Do nového roku bohužel s debaklem

V dnešním zápase mezi Kobrou Praha a Kláštercem byl jednoznačně lepším celkem ten domácí. Kobra se ujala hned po první třetině vedení 2:1, když se za Klášterec prosadil David Suk, ale to bylo ze strany kláštereckých hokejistů bohužel vše. Kobra ve druhé třetině přidala další dvě branky a pohodlně vedla 4:1. Třetí třetina už jen potvrdila domácí nadvládu v zápase a do klášterecké branky si našel puk cestu ještě celkem třikrát. Kobra potvrdila že je na domácím ledě opravdu výborná a nedala Klášterci sebemenší šanci. Hattrick dnes vstřelil za domácí celek Jiří Jakeš. Klášterec tedy prohrál třetí zápas v řadě a ve středu na domácím ledě proti Žďáru nad Sázavou bude chtít jistě tuto šňůru utnout.
4. ledna 2014 | 17:00 | Praha
7:1
2:1, 2:0, 3:0

branky a nahrávky: 3. Jakeš (Čurda), 10. Strnad (Verbík), 32. Žáček (Strnad), 36. Jakeš, 44. Kolář (Pohl), 46. Žáček (Strnad, Stromko), 55. Jakeš (Kocman, Pohl) – 9. Suk (Bečvar, Toman)

Kobra Praha: Není k dispozici

Klášterec nad Ohří: Není k dospozici

Hned v první minutě prověřil klášterecký Marek Jáchym pozornost domácí obrany střelou z rohu od mantinelu, ale Jakub Verbík puk blokoval zakleknutím. Kobra dostala svou první příležitost krátce nato. Ondřej Mašek nešťastně rozehrál zpoza brány a Luděk Strnad se zmocnil kotouče, sám před bránou. Pokusil se zavěsit pod víko nad ležícího gólmana, ale mířil příliš vysoko. Oba soupeři důsledně bránili, a tak ani jeden útok nevydržel před soupeřovou bránou dlouho. První se nakonec prosadili domácí, po tlaku vytvořeném na kláštereckou bránu otevřel skóre zápasu Jiří Jakeš z nahrávky Martina Čurdy přesnou střelou z rohu pod víko. Kobra dál ordinovala u soupeře, Klášterec se však nedal zavřít v pásmu na dlouho. Jan Fencl před Moučkovou bránou zkusil bekhend, ale domácí gólman puk srazil ramenem do rohu, odkud ho zpět před bránu poslal Jan Toman a z chumlu před ní ho za Moučkova záda zvedl David Suk a srovnal na 1:1. Vedení si domácí nenechali vzít na dlouho. V čase 9:25 se trefil Luděk Strnad na 2:1. Po vyloučení Jiřího Jakeše dostali v šestnácté minutě hosté šanci znovu vyrovnat a také se jim podařilo zamknout domácí do obranného pásma, odkud se osvobodili až po minutě hry. Rozbitý tlak se už hostům nepodařilo obnovit a přesilovku nevyužili.

Druhou třetinu nastartoval hostující Miroslav Kuncl, když se sám dostal před Moučkovu klec a svalil se na gólmana, kterého tak vyvezl až k mantinelu za bránou. Kobra odpověděla ve dvacáté třetí minutě, Luděk Strnad napálil puk od modré na bránu, Pavel Damašek šel do rozkleku a střelu vyrazil. Kotouč zůstal nehlídaný před odkrytou bránou, kde na něj vleže zkoušel dosáhnout Jaroslav Žáček, Damašek se však stihl zvednout a bránu si uhlídat. Až do poloviny druhé třetiny si puk dokázala podržet déle Kobra, ve třicáté minutě se Klášterec probral a připravil domácím několik horkých chvilek. Domácí ale dostali utkání znovu pod kontrolu a e třicáté druhé minutě poslal Luděk Strnad přesnou nahrávku na Jaroslava Žáčka a ten navýšil skóre na 3:1. Krátce nato rozhodčí vyloučili Martina Kocmana. Hosté snaživě ostřelovali Moučkovu klec a třikrát domácí zachránila tyč. Oslabení ovšem znovu ustáli a již v pěti se utrhl Jiří Jakeš do nájezdu, s obráncem na zádech, a zvýšil na 4:1.

Ve třetí třetině si domácí hlídali brankové manko a diktovali tempo zápasu a ještě prohloubili propast skóre. Ve čtyřicáté čtvrté minutě využil po sedmi vteřinách přesilovku Jakub Kolář na 5:1, o necelé dvě minuty si najel Jaroslav Žáček a z druhé vlny napálil puk „golfákem“ skrz Damaška do brány. Poslední branku utkání vsítil Jiří Jakeš po Kocmanově a Jakešově nahrávce na konečných 7:1.