V derby Klášterec podlehl Baníku

Ve středu 10.12. se předehrávalo 21. kolo druhé hokejové ligy. Klášterec se utkal v Sokolově s domácím Baníkem o další důležité body do tabulky skupiny západ. Favoritem tohoto utkání byl jednoznačně Baník, který v zápase neponechal nic náhodě a na svém ledě zvítězil 4:2 po třetinách 1:0, 1:0, 2:2. Vítězstvím si Sokolov upevnil druhé místo v tabulce, naopak Klášterci se nepodařilo odpoutat od spodních pater tabulky. V důležitém domácím utkání v sobotu 13.12. tak Klášterec potřebuje naplno bodovat v utkání s posledními Klatovy.
10. prosince 2014 | 18:00 | Sokolov
4:2
1:0, 1:0, 2:2

branky a nahrávky: 18. Kuběna (T.Rohan, Dobřemysl), 39. Přindiš (Vrána, Vaněk), 45. M.Rohan (T.Rohan, Dobřemysl), 53. Přindiš (Škop, Prošek) – 47. Žižka (Loučka, Hrdlička), 53. Mála (Kaššák)

Baník Sokolov: 92 Hruška (2 Honzík) – 55 Prošek (A), 9 Šik, 82 Přindiš, 5 Schusser, 4 M. Rohan, 18 Gombár, 77 O. Novák, 19 Troška – 36 Dobřemysl (C), 28 Kuběna, 66 T. Rohan, 26 Vrána, 33 Koblasa, 23 Vaněk, 87 Švec, 20 Sýkora, 7 Račanský (A), 15 Říha, 44 Škop, 6 Csamangó. Trenér: Antonik.

Klášterec nad Ohří: 1 Kaššák (2 J. Tichý) – 16 Loučka (C), 7 Žižka, 3 Strejček, 18 Kunrt, 6 Koblitz, 25 Drobný, 24 Bohuslávek – 14 Hrdlička (A), 12 Jáchym, 17 Mála, 20 Tatár, 23 Toušek, 21 Bečvář (A), 8 Diviš, 13 Toman, 5 Váňa. Trenér: Nerad.

V první třetině se sice hrál poměrně svižný hokej, byl ale také plný nepřesností. Baník měl více ze hry, do vážnější šance se ale nedostával. Hosté pak téměř vůbec nehrozili a dostali se ke střelbě pouze sporadicky. Nejnebezpečnější byl pokus Jáchyma, ale Hruška si bez problému poradil. Skóre se měnilo poprvé až v 18. minutě, kdy střelu Tomáše Rohana tečoval Pavel Kuběna do protipohybu brankáře a Baník vedl 1:0. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Druhé dějství bylo zpočátku velmi podobné tomu předchozímu. Bylo k vidění mnoho nepřesností, ale postupem času se výkon Baníku zlepšoval a domácí hráči si vypracovávali znatelnou převahu. Několikrát se ke slovu dostal i Klášterec, ale Hruška byl pozorný proti pokusům Žižky či Mály. Od poloviny zápasu zvýšil Sokolov aktivitu a Kaššák se rozhodně nenudil, ale klášterecký brankář stále odolával a to i v přesilových hrách. Na druhé straně měl šanci Jáchym, jenž se dostával sám před Hrušku, hostující útočník však vysoko přestřelil. Ve 39. minutě se ochozy konečně dočkaly. S chutí hrající Petr Přindiš se rozjel ze středního pásma, prohnal se kolem obránců, dostal se do sólového nájezdu a dokázal ho proměnit – 2:0. Druhý gól tak na hokejky Sokolova přinesl větší klid před třetí třetinou.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupil Baník ve vysokém tempu a domácích hráčů byl plný led. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Hrdlička a Sokolov přesilovou hru dokázal využít. Po přihrávce svého bratra od modré vystřelil Martin Rohan a povedená rána se zastavila až v síti – 3:0. Jenže hosté brzy snížili. Ve 47. minutě byli postupně vyloučeni Csamangó a Schusser. Klášterec tak měl výhodu přesilové hry 5 na 3 a trestal. Michal Žižka na modré čáře napřáhl a bombou se trefil do šibenice – 3:1. Hosté po vstřeleném gólu mírně ožili, což hokeji rozhodně prospělo. V 53. minutě pak přidal další gól opět obránce, podruhé v zápase Petr Přindiš, jenž razantní střelou překonal Kaššáka z dálky. Třígólové vedení však vydrželo Baníku pouze několik vteřin. Brankář Kaššák rozehrál do středního pásma, kde se kotouč odrazil od nohou Přindiše k rozjetému Františkovi Málovi, jenž svou střelou trefil Proškovu hokejku a puk zapadl za záda Hrušky – 4:2. Hosté sice vycítili šanci na zvrat utkání, ale Sokolov drama nechtěl připustit a měl hru pod kontrolou. Navíc Klášterec doplácel na svou nedisciplinovanost a musel se bránit dalším oslabením. V 59. minutě byl vyloučen i domácí Přindiš a poté hosté zkusili power-play, ale v té k ničemu důležitému nedošlo. Baník tak dovedl zápas do vítězného konce.

1:1, 2:3, 2:2

Suchá příprava Tygrů je v plném proudu.

5. června 2024

Klášterečtí hokejisté se od začátku května pilně připravují na další hokejovou sezonu. Většina týmů několikrát týdně trénuje ve sportovním areálu, kde využívají plochu na ZS, tělocvičnu na ZS,...

Číst více >

Členská schůze Spolku Hokejový klub Klášterec nad Ohří

23. května 2024

Číst více >

SŽ přivezli z velkého mezinárodního turnaje v Dánsku bronzové medaile.

19. dubna 2024

Starší žáci výborně reprezentovali naše Město ve dnech 11. - 15.4.2024 na hokejovém turnaji v dánském Rungstedu. Tohoto velkého mezinárodního turnaje se společně s Tygry zúčastnilo 16 týmů z Dánska,...