Přípravu zakončilo vítězství

Poslední přátelské utkání, ve kterém hostilo A mužstvo Děčín, skončilo vítězstvím domácích v poměru 5:3. Hosté přijeli bez svého nejlepšího hráče Jaroslava Haška, i přesto byli nepříjemným soupeřem. Nejbojovněji se do klání pustili Stibor s Lukou, kteří oba okořenili svou snahu gólem. Špatný den si zřejmě vybral Martin Volke. Strážce děčínské svatyně působil po přihrávce na gól soupeři značně nejistě, ukvapené rozehrávky pak jeho výkonu nepřidaly. Na obranu děčínského gólmana je ale nutno dodat, že obranné řady mnohokrát v zápase zaspaly a nechali svého brankáře napospas osudu.
8. září 2006 | 18:00
5:3
1:0,2:2,2:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Soukup, 31. Kuncl (Loučka), 35. Tenkač, 46. Řepík (Soukup, Diviš), 50. Vyžďura (Novotný) - 34. Chvátal (Havlík), 38. Luka O. (Stibor), 56. Stibor (Filipovský). Rozhodčí: Froněk - Hauser, Šulo. Vyloučení: 12:13, navíc Hahn (KNO) 10´OT, Volke (DEC) TS. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek (31. Vacke) - Nerad, Znojemský - Kocek, Pokorný - Kuncl, Loučka - Ambrož, Janouch - Šedivý, Kotrouš, Suk - Tenkač, Hahn, Vyžďura - Soukup, Řepík, Panocha - Diviš, Novotný, Kout

Děčín: Volke - Havlík, Sádovský, Stezka, Kříž, Chromý, Saska, Kupec, Tomeček, Stibor, Filipovský, Gottfried, Chvátal, Bašta, Janus, Luka

Děčínští přijeli do Klášterce oslabeni o útočníky Jaroslava Haška a Pavla Wernera, v obraně chyběl Jan Havlíček. V kláštereckém dresu nastoupil Jan Soukup, který se vrátil na střídavý start z Chomutova, a hned se uvedl gólem. Ve 4. minutě poslal po samostatné akci puk pod Volkeho betony rovnou do sítě. V 7. minutě chyběly centimetry, aby se do dalšího nájezdu dostal Ondřej Šedivý naskakující z trestné lavice. Tenkačovu přihrávku zachytil jeden z děčínských obránců. První velká šance hostí přišla až s přesilovou hrou. Baštova střela sice prošla brankovištěm, ale minula tyč.

V úvodu 14. minuty chyboval brankář Volke a za hození hole bylo nařízeno trestné střílení. K němu se nečekaně postavil obránce Miroslav Kuncl. Na děčínského brankáře nevyzrál a na první gól v kláštereckém dresu si tak musel ještě počkat.

V 16. minutě dostali domácí možnost výhodné přesilové hry čtyř proti třem. Řepík se opakovaně ocitl tváří v tvář Volkemu, ten ale veškeré dorážky pokryl. V samotném závěru se pak do dvojnásobného oslabení dostali také domácí. Kocek přidržel u mantinelu jednoho z děčínských útočníků, před přerušením ještě Loučka vrazil dalšího ze soupeřů na hrazení a oba Klášterečtí tak oslabili svůj tým na dlouhé dvě minuty. Tresty ale rozdělila přestávka.

I ve druhé třetině se bylo na co dívat. Domácí se dvojnásobné přesile ubránili a ve 26. minutě mohli znovu skórovat. V přesilové hři, navíc při signalizované výhodě, nastřelil Soukup tyč. Úspěch slavil až ve 31. minutě Miroslav Kuncl, který si ranou od modré vynahradil neproměněný nájezd. V polovině utkání Klášterečtí již tradičně vystřídali brankáře. Tomáš Vacke ukázal své kvality téměř okamžitě po nástupu na led, kdy musel čelit nájezdu Kupce se Stezkou. Zkušenější děčínští útočníci ale na kláštereckého gólmana nevyzráli. Vacke pokryl i všechny dorážky. Kapituloval až o dvě minuty později. Ve skrumáži před brankou domácích se nejlépe zorientoval Kamil Chvátal a odrazem o tyč poslal puk podél hole ležícího gólmana do sítě.

Hostům se sice podařilo snížit, ale brankář Volke udělal školáckou chybu. Vyjel za pukem vyhozeným z pásma a nahrál přímo na hůl Lukáše Tenkače. Ten ve vlastním oslabení potěšil diváky zakončením do prázdné branky.

Tři minuty před koncem ujel kláštereckým obráncům Miloš Stibor. Jeho nájezd sice Vacke pokryl, ale neudržel puk dostatečně dlouho, aby rozhodčí přerušili hru. Osamocený kotouč doklepl za brankovou čáru Ondřej Luka. Pět vteřin před druhou sirénou pak na druhé straně zazvonila za Volkeho zády znovu tyč.

V úvodu poslední třetiny hosté trochu polevili v tempu a domácí okamžitě využili příležitosti. Libor Řepík pouze nastavil hokejku Soukupově přihrávce a puk si to namířil přímo do víka Volkeho branky. V 50. minutě si pak s děčínským brankářem pohrála dvojice Karel Novotný - Jiří Vyžďura. Druhý jmenovaný na sebe vzal odpovědnost a střelou nad lapačku přidal pátý gól. Děčínští ale nesložili zbraně a bojovali do poslední vteřiny. V 56. minutě překvapil špatně postaveného Vackeho Miloš Stibor. V samotném závěru zápasu ještě mohl potěšit kláterecké diváky Milan Hahn. Pouhé dva kroky mu stačili, aby unikl dotírajícímu obránci. Těsně před Volkem ale svou šanci zahodil, trefil pouze beton. Klášterec tak zakončil přípravu vítězstvím 5:3 nad Děčínem.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!