ale ta nebyla nakonec uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Poté si zahrál v početní převaze i Pelhřimov, který ale Kaššáka v domácí brance nijak neohrozil. V 17.minutě se ale už domácí tým konečně dočkal právoplatné první branky v letošní sezóně. Patrik Huňady se zjevil zcela sám před hostující brankou a puk poslal přesně do levého rohu. Šanci ke skórování měl poté pelhřimovský Votápek, ale na jeho střelu si počíhal domácí brankář. Do konce třetiny ještě nevyužil velkou šanci domácí Bronislav Andres, který netrefil poloprázdnou branku. Vteřinu před koncem ještě dostal dvouminutový trest hostující Votápek. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0.

To co se dělo ve druhé třetině na kláštereckém kluzišti nelze popsat jinak než "žlutomodré tornádo". Klášterec vstoupil do druhé třetiny velmi namotivovaně a to se také odráželo na průběhu hry. Hned ve 22.minutě využil početní výhodu Lukáš Hrdlička, kterému asistoval pozdější "muž zápasu" Danko Deveri. Od té doby se s góly rozthrl velký pytel. Ve 25.minutě už se mohla radovat nejen pelhřimovská střídačka, ale také skupinka jejich věrných fanoušků, která do Klášterce dorazila. Po pěkné kombinaci se za Kaššákovo záda trefil Martin Vylíčil a vypadalo to na klidný průběh utkání, ten se však nekonal. Pelhřimov se nedokázal ubránit kláštereckým útokům a místo vyrovnaní znovu inkasoval. Ve 27.minutě se dostal z právého kruhu ke střele Danko Deveri a poslal svůj tým zpět do dvoubrankového vedení. Bohužel pro hostující mužstvo tím zavelel k ještě většímu tempu z klášterecké strany a Pelhřimov nevěděl kde mu hlava stojí. 30.minuta přinesla opět branku v hostujcí brance. Marek Jáchym se dostal k puku před Svobodou v brance Pelhřimova a poté ho poslal za jeho záda. Kdo si myslel že se domácí spokojí s náskokem tří branek a Pelhřimov se z rychle inkasovaných branek otřepe se mýlil. Ve 34.minutě se k dorážce před brankou dostal Patrik Huňady, který neměl problém poslat černý nesmysl do klece. Po této brance se hra Pelhřimova rozpadla a hra připomínala hru kočky s myší. Na světelné tabuly svítil čas 37:01, když hlavní rozhodčí utkání p.Grech nařídil trestné střílení proti hostujcí brance, které proměnil zkušeně Danko Deveri. Už se zdálo že do kabin se půjde za stavu 6:1 pro Klášterec, ale Ondřej Toušek ještě dostal jednou puk do branky a tak domácí tým odcházel do kabin s náskokem šesti branek

.

Kdo si myslel, že Pelhřimov utkání zabalí a dohraje ho vlastně už jen z povinnosti se velmi spletl. Hostující tým se po přestávce ukázal jako pravý bojovník, který bojuje za každou cenu. Během pěti minut se Pelhřimov prosadil celkem třikrát a drama bylo postaráno. Ve 42.minutě bylo nařízené další trestné střílení a tentokrát proti klášterecké brance, které proměnil Filip Beneš. Hned po buly ve středním pásmu proběhla akce "já na bráchu, brácha na mě" a to když se puku zhostil Marek Hadrava, který přesným pasem našel svého bratra Martina Hadravu, který poslal puk do klášterecké klece. Nástup pelhřimovského týmu vůbec domácí tým nezachytil a po chvilce inkasoval znovu a znovu to byl Martin Hadrava. Ze stavu 7:1 bylo rázem skóre 7:4 a domácím tým se musel hodně rychle probrat z hororového začátku třetí třetiny. To se mu také povedlo, když se ve 46.minutě trefil Bronislav Andres. Poté se ještě nadechl naposledy Pelhřimov k vytouženému obratu, když se trefil Adam Vylíčil. To bylo ale ze strany hostujícího celku vše. Do konce třetiny ještě Klášterec přidal tři branky. Dvakrát se prosadil ještě Danko Deveri, který tak v utkání zaznamenal hned čtyři přesné pokusy a jednu branku přidal nováček v kláštereckém dresu Jindřich Sklenička. Klášterec tak vyhrál vysoko 11:5.