Oba rivalové se museli spokojit s bodem

Sokolovský Baník odjel z Klášterce spokojen a bohatší o jeden vydřený bod do své zatím chudé sbírky. Hosté šli v 7. minutě do vedení po chybě domácí obrany a po zbytek utkání urputně bránili těsné vedení. Damašek v klášterecké brance si prakticky nesáhl na puk, o to nebezpečnější byly sporadické útoky hostí. Domácí měli od začátku druhé třetiny utkání jasně ve své režii, pohořeli ale na neproměňování šancí.
1. listopadu 2006 | 18:00
1:1p
0:1, 0:0,1:0 - 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 49. Kuncl (Panocha, Tenkač) - 7. Zaťovič (Kašpar, Rybár) Rozhodčí: J. Jílek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 8:16. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Znojemský - Kocek, Kuncl - Ambrož, Loučka - Babka, Kotrouš, Diviš - Tenkač, Řepík, Panocha - Soukup, Novák, Kout - Novotný, Šedivý, Kreuz

Baník Sokolov: Závorka - Holejšovský, Pech - Rybár, Krátký - Děkan, Diblík - Orlich, Veverka, Jor - Práchenský, Kašpar, Vrba - Zaťovič, Sopr, Eismann - Nový, Račanský, Formánek - Rozsypal, Ozom

Domácí dostali hned v úvodu výhodu přesilové hry za nedovolený zákrok na Kotrouše. První větší šance ale přišla až po návratu vyloučeného hráče. Jeden z baníkovských obránců namazal Divišovi, varská posila v brance Sokolova, Tomáš Závorka, jeho pokus zneškodnil. Vzápětí se těsně po sobě nechali vyloučit dva hráči v modrožlutém. Ani Baník svou dokonce dvojnásobném početní výhodu nevyužil. Téměř okamžitě po návratu obou kláštereckých hráčů ujel po levé straně Martin Zaťovič a střelou nad rameno Damaška překonal. Domácí mohli srovnat v 11. minutě, kdy se před Závorkou objevil nekrytý Soukup, ale minul. Ve 13. minutě dostal osobní trest do konce utkání autor prvního gólu Martin Zaťovič. V tomtéž čase byl za hrubost potrestán dvěma minutami také domácí hráč. Klášterečtí se připravili o možnost hrát přesilovou hru nadstandartní dobu, když rozhodčí vyloučil dalšího z jejich hráčů. Závěr třetiny pak jasně patřil domácímu celku, který ostřeloval Závorkovu branku ze všech možných úhlů. Žádná ze střel se ale neujala.

Hned v úvodu druhé třetiny přišlo další vyloučení. Domácí se ale nenechali v oslabení zatlačit do defenzivy a před Závorkou se objevil Kotrouš. Ani on z bezprostřední blízkosti neuspěl. V neproměňování šancí pokračovali domácí i v následujícíchv minutách. V přesilové hře našel Kuncl před brankou Soukupa, ten ale minul prázdnou bránu. Gólem neskončila ani kombinace prvního útoku. Babka nastřelil tyč. Domácí dostali v závěru druhé třetiny možnost dvojnásobné přesilové hry. Svou šanci ale promarnili vzájemným přihrávkami. Na Závorku téměř nevystřelili.

Ve třetí třetině patřil led jednoznačně domácímu celku. Hosté si vystačili pouze s vyhazováním kotoučů a Damašek si na puk sáhl pouze při hře v oslabení. Svou herní převahu domácí potvrdili gólem až ve 49. minutě. Roztěkanost sokolovské obrany potrestal Miroslav Kuncl. V závěrečných minutách se hosté prakticky nedostali z pásma. Klášterečtí se ale nedokázali gólově prosadit. Šanci na rozhodnutí utkání v základní hrací době tak paradoxně dostali hosté. V akci 2 na 1 se ale proti Damaškovi neprosadila dvojice Jor - Eismann.

I v pětiminutovém prodloužení byl nejzaměstnanějším hráčem zápasu sokolovský brakář, a to především díky dalším dvěma faulům svých spoluhráčů. Dvojnásobnou přesilovou hru ale Klášterečtí nevyužili. V posledních vteřinách navíc znovu ujela dvojice hráčů v žlutočerném. I Veverka s Eismanem ale zkrachovali na Damaškovi. Domácí se tak museli spokojit se ziskem jednoho bodu.