Podeváté vítězně - Klášterec veze tři body z Roudnice

R o u d n i c e - Další, v pořadí již deváté letošní vítězství, si připsali hokejisté Klášterce nad Ohří. Tentokrát vyrabovali zimní stadión v Roudnici nad Labem, domácí tým na solidnější poměr branek korigoval až v závěru utkání. Klášterec navíc zásluhou Ladislava Řezníčka vstřelil již padesátý letošní gól a suverénně vládne své skupině druhé ligy. Hattrickem se zaskvěl Martin Kadlec, dvě branky přidal jeho jmenovec Martin Kalinovič. Další zápas odehrají již Klášterečtí doma, přivítají Řisuty.
24. října 2010 | 17:00
3:7
0:2, 1:2, 2:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 35. Kotrba (Hillmich, Novák), 55. Kotrba (Štěpán, Boháček), 57. Příhoda (Mrňa, Veselý) - 9. Kalinovič (Řezníček), 16. Bečvář (Jáchym, Kalinovič), 26. Kadlec (Zmeškal), 33. Kalinovič (Řepík, Suk), 43. Kadlec (Zmeškal), 47. Kadlec (Šíp), 53. Řezníček (Panocha, Kalinovič). Rozhodčí: Vláčil - Andrejsek, Chochola. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 298. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Roudnice n. L.: Knap (47. Kolinger) - Boháček, F. Bílek, Topič, Knesl, Novák, Hillmich, Švácha, Antal - Žák, Mrňa, Příhoda - Štěpán, Kotrba, Chamrád - Antončík, P. Bílek, Veselý - Sladký, Sailer, Božilov

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Zmeškal, Kocek, Mašek, Řezníček, Loučka, Martínek, Koblitz, Vošta - Šíp, Stehlík, Kadlec - Kalinovič, Bečvář, Panocha - Řepík, Novotný, Suk - Miklovič, Jáchym, Szakál

Klášterečtí zvládli zápas desátého kola 2. ligy sk. Západ a prakticky po celé utkání drželi otěže střetnutí ve svých rukou. Od samého úvodu byli aktivnější než domácí, od čehož se vyvíjelo i samotné skóre.

Na úvodní branku zápas však čekaly necelé tři stovky diváků až do deváté minuty, kdy otevřel skóre Martin Kalinovič. Domácí následně hráli několik početních výhod, jenže neuspěli ani v jedné a tak dostali po zásluze "za uši". V obranném pásmu přišel o kotouč roudnický Boháček a rychlý pas Jáchyma na Bečváře přinesl druhý zápas lídra tabulky.

Tlak hostů nepolevil ani po přestávce a změně stran. Již po pěti minutách hry se prohnal pásmem Kadlec a domácí rázem měli na svých bedrech třígólové manko. Trochu dramatu do zápasu vnesla branka Kotrby, který snížil, to však bylo z pohledu domácích na dlouhé minuty vše. Naopak Klášterci se podařilo vyhnat brankáře Knapa na střídačku. Ještě před přestávkou se podruhé trefil Kalinovič, další branky si Klášterec schoval do závěrečné třetiny.

V jejich úvodních sedmi minutách si vzal hlavní slovo hokejového řečníka Martin Kadlec, který dvěma góly zkompletoval svůj hattrick. Hosté rázem vedli již 6:1 a bylo zřejmé, že zápas se již bude pouze dohrávat. V 53. minutě se poprvé v zápase trefil Ladislav Řezníček a jubilejní padesátý letošní klášterecký zásah znamenal vedení již 7:1. V samotném závěru domácí tým dvěma slepenými góly Adama Kotrby a Martina Příhody korigoval na konečných 3:7.