Góly Krpenského a Panochy zajistily Klášterci tři body

Radek Krpenský a Jiří Panocha se každý dvakrát zapsali do střeleckých statistik a zařídili vítězství Klášterce v posledním utkání před vánočními svátky. Děčínu se dvakrát podařilo srovnat. Na třetí gól už ale nedokázal odpovědět a při závěrečné powerplay inkasoval do prázdné branky. Klášterečtí tak mají na svém kontě 37 bodů a do nového roku vstoupí z devátého místa v tabulce.
21. prosince 2008 | 17:00
2:4
1:1, 0:1, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Štverák (Mizera), 2 45. Postl (Luka) - 2. Krpenský (Kotrouš), 36. Panocha (Pražák), 56. Krpenský (Panocha, Buchal), 60. Panocha (KNO). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Běžela teprve druhá minuta utkání a hosté z Klášterce šli do vedení. V čase 1:46 překonal Jiřího Zikmunda klášterecký Radek Krpenský - 0:1. Od této chvíle byli hosté mírně lepším týmem, jejich šance ale likvidoval domácí brankář Jiří Zikmund. V desáté minutě projel až k Jiřímu Zikmundovi Václav Kotrouš, ale David Mizera mu včas vypíchl puk a tak se skóre neměnilo. Na vyrovnání si domácí museli počkat až do 16. minuty. V jejím úvodu dostal Jiří Štverák přihrávku od Davida Mizery, projel podél mantinelu a téměř od modré čáry se napřáhl a vystřelil, jeho projektil skončil za zády jinak výborného Pavla Damaška - 1:1. V 18. minutě zlikvidoval bravurně domácí brankář střelu Jaroslava Buchala. Na konci třetiny ještě zahrozili domácí, to Jiří Štverák vyhrál před útočnou modrou buly, protlačil se až k Pavlu Damaškovi, ten ale ukryl puk ve své lapačce. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Na počátku 24. minuty se Ondřej Luka s Lukášem Gergelem dostali do úniku dva na jednoho, ale střelu prvně jmenovaného hráče zlikvidoval hostující gólman. V čase 35:34 šli hosté opět do vedení. Když už naskočil domácí hráč z trestné lavice, Klášterec svůj tlak zužitkoval vstřelenou brankou Jiřího Panochy - 1:2. Ve 39. minutě se ocitl ve velké šanci Jiří Štverák, Pavel Damašek byl již překonán, ale puk ještě stačil hokejkou vyrazit, na druhé straně byl pozorný Jiří Zikmund. Na konci druhé třetiny projel Martin Postl kluzištěm až těsně k Pavlu Damaškovi, ale tváří v tvář ho nepřekonal.

Do třetí třetiny vstoupili děčínští s odhodláním s utkáním něco udělat. Dostávali se do šancí, mnohdy před gólmanem hostí roztáčeli neuvěřitelný kolotoč, ale marně dobývali svatyni hostujícího brankáře. Ve 45. minutě hráli klášterečtí přesilovou hru 4 na 3, ale paradoxně to prospělo domácím. Martin Postl dostal na modré čáře krásnou přihrávku od Martina Luky a řítil se tak osamocen na branku, svůj únik proměnil ve vyrovnávací branku - 2:2. Děčínští byli po vyrovnání na koni, snažili se o otočení zápasu ve svůj vlastní prospěch, ale neúspěšně. Naopak v 56. minutě šel Klášterec opět do vedení, Radek Krpenský si doslova vychutnal domácího brankáře - 2:3. V závěru třetí třetiny se hokejisté Děčína pokusili o hru bez brankáře, ale Jiří Panocha se zmocnil puku a vsítil tak do prázdné branky čtvrtý gól - 2:4. Hokejisté hostujícího celku si tak odváží z ledu Děčína všechny tři body. Děčínští klesli v tabulce na 12. místo.