Hollý v premiérovém utkání krůček od shotoutu

Ve šlágru předposledního kola zajížděl Klášterec do Sokolova. Přestože Západočechy trápí velká marodka, čekala se urputná bitva a fanoušci nemohli být z předvedené hry zklamáni. I když domácí celek nebodoval. V obou týmech zazářili nejmladší hráči. Sokolovský Truhlář vstřelil jedinou branku svého týmu. Připravil tak soupeře o čisté konto. Hollý se postavil do klášterecké branky poprvé na plných šedesát minut a inkasoval až pět minut před koncem utkání, navíc v oslabení.
19. prosince 2007 | 18:00
1:4
0:3, 0:1, 1:0

Baník Sokolov: Závorka (od 24.minutě Schafhauser) - Nerad, Novák, Mudra, Ozom, Loskot, Pavlas - Dobřemysl, Jor, Veverka, Soukup, Račanský, Vrba, Formánek, Kašpar, Truhlář

Klášterec nad Ohří: Hollý - Řezníček, Pokorný, Všetečka, Ambrož, Znojemský, Loučka, Saska - Zika, Kotrouš, Babka, Řepík, Panocha, Novák, Suk, Novotný, Černý, Diviš, Šedivý, Krpenský

Domácí dnes nastoupili ve velmi oslabené sestavě, kdy jim chyběli pro zranění či nemoc Kukla, Polesný, Diblík, Rybár, Děkan a distancovaný Sopr a Nový. Trenéři tedy řešili jak postavit sestavu a ze začátku se i zdálo, že se jim to povedlo. Naopak hosté přijeli v plné síle, navíc z mladým reprezentačním gólmanem Slovenska Jurajem Hollým v brance. Domácí měli prvních deset minut více ze hry, navíc Veverka v 5.minutě i vstřelil branku, ale ta nemohla být uznána, jelikož předtím puk zasáhnul masku brankáře hostí. Branky tak začali střílet hosté. V polovině 12.minuty šel na trestnou lavici Dobřemysl, domácí se sice bránili dobře, ale tři vteřiny před koncem oslabení domácí Pavlas zpoza své vlastní branky trestuhodně namazal Sukovi, který úplně sám před Závorkou nezaváhal a střelou mezi nohy poslal hosty do vedení - 0:1. V 18.minutě potom domácí propadli v útoku, Pavlas ztratil puk na útočné modré a hosté opět trestali. Tentokrát byl úspěšným střelcem hostí Řepík a hosté vedli rázem o dvě branky - 0:2. Aby toho pro domácí nebylo málo, tak 9 vteřin před sirénou z levé strany vystřelil Kotrouš, jím vyslaný puk minul branku, odrazil se k Zikovi, který z úhlu přesnou střelou potřetí překonal Závorku - 0:3.

Hosté začali druhou třetinu lépe a domácí se jen bránili. Výsledkem nakonec byla čtvrtá branka v domácí síti, o kterou se ve 24.minutě postaral Novotný, který vybruslil zpoza branky a zasunul puk za Závorkova záda - 0:4. Po této brance došlo ke střídání domácích brankářů a tak nadále hlídal domácí svatyni Schafhauser. Domácí byli psychicky hodně dole a vůbec nic jim nevycházelo. Ve 26.minutě měli třeba šanci hrát minutu dvojnásobnou přesilovku, ale skórovat nedokázali. To samé mohli zkusit ve 30.minutě, ale opět početní převahu nevyužili. Naopak Schafhauser v domácí brance předvedl několik skvělých zákroků, kdy vychytal postupně dvakrát Novotného či později Nováka a zabránil tak dalším gólům v domácí síti.

Domácí změnili ve třetí třetině styl hry a dostavili se i šance, ale povětšinou vše končilo u dobře chytajícího Hollého. Branku se jim podařilo vstřelit Truhlářem až v 55.minutě, ale to už bylo pozdě na jakýkoliv zvrat v tomto utkání. Zbytek utkání si totiž hosté už pohlídali a zaslouženě dnes zvítězili.