Přestřelku v Klášterci vyhrál Salzburg

Dnešní utkání mezi Kláštercem a Salzburgem přineslo kláštereckým divákům hned jedenáct gólů. Salzburg vstoupil do utkání velmi aktivně a domácí tým jen těžko stíhal tempo hostujícího celku, který po první třetině zaslouženě vedl 2:0. Ve druhém dějství už se za stavu 0:3 mohl radovat i domácí celek z branky, do konce třetiny však hosté ještě dvakrát udeřili a do šaten se šlo za stavu 1:5. V poslední třetině se strhla menší přestřelka a diváci viděli dohromady pět branek. I když se Klášterec snažil dotáhnout už tak velký náskok Salzburgu, bohužel se mu to nepovedlo a musel se spokojit s prohrou 4:7. Hosté vyhráli zcela zaslouženě, protože celý zápas předváděli výborný hokej. Domácí celek si může napravit chuť hned zítra, kdy zajíždí na led Sokolova.
19. srpna 2013 | 19:15 | Klášterec nad Ohří
4:7
0:2, 1:3, 3:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 31. Řepík (Trochta), 50. Toušek, 54. Loučka, 60. Neuman – 5. Merl (Linder, Herpich), 14. Pospíšil (Lindner), 28. Gliga (Fuhrer), 40. Widén, 40. Lindner, 44. Samardzic, 52. Kalan.

Klášterec nad Ohří: Kutnar (Tichý) – Žižka, Revay, Mašek, Loučka, Pelc, Koblitz, Dobrovolný, Pokorný, Freiberg, Bečvář, Mála, Řepík, Jáchym, Jäger, Diviš, Lenhert, Trochta, Matějka, Toušek, Neuman

Salcburk: Feichter (Hertel) – Widén, Logar, Pýcha, Lindner, Holeša, Duller, Wolf, Zauner, Pauu, Merl, Herpich, Pospíšil, Kalan, Friman, Fuhrer, Gliga, Hochkofler, Klein, Schettina, Samardzic

Do první třetiny nastoupil velmi aktivně tým Salzburgu. K prvnímu střeleckému pokusu se dostal hostující Friman, domácí brankář byl však na místě. V 5.minutě už se ale hostující celek radoval když se trefil Thomas Merl. Po obdržené brance se Klášterec nemohl dostat vůbec přes střední pásmo a hostujících hráčů bylo všude plno. V 9.minutě došlo k prvnímu zranění domácího hráče v utkání. Po těžkém střetu se těžce zvedal z ledu Martin Diviš, který si ošklivě narazil ruku. Další branka padla ve 14.minutě a opět z hole hostujícího hráče. Za domácí obranou se objevil Kristian Pospíšil, který už pak neměl problém ze samostatného úniku vsíťit branku. V poslední minutě došlo ke zranění i v týmu Salzburgu. Thomas Merl podobně jako před ním domácí hráč narazil na mantinel a ještě před sirénou odešel rovnou do kabin.

Do druhé třetiny nastoupil tým Salzbrugu v početní výhodě, kterou však nevyužil. Domácí celek se ve druhé části probudil a začal stíhat tempo hostujícího celku, kdo se ale radoval z gólu byli opět hosté. Ve 28.minutě se prosadil Roberto Gliga. Domácí chvilka přišla ve 30.minutě. Střelou nad vyrážečku hostujícího brankáře se prezentoval Libor Řepík a jeho střela skončila až v brance. Po vstřelené brance se opět nalila krev domácím do žil a najednou to byli oni, kdo udával tempo zápasu. Krásnou individuální akcí se předvedl Ondřej Toušek, který si prohodil jednoho z obránců Salzburgu, ale puk už pak nedokázal zasunout za záda Feichtera v hostující brance. Poté se hrálo převážně ve středním pásmu. Ve 40.minutě padla další branka a opět do domácí branky, střelcem byl Fred Widén a když už se klášterečtí diváci pomalu trousili ven, padla další branka ze Salzburské dílny. Šťastným střelcem branky byl Philip Lindner. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:5.

Do poslední třetiny nastoupil hostující tým nažhaven a hned ve 44.minutě přidal další branku. Přesně pod víko domácí branky se trefil Smail Samardzic. V 47.minutě se mohli radovat domácí, jenže hostující obránce předvedl velmi pohotový obraný zákrok a zamezil tak puku, aby se dostal do branky. Ve 49.minutě se už ale Klášterec mohl radovat. Domácí "hračička" Ondřej Toušek předvedl perfektní práci s hokejkou, nejprve předvedl krásnou kličku po které se zbavil hostujícího obránce a nakonec zavěsil puk do branky za bezmocného Feichtera. Další branka na sebe nedala dlouho čekat, bohužel však přišla od Salzburgu. Skulinku mezi betony našel Luka Kalan. Po této brance přišla velmi rychlá odpověď domácích. V 53.minutě se ke střele dostal Jakub Loučka a puk po jeho střele skončil až v brance. Po této bláznivé pasáži se hra trochu uklidnila. V 60.minutě udělal ještě kosmetickou úpravu skóre domácí Jakub Neuman. Klášterec tak svůj druhý zápas nezvládl a podlehl účastníkovi MHL Salzburgu 4:7.

Smutný moment v utkání nastal ve 45.minutě, kdy se po těžkém střetu nedokázal z ledu zvednout domácí Daniel Lenhert. Po těžkém pádu se k němu sjeli jak domácí tak hostující hráči ve snaze mu pomoci. Nakonec se hráč z ledu dostal na nosítkách s pomocí svých spoluhráčů. Hned po tomto momentu odjel hráč do kadaňské nemocnice.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!