Po vyrovnaném boji padl Klášterec v prodloužení

Třetí osmifinálovou bitvu táborského týmu s Kláštercem nad Ohří proměnili její aktéři v neuvěřitelné drama. Svého rozuzlení se dočkala až sedmnáct vteřin před koncem desetiminutového prodloužení; po střele táborského obránce Ladislava Hlaveše byli nuceni podepsat bolestnou kapitulaci hosté od řeky Ohře, a Kohouti si tak v pátek povezou do Klášterce vedení 2:1 v séri
1. března 2017 | 18:00 | Tábor
2:1p
1:0, 0:0 ,0.1 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Vaniš (Matušík), 70. Hlaveš (Matušík) – 55. Mála

Tábor: Klestil (Novák) – Krätzer, Tesař, Černý, Pechánek, Hlaveš, Heršálek – Blažek, Kellner "A", Mrkvička "A", Kýhos, Vaniš, Matušík "C", Točík, Krátoška, Boháč, Severa, Březina

Klášterec nad Ohří: Tichý (Kutnar) – Žižka, Páleník, Hierman, Kuncl "A", Týr, Cestr – Zdeněk, Charousek "C", Strunz, Hrdlička, Vrtek, Mála, Macháček, Toušek, Šmejc, Sklenička

Zdravotními problémy zkroušený táborský tým vyrukoval do utkání velmi svědomitě i rázně a úvodní minuty se odvíjely v jejich režii. Několik nebezpečných útočných výpadů zůstalo ležet ladem, ale jeden radostný okamžik z herní převahy přece jen vyhlédl. V úvodu 5. minuty našel Matušík v ideální palebné pozici Vaniše a brankář Tichý se po jeho střele natahoval marně - 1:0. V nastoleném trendu pokračovali táborští hokejisté ještě několik minut, ale s příchodem druhé poloviny úvodní části se obraz hry změnil k nepoznání. Už při vyloučení Kellnera prožívali Táborští v čele s brankářem Klestilem pořádně horké chvíle, ale trvalému náporu soupeře odolali. Také v následujících minutách bylo ale o poznání více živo před domácí brankou. Na konci 14. minuty zlikvidoval Klestil samostatný únik Mály a pozorný byl také o čtyři minuty později, kdy se po hrubici v táborské rozehrávce ocitl ve stoprocentní šanci Toušek.

Navzdory těsnému vedení se táborskou kabinou přehnala lehká jarní bouře. Z výkonu Kohoutů vymizela přehnaná ofenzivní touha a přibyla jednoduchost. Tato změna možná paradoxně vedla k několika gólovým šancím, ve kterých se ocitli Kellner, Březina a Matušík, ale Tichý se rozchytal k výbornému výkonu. Hostující bojovníci si přesto s domácím celkem pranic nezadali a nebezpeční byli především při svých dvou přesilovkách. V té druhé už už sahali po vyrovnání, ale Jihočeši si vybrali i notný kus štěstí a nepříjemné chvíle přestáli bez úhony. Na začátku 38. minuty se před Táborskými otevřela jedinečná příležitost navýšit vedení, to když měli více než minutovou výhodu dvojnásobné početní převahy. Ta ovšem vyzněla do ztracena, a když v samém závěru předvedl hostující Tichý parádní zákrok lapačkou proti střele Březiny, zůstal v platnosti průběžný výsledek 1:0.

Začátek poslední dvacetiminutovky si vzali pod patronát klášterečtí hokejisté a několik minut drželi táborský tým pod velkým tlakem. Přetavit ho dokázali v několik velmi nebezpečných střel, dvě velké příležitosti ale paradoxně měli i domácí, jenže Vaniš ani Boháč na Tichého nevyzráli. V 50. minutě usedl na trestnou lavici Blažek a hosté se ocitli v početní převaze, tentokrát v ní ale Klestila vážněji neohrozili. Bezprostředně po jejím konci se naopak řítil sám na Tichého Vaniš, ale klášterecký gólman si zapsal do statistik další výtečný zákrok. V 53. minutě dostalo táborské mužstvo výhodu čtvrté přesilové hry, namísto uklidňující druhé trefy však skončily pod ledovou sprchou. Už výpad šikuly Zdeňka, který zneškodnil Klestil, měl být pro jeho hráče varováním. Nestalo se, a ještě tři vteřiny před návratem vyloučeného Cestra v táborském pásmu nejen zahřmělo, ale také uhodilo. Plachtící střelu Mály vychýlila nečekaná teč mimo dosah Klestilovy lapačky a stadion vydechl zklamáním – 1:1. V závěrečných minutách měli blíž k rozhodujícímu gólu Kohouti, ale Heršálkova střela z mezikruží ani velmi slibná šance Krätzera domácímu týmu spásu nepřinesla.

Na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení hrané čtyři na čtyři a drama vrcholilo. Několik šancí na obou stranách (u domácích nejvíce zaujal nezakončený průnik Krätzera) se neujalo, aby se v závěru střetnutí ujala vlády paní Štěstěna. A evidentně se jí více zalíbilo na straně Jihočechů. V čase 67:47 jim přispěchala na pomoc, to když střela jednoho z hráčů Klášterce mrazivě zazvonila na pravou tyč Klestilovy klece. Podruhé zaúřadovala pouhých sedmnáct vteřin před koncem prodloužení a byla z toho obrovská domácí radost. Kapitán Matušík vyhrál buly na hůl obránce Hlaveše, jehož střelu od modré Tichý jen přibrzdil a zpomalený puk propadl za jeho záda – 2:1. Na táborském stadionu vytryskl mohutný gejzír nadšení znamenající jediné: domácí hokejisté si v pátek povezou k Ohři vedení 2:1 na zápasy.