Klášterec venku poprvé nebodoval

Až ve 13. kole přišli klášterečtí hokejisté o neporazitelnost na hřištích soupeře. Na ledě lídra tabulky prohráli 5:3. Hosté se trefili hned na začátku utkání, v posledních minutách zápasu pak dalšími dvěma góly jen snížili nepříznivé skóre.
29. října 2006 | 17:00
5:3
1:1, 2:0, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 18. Hašek (Tomeček), 31. Bašta (Luka M., Luka O.), 37. Havlík ( Werner), 43. Gottfried (Hašek, Bašta), 46. Werner (Hašek) - 3. Nerad (Louka), 58. Kocek (Kuncl, Tenkač), 59. Babka. Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 15:12, navíc Diviš (KNO) 10´OT, Loučka (KNO) OK. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0.

Děčín: Volke - Havlík, Sádovský - Stezka, Kříž - Luka M., Havlíček - Chromý - Hašek, Werner, Tomeček - Chvátal, Stibor, Filipovský - Luka O., Gottfried, Bašta - Šohaj

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka - Kuncl, Kocek - Znojemský, Pokorný - Soukup, Kotrouš, Diviš - Tenkač, Babka, Suk - Panocha, Šedivý, Kout - Kreuz, Ambrož, Novotný

Klášterci se vydařil vstup do zápasu. Hned první přesilovou hru využil po sedmi vteřinách Radek Nerad, jehož střela od modré prosvištěla Volkemu kolem hlavy. Na další gól si ale musela děčínská hala počkat. Šance obou celků totiž bravurně likvidovali oba brankáři. Suk se v 9. minutě dostal v přesilové hře osamocen až před Volkeho, ten ale zasáhl betonem. Na druhé straně se nadvakrát neprosadil menší z domácích rychlíků Ondřej Luka. Při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče zůstal před Damaškovou brankou nekrytý Havlíček, jehož teč zmizela v lapačcce kláštereckého gólmana. Hra se přelévala od jedné branky k druhé a v hledišti zaznívaly hlasité povzdechy nad neproměňováním gólových šancí. V závěru první třetiny mohli hosté dvakrát zvýšit. Nejprve Soukup zpoza branky přihrál Divišovi, ten ale z otočky nestihl zvednout kotouč nad ležícího brnakáře Volkeho. V nájezdu 2 na 1 pak Tenkačova střela těsně minula levou tyč Volkeho branky. Z protiútoku se před Damaška znovu dostal Ondřej Luka, ale neproměnil. Štěstí se na domácí usmálo až o minutu později. Nejproduktivnější z děčínských hráčů Jaroslav Hašek nedal svému osobnímu hlídači šanci, proklouzl až před kláštereckou branku a vyrovnal.

Vstřelená branka znovu vlila krev do žil děčínských hráčů. Po návratu z kabin Damaška znovu zblízka prověřil Chvátal. Domácím chvíli trvalo než se oklepalo z náporu soupeře. Další slibná šance hostujícího celku přišla až ve 26. minutě. Kříž nadvakrát netrefil puk, který se snažil vyhodit z obranného pásma. Kotouče se zmocnil Václav Kotrouš, ale Volke jeho nečekanou akci se štěstím kryl. Další souboj těchto dvou hráčů vyústil v druhou domácí branku. Volke se s pukem v lapačce rozběhl směrem k hrazení s Kotroušem v patách. Jakmile gólman ucítil dotek soupeřovy hokejky, ochotně se skácel k zemi. V přesilové hře vystřelil Martin Luka od modré puk směrem k Damaškově brance, kde jej z úhlu tečoval Josef Bašta. Z podobné situace Klášterečtí inkasovali i třetí gól. Kapitán Aleš Havlík vystřelil puk od modré čáry, Damašek čekal teč před brankou stojícího hráče, ale puk si našel cestu do sítě i bez ní.

Ani vstup do třetí třetiny hostům nevyšel a znovu inkasovali v oslabení. Děčínští postavili přesilovkovou formaci a Hašek si s pukem za brankou pohrával tak dlouho, až se mu podařilo prostrčit kotouč přímo Davidu Gottfriedovi, který jej usměrnil do branky. Ani za nepříznivého stavu ale hosté nesložili zbraně. Ve vlastním oslabení ujel ve 46. minutě Jan Soukup, zakončil ale jen do výstroje brankáře Volkeho. Z protiútoku pak domácí přesilovou hru využili. Jako pátý Damaška prostřelil Pavel Werner. Ani v tomto zápase si časoměřič neodpustil pomoc domácímu celku, i přes vysoké vedení, a než rozhodčí vhodil buly po vstřeleném gólu, ukrojila časomíra dalších dvacet vteřin. Čtyřgólové manko na chvíli dostalo hosty do útlumu. Damašek tak musel čelit několika nebezpečným pokusům Haška, Chvátala a Stezky. V závěru utkání se na ledě navíc hodně přiostřilo a v jednu chvíli sedělo na trestné lavici sedm hříšníků. Hostům se ještě podařilo zvednout hlavy. Při hře 5 na 3 zakončil ukázkovou přesilovkovou kombinaci Martin Kocek. Dvě minuty před koncem na sebe znovu narazila dvojice Volke - Kotrouš. I tentokrát vyšel ze souboje lépe děčínský gólman. Ve chvíli, kdy rozehrával puk, jej minul klášterecký centr a dostal kotoučem do obličeje. Naštěstí přišel jen o jeden zub. Hosté si alespoň částečně zpravili chuť třetím gólem. Milan Babka objel brankoviště i s ležícím gólmanem a podél jeho těla prostrčil puk za brankovou čáru. Klášterečtí sice ještě odvolali gólmana, ale jejich akci přerušilo další vyloučení. Za nesportovní chování musel do sprchy o dvacet vteřin dříve než ostatní obránce Jakub Loučka. Klášterečtí si tak i přes bojovný výkon žádný bod z děčínského ledu neodvezli.