Ondřej Kubát | úterý 17.8.2010

Klášterec zvítězil v Děčíně po nájezdech

Druhou výhru v letní přípravě si na své konto připsali hokejisté Klášterce nad Ohří. Na ledě Děčína, svého soupeře v západní skupině druhé ligy, zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Severočeši přitom od dvanácté minuty prohrávali, poté ale třemi brankami Novotného, Panochy a Hartmana skóre otočili ve svůj prospěch. Děčínští poté vyrovnali, a na řadu se tak dostaly samostatné nájezdy. V nich rozhodl klášterecký Novotný.

Reportáž ze zápasu: Děčín - Klášterec nad Ohří 3:4

4.kolo, úterý 17.8.2010, 18:00
(1:0, 0:3, 2:0 - 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Chvátal (Luka, Horáček), 44. Sádovský (Filipovský), 56. Luka (Marek) – 26. Novotný (Řepík), 29. Panocha (Novotný), 37. Hartman (Mazinč), rozh. náj. Řezníček. Rozhodčí: Luczków. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

Děčín: Zikmund (30. Lavinger) – Stezka, Sádovský – Loučka, Marek – Kučera, Dvořák – Filipovský, Oliverius, Janíček – Chvátal, Myšík, Luka – Damnitz, Horáček, Stibor – Kupec, Molnár.

Do zápasu proti Děčínu nastupovalo klášterecké mužstvo ve značně omlazené sestavě. Do čtvrtého přípravného utkání nastoupilo celkem pět juniorů z kláštereckého odchovu. Alespoň v první třetině však neplatilo heslo „mládí vpřed“. Už ve 12. minutě otevřel skóre utkání děčínský Chvátal.

“První třetina byla z naší strany nejslabší,“ svěřil se nám po utkání trenér kláštereckých hokejistů Michal Jäger. „Udělali jsme spoustu hrubých chyb. Hodně špatné to bylo především v obraně.“

O přestávce si trenéři s hráči v kabině všechno vyjasnili a na led jakoby nastoupil jiný tým. Ve 26. minutě vyrovnal Novotný, o tři minuty později přihrál stejný hráč na gól Panochovi a Klášterec se ujal vedení. Jízdu hostů dovršil v 37. minutě Hartman a Klášterec odcházel do kabin s dvoubrankovým vedením.

“Podstatně jsme zlepšili hru v oslabení, v obranném i středním pásmu,“ řekl ke druhé části hry trenér Jäger. „Myslím, že druhá třetina byla z naší strany nejlepší ze všech letos odehraných utkání.“

Domácí Děčín se ovšem nevzdal a v poslední třetině se mu podařilo srovnat. Čtyři minuty po začátku třetiny se po náhodné akci trefil do klášterecké sítě Sádovský a čtyři minuty před koncem třetiny srovnal při kláštereckém oslabení děčínský Luka na 3:3. Zápas tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se prosadil pouze klášterecký Řezníček a rozhodl tak o tom, že si hosté odvezli z děčínského ledu druhou výhru z letošních přípravných zápasů.

Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky