474 376 851 hcklasterec@email.cz

V derby Klášterec podlehl Baníku

Ve středu 10.12. se předehrávalo 21. kolo druhé hokejové ligy. Klášterec se utkal v Sokolově s domácím Baníkem o další důležité body do tabulky skupiny západ. Favoritem tohoto utkání byl jednoznačně Baník, který v zápase neponechal nic náhodě a na svém ledě zvítězil 4:2 po třetinách 1:0, 1:0, 2:2. Vítězstvím si Sokolov upevnil druhé místo v tabulce, naopak Klášterci se nepodařilo odpoutat od spodních pater tabulky. V důležitém domácím utkání v sobotu 13.12. tak Klášterec potřebuje naplno bodovat v utkání s posledními Klatovy.
10. prosince 2014 | 18:00 | Sokolov
4:2
1:0, 1:0, 2:2

branky a nahrávky: 18. Kuběna (T.Rohan, Dobřemysl), 39. Přindiš (Vrána, Vaněk), 45. M.Rohan (T.Rohan, Dobřemysl), 53. Přindiš (Škop, Prošek) – 47. Žižka (Loučka, Hrdlička), 53. Mála (Kaššák)

Baník Sokolov: 92 Hruška (2 Honzík) – 55 Prošek (A), 9 Šik, 82 Přindiš, 5 Schusser, 4 M. Rohan, 18 Gombár, 77 O. Novák, 19 Troška – 36 Dobřemysl (C), 28 Kuběna, 66 T. Rohan, 26 Vrána, 33 Koblasa, 23 Vaněk, 87 Švec, 20 Sýkora, 7 Račanský (A), 15 Říha, 44 Škop, 6 Csamangó. Trenér: Antonik.

Klášterec nad Ohří: 1 Kaššák (2 J. Tichý) – 16 Loučka (C), 7 Žižka, 3 Strejček, 18 Kunrt, 6 Koblitz, 25 Drobný, 24 Bohuslávek – 14 Hrdlička (A), 12 Jáchym, 17 Mála, 20 Tatár, 23 Toušek, 21 Bečvář (A), 8 Diviš, 13 Toman, 5 Váňa. Trenér: Nerad.

převzato z www.hcsokolov.cz

V první třetině se sice hrál poměrně svižný hokej, byl ale také plný nepřesností. Baník měl více ze hry, do vážnější šance se ale nedostával. Hosté pak téměř vůbec nehrozili a dostali se ke střelbě pouze sporadicky. Nejnebezpečnější byl pokus Jáchyma, ale Hruška si bez problému poradil. Skóre se měnilo poprvé až v 18. minutě, kdy střelu Tomáše Rohana tečoval Pavel Kuběna do protipohybu brankáře a Baník vedl 1:0. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Druhé dějství bylo zpočátku velmi podobné tomu předchozímu. Bylo k vidění mnoho nepřesností, ale postupem času se výkon Baníku zlepšoval a domácí hráči si vypracovávali znatelnou převahu. Několikrát se ke slovu dostal i Klášterec, ale Hruška byl pozorný proti pokusům Žižky či Mály. Od poloviny zápasu zvýšil Sokolov aktivitu a Kaššák se rozhodně nenudil, ale klášterecký brankář stále odolával a to i v přesilových hrách. Na druhé straně měl šanci Jáchym, jenž se dostával sám před Hrušku, hostující útočník však vysoko přestřelil. Ve 39. minutě se ochozy konečně dočkaly. S chutí hrající Petr Přindiš se rozjel ze středního pásma, prohnal se kolem obránců, dostal se do sólového nájezdu a dokázal ho proměnit – 2:0. Druhý gól tak na hokejky Sokolova přinesl větší klid před třetí třetinou.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupil Baník ve vysokém tempu a domácích hráčů byl plný led. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Hrdlička a Sokolov přesilovou hru dokázal využít. Po přihrávce svého bratra od modré vystřelil Martin Rohan a povedená rána se zastavila až v síti – 3:0. Jenže hosté brzy snížili. Ve 47. minutě byli postupně vyloučeni Csamangó a Schusser. Klášterec tak měl výhodu přesilové hry 5 na 3 a trestal. Michal Žižka na modré čáře napřáhl a bombou se trefil do šibenice – 3:1. Hosté po vstřeleném gólu mírně ožili, což hokeji rozhodně prospělo. V 53. minutě pak přidal další gól opět obránce, podruhé v zápase Petr Přindiš, jenž razantní střelou překonal Kaššáka z dálky. Třígólové vedení však vydrželo Baníku pouze několik vteřin. Brankář Kaššák rozehrál do středního pásma, kde se kotouč odrazil od nohou Přindiše k rozjetému Františkovi Málovi, jenž svou střelou trefil Proškovu hokejku a puk zapadl za záda Hrušky – 4:2. Hosté sice vycítili šanci na zvrat utkání, ale Sokolov drama nechtěl připustit a měl hru pod kontrolou. Navíc Klášterec doplácel na svou nedisciplinovanost a musel se bránit dalším oslabením. V 59. minutě byl vyloučen i domácí Přindiš a poté hosté zkusili power-play, ale v té k ničemu důležitému nedošlo. Baník tak dovedl zápas do vítězného konce.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >