Klášterec na úvod vydřel výhru na Kobře

Kádr kláštereckých hokejistů se pomalu stabilizuje. Do mužstva se nevešel obránce Satora a útočník Toman. Ve žlutomodrém dresu fanoušci neuvidí ani Jaroslava Buchala, o jehož návratu se spekulovalo. V prvním utkání chyběl také Zdeněk Tauš, který zatím nemá vyřízenou registraci. Na Kobře nastoupili kromě loňských opor klášterečtí odchovanci Chyba s Pražákem a mladíci z Chomutova a Kadaně: útočník Libor Dudek a obránci Lukáš Lang, Jan Zmeškal a Martin Mazanec.
13. září 2008 | 18:00
3:5
1:3, 1:2,1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Verner (Nykl), 30. Novák Z. (Paris, Pazourek), 43. Sodomka (Verner, Valenta) - 1. Novák (Panocha), 3. Chyba (Kocek), 10. Kotrouš (Novák, Loučka), 23. Hartman (Zmeškal), 35. Krpenský (Mazanec). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 27:52.

Kobra Praha: Matoušek (Šelepa) - Velich, Valenta, Urbanec, Pazourek Černý, Záhorovský, Regner, Kubišta, Culka, Bárta, Novák Z., Žáček, Georgiev, Paris, Šeba, Jakerle, Čurda, Nykl, Sodomka, Verner

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Loučka, Ambrož, Všetečka, Kocek, Zmeškal, Lang, Mazanec - Novák O., Kotrouš, Panocha - Řepík, Dudek, Hartman - Pražák, Novotný, Chyba - Suk, Moro, Krpenský

Úvod zápasu patřil především hokeji a chílemi se zdálo, že se hraje play off a ne první zápas sezóny. Klášterečtí se do svého soupeře pustili s vervou a skóre se měnilo už po 14 vteřinách hry, kdy se prosadila sehraná dvojice útočníků. Jiří Panocha posunul na Ondřeje Nováka. O dvě minuty později už hosté vedli o dvě branky. Podél ruky brankáře poslal puk do branky Tomáš Chyba. Domácí se ale vzápětí reagovali. damašek měl zakrytý výhled a Tomáš Verner snížil. V polovině desáté minuty se skóre měnilo počtvrté. Novák dojel dlouhou přihrávku, přihrál před branku volnému Václavu Kotroušovi, který z první zvýšil na 3:1 pro hosty. Klášterečtí mohli do přestávky přidat další branky, ale Řepík samostatný nájezd neproměnil, neuspěl ani Hartman, který se ocitl nekrytý před gólmanem.

ve druhé třetině hosté svého soupeře přehrávali, čtyřmi vyloučeními ale nabídli soupeři šanci. Ve 23. minutě odskočil Klášterec na rozdíl tří branek díky Martinu Hartmanovi. V polovině utkání ale hráli hosté dvojnásobnou přesilovou hru a Zbyněk Novák poslal žabku mezi tyč a Damaškovu vyrážečku. Do konce třetiny stihl znovu zvýšit Radek Krpenský, který dorážel puk do branky po akci Langa se Sukem. O tři minuty pozdějí nastřelil Pražák tyč.

V poslední třetině začali hosté kousat a připravili novým trenérům klášterce infarktové situace. Ve 41. minutě se před Damaškovou brankou ocitl osamocený, ale v držení puku, Martin Paris. Jako by ho nečekaná příležitost samotného překvapila, nedokázal zakončit a Damašek se stihl přesunout, Vzápětí střílel od modré Záhorovský, puk prolétl mezi betony kláštereckého gólmana, ale trefil tyč. Snížil až ve 43. minutě Karel Sodomka. Dvoubrankové vedení si Klášterečtí i přes urputnou snahu hostí pohlídali. V závěru ještě potěšili fanoušky v modrožlutých dresech, kteří vytvořili Severočechům domácí prostředí, Hartman s Mazancem, když se nevzdali přesile a v hromadné bitce sehráli důstojnou roli. Oba si za to odnesli tresty za hrubost. Stejné tresty čekaly i na provinilce na druhé straně. Klášterci se úvodní utkání vydařilo a po prvník kole obsadil pátou příčku.