Hokejisté Klášterce poprvé v přípravě zvítězili

První vítězství si připsali hokejisté Klášterce nad Ohří v přípravě na novou sezónu. Na vlastním ledě porazili druholigový Děčín v poměru 5:2. Vítězství se přitom nerodilo lehce. Hosté šli do vedení už v páté minutě. Severočeši pak průběh sice otočili, nicméně soupeř srovnal. Teprve poté začaly padat góly do branky Děčína. Dvě trefy si v zápase připsal Marek Jáchym, dvě asistence Libor Řepík.
11. srpna 2009 | 18:00
5:2
1:1, 3:1, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 13. Derfler (Řepík), 21. Mašek (Kopáč), 31. Jáchym (Řepík), 36. Moro (Suk, Kotrouš), 41. Jáchym - 5. Vedral (Kuncl), 30. Štěpánek (Češka). Rozhodčí: Plachý, Krebs, Ruchař. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Mašek, Kopáč, Koblitz, Palubjak, Zmeškal, Dostál - Moro, Nguyen, Kajer - Derfler, Jáchym, Bečvář . Buchal, Novák, Řepík - Kotrouš, Suk, Dudek - Hauer, Krpenský.

Děčín: Zikmund (Pošusta) - Stezka, Saska, Štěpánek, Kuncl, Marek, Havlíček - Mlejnek, Loučka, Lassig - Filipovský, Štverák, Češka - Hříbal, Lehký, Vedral - Bulva, Molnár, Vejr.

Přitom právě Řepík byl svým způsobem "strůjcem" první branky utkání. Ve 4. minutě si šel za faul kolenem sednout na dvě minuty na trestnou lavici a hosté takřka přesně o minutu později otevřeli skóre zápasu. Za Damaškova záda se trefil Ondřej Vedral. Šanci na srovnání dostali domácí hned v následující minutě. Zatímco si děčínský Saska odpykával dvouminutový trest za hákování, ocitl se před prázdnou brankou hostů Jaroslav Buchal a ... netrefil. V 11. minutě naopak Buchal trefil, ale jen Pošustu a šel si za napadení sednout na dvě minuty. S Kláštercem to nevypadalo dvakrát dobře, ale děčínské ostřelování Damaškovy branky se nakonec obrátilo v domácí úspěch. Saska nastřelil Řepíka, od kterého se puk odrazil k Petru Derflerovi, ten projel celým hřištěm a vstřelil mezi Pošustovy nohy první klášterecký gól.

Další zajímavosti se děly až ve druhé třetině. Klášterec dohrával přesilovku z první části hry a dohrával ji více než dobře. Ondřej Mašek vypálil od červené čáry a Pošustovi propadl puk do branky. Zatímco Pošusta se divil, Klášterec slavil vedení 2:1. Ve 27. minutě ještě Buchal trefil tyč Pošustovy branky, ale pak už se prosadili hosté. Ve 30. minutě se pod horní tyč Damaškovy branky trefil Martin Štěpánek a srovnal stav utkání na 2:2. A to bylo ze strany hostů vše. Na ledě pak kralovali pouze domácí a dokázali to vyjádřit i gólově. Minutu a půl po děčínské brance se natřikrát prosadil Marek Jáchym a dostal Klášterec do vedení. Za další minutu se Buchal po druhé trefil do tyče Pošustovy branky a o půl minuty později netrefil děčínskou bránu Suk, když se společně s Kotroušem vydali na malý hokejový výlet. Tlak domácích byl na hosty trochu silnou kávou a v 35. minutě došlo i na pěstní souboj v děčínské obranné třetině. Potyčku si odpykali Jáchym s Havlíčkem, když oba dostali 2+10 minut. Utkání se přiostřilo a užitek z toho nakonec měli domácí. v 36. minutě zakončoval Miroslav Moro do prázdné branky a zvýšil vedení domácích už na 4:2.

Klášterci se ve třetí části hry dařilo stejně dobře jako na začátku té druhé. Pětatřicet vteřin od úvodního hvizdu se po samostatném nájezdu prosadil po druhé v utkání Marek Jáchym a Klášterec vedl 5:2. Klášterec měl pak i nadále více ze hry, ale výsledkem byla pouze Jáchymova tyč v 53. minutě. Děčín už nedokázal ani snížit a tak si Klášterec připsal první výhru v letošních přípravných zápasech.