474 376 851 hcklasterec@email.cz

Po černé sérii konečně výhra

Po truchlivé sérii sedmi prohraných zápasů v řadě, přivítali klášterečtí hráči na domácím ledě před téměř prázdnými ochozy celek Žďáru nad Sázavou, který se pohybuje stabilně v horní části tabulky. Urputná hra domácích nakonec přinesla své ovoce. Klášterec vyhrál těsně 2:1 a vydřel tři důležité body, díky kterým se odpoutal od spodních příček druholigové tabulky.

7. února 2015 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
2:1
1:0, 1:0, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Freiberg (Michálek), 40. Strejček (Freiberg, Boušek) - 48. Plachý (Beneš, Bureš). Vyloučení: 6:8.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Běhal, Strejček, Rulík, Michálek, Koblitz - Hrdlička, Hroch, Mála,Rubeš, Jáchym, Boušek, Molnár, Freiberg, Diviš, Toman, Nguyen.

Žďár nad Sázavou: Červený - Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Smejkal, Doležal - Krupka, Kaňka, Štěpánek, Kunstmüller, Gregar, Plachý, Bureš, Vítek, Havel, Kotlík.

Od začátku utkání se domácí hráči do hostů pořádně opřeli. Na konci 4. minuty musel hostující brankář Červený likvidovat hned tři nebezpečné střely domácích hráčů. Nejprve Hrdličkův, poté Málův a znovu Hrdličkův pokus ztroskotaly na Červeného betonech. Až o minutu později uspěl Petr Freiberg. Nejprve zachytil špatnou žďárskou rozehrávku a z kruhu prostřelil hostujícího gólmana. Domácí byli při chuti a na začátku 9. minuty také blízko gólu. Nejdříve opět zabojoval Petr Freiberg, ale jeho pokus vyrazil brankář betonem. Následnou Málovu střelu skryl do lapačky. O minutu později zahrozili také hosté. Přečíslili kláštereckou obranu a proti Michalu Kaňkovi stál osamocený Kaššák. Puk naštěstí skončil v jeho výstroji. V 11. minutě se proti žďárskému brankáři řítil úplně sám František Mála, ale neuspěl. A tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení domácích.

Ve druhé třetině se síly na ledě vyrovnaly. Hostující brankář měl práce stejně, domácímu znatelně přibyla. Velké štěstí měli domácí ve 36. minutě, když se před Kaššákem náhle zjevil úplně osamocený Jiří Plachý. Jeho střela skončila vysoko nad kláštereckou brankou. Skóre se tak opět měnilo ve prospěch kláštereckého týmu. V závěru třetiny hráli domácí přesilovku a v posledních vteřinách celý stadion vyzýval hráče ke střele. Jan Strejček jejich volání vyslyšel, vypálil od modré a puk propadl přesně vteřinu před závěrečnou sirénou do sítě branky hostů.

V poslední části hry zvýšili hosté tlak a vyplatilo se jim to. Už ve 48. minutě dostali puk za Kaššákova záda. Jenže to provedli bruslí a rozhodčí branku neuznali. Jenže už o minutu později, v pokračující přesilovce, zapomněli obránci na Jiřího Plachého, který snižoval do úplně odkryté branky. Hosté se poté usadili před Kaššákovou brankou, ale klášterecký gólman ani jednou nepovolil. V poslední minutě hosté ještě zkusili power-play, ale branku se jim vstřelit nepodařilo, ačkoli jí byli velmi blízko. Klášterec si tak do tabulky připsal tři veledůležité body.

Ohlasy trenérů

Radek Nerad, trenér HC Klášterec nad Ohří - Mám radost nejen z toho, že jsme vyhráli, ale i předvedená hra byla dobrá. Samozřejmě, že jsme trochu proházeli sestavu a ta hra, kterou jsme si představovali se nám dneska povedla. Žďár byl skvělej, hráli výborně, ale my jsme se dohodli, že musíme víc hrát dozadu a zlepšit obranu, protože dostat sedmnáct gólů jako v posledních dvou utkáních, to se nám nemůže stávat. To se dnes povedlo, ale pochvalu zaslouží i famózní Kaššák v bráně. Výhra dva, jedna je sice hubený vítězství, ale pro nás hodně cenný po té černé sérii, kterou jsme měli.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >