Klášterec začal v play-off výborně: porazil Klatovy

Vyrovnanou partii hráli hosté s domácími hokejisty pouze v první třetině. Ve druhé se ještě za stavu 2:0 zmohli na kontaktní gól, jenže hned vzápětí se potřetí v utkání trefil z tresného střílení Jaroslav Buchal a bylo prakticky rozhodnuto. Pavel Damašek sice musel v následujících minutách předvést několik zákroků na hranici akrobatického umění, nicméně Klatovy se postupně vytratily z ledu a začaly spoléhat na domácí odvetu, která se hraje ve čtvrtek 19. března od 18:00 na klatovském ledě.
17. března 2009 | 18:00
5:1
0:0, 3:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 26. Freiberg (Buchal, Panocha), 30. Panocha (Buchal, Spitzer), 33. Buchal (TS), 48. Stehlík (Spitzer), 52. Stehlík (Kramár, Pražák) - 33. Kepl (Fiala, Hobl). Rozhodčí: Florian - Sentenský, Gerát. Vyloučení: 7:14. Využití: 3:1. Střely na branku: 49:29.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Loučka, Kocek, Kramár, Ambrož, Boguský - Panocha, Buchal, Freiberg, Kalinovič, Kotrouš, Řepík, Pražák, Stehlík, Ton, Kadlec, Novotný, Bečvář.

SHC Klatovy: Jež - Švík, Kepl, Straka, Fiala, Špaček, Geltner, Setikovský, Kocman - Špiler, Straka, Klaus, Kuželík, Hobl, Hauer, Maxa, Dorňák, Tureček.

První třetina nepřinesla příliš radosti do řad domácích fanoušků. Klatovy byly velmi nebezpečným týmem a Damašek měl několikrát co dělat, aby udržel čisté konto. Plné ruce práce měl sice také na druhé straně klatovský gólman Petr Jež, ale gól nepadl ani na jedné straně. Nejzajímavější situací první třetiny se tak stalo ošetřování hlavního sudího Jiřího Floriana, který dostal hokejkou neúmyslnou ránu do zad.

Ve druhé třetině se nejprve zapotil Damašek, když musel společně s obránci čelit dvojnásobné přesilovce. Využitou přesilovku si však do statistik jako první připsali domácí. Buchal zachytil ve 26. minutě klatovskou rozehrávku a přihrál před branku Panochovi. Ten trefil jen brankáře, k odraženému puku se však dostal Petr Freiberg a otevřel skóre utkání. Podruhé rozjásal klášterecké fanoušky ve 30. minutě Jiří Panocha, který nikým neatakován projel po pravé straně až před Ježovu branku a z poměrně ostrého úhlu klatovského gólmana překonal. Kontaktní branku vstřelili hosté o tři minuty později. Dělovkou z levého kruhu překonal Pavla Damaška Richard Kepl a snížil stav zápasu na 2:1. Radost však vydržela hostům pouhých sedmnáct sekund. Hned po rozehrání se do samostatného úniku dostal Václav Kotrouš, ale než stačil zakončit, poroučel se po zásahu Martina Klause na led. Rozhodčí Florian zkřížil ruce, k trestnému střílení se rozjel Jaroslav Buchal a nezaváhal. Petr Jež kapituloval potřetí a nebylo to naposled.

Počtvrté se klatovská síť rozvlnila ve 48. minutě. Jan Stehlík se vydal na výlet, prosmýkl se mezi dvěma obránci a zasunul puk do branky pod Ježovými betony. Také pátý klášterecký gól vstřelil Jan Stehlík, když v 52. minutě tečoval střelu Dominika Kramára.