V další přestřelce úspěšnější Klášterec, Severočeši "přezimují" na třetím místě

Jednu gólovou přestřelku za druhou nabízí hokejisté Klášterce nad Ohří svým fanouškům. Zatímco minule proti Litoměřicím to nevyšlo, tentokrát zvládli hokejisté od Ohře proti Děčínu závěr a připsali si do tabulky tři body. Vánoce tak stráví na třetím místě tabulky. Dvě branky vstřelil v utkání Petr Derfler, vítězný gól si tři minuty před závěrečnou sirénou připsal do statistik Jiří Bečvář. Klášterec zvítězil 6:5.
19. prosince 2009 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
6:5
2:2, 1:2, 3:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Buchal, 8. Řepík (Stehlík, Bečvář), 40. Defler (Kocek, Pražák), 45. Defler, 46. Pražák (Stehlík), 57. Bečvář (Buchal) - 5. Hruška (Oliverius, Stibor), 17. Valko (Loučka), 29. Štverák (Zubek, Stezka), 31. Zubek (Štverák, Stezka), 46. Valko (Král). Rozhodčí: Šmíd - Gerát, Sentenský. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Vyrovnané utkání nabídlo dvaadvacáté kolo druhé hokejové ligy. Začátek se lépe podařil domácím. Ve čtvrté minutě se trefil Jaroslav Buchal a Klášterec vedl 1:0. Jenomže Děčínu se podařilo vyrovnat už po 43 vteřinách. Oliverius našel Petra Hrušku, který se nemýlil - 1:1.

Uběhly jen tři minuty a domácí tým šel podruhé v zápase do vedení. Po asistenci Stehlíka a Bečváře potěšil domácí fandy Libor Řepík - 2:1. Tři minuty před první sirénou však hosté odpověděli trefou Lukáše Valka a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

V devětadvacáté minutě navíc poslal Děčínské poprvé v zápase do vedení Jiří Štverák. A když se o chvíli později prosadil ještě František Zubek, nevypadalo to s Kláštercem vůbec dobře - 2:4.

Jenomže hokejisté od Ohře dokázali v hodině dvanácté alespoň snížit na jednobrankový rozdíl. Přesně 29 vteřin před koncem druhé třetiny rozvlnil síť za gólmanem Děčína Petr Derfler - 3:4.

Stejný hráč se navíc prosadil i čtyři minuty po zahájení třetí části a na ukazateli skóre svítil opět vyrovnaný stav. V šestačtyřicáté minutě pak přidal pátou branku Klášterce Roman Pražák a domácí rázem vedli - 5:4. Skvělý to obrat!

Ale Děčín to nepoložilo. Naopak! Už po sedmatřiceti vteřinách vyrovnal na 5:5 Lukáš Valko. Když už se zdálo, že duel půjde do prodloužení, našel Buchal připraveného Jiřího Bečváře, který rozhodl o vítězství Klášterce 6:5 v základní hrací době.