Písek opět nedokázal domácí Klášterec porazit

Na druhý zápas play-off se hráči z Písku již lépe vyspali, avšak ani zlepšení útočných akcí a přesilových her jim nepomohlo k vítězství. Oba soupeři dnes podali skvělý výkon, ale nevyužité šance se odrazili na konečném výsledku. Když ani na konci třetí třetiny nebylo jasné, kdo zvítězí, přišlo na řadu prodloužení. Toho využil po chybě hostující brankáře Pinkase domácí Václav Kotrouš a Klášterec se radoval z druhé výhry nad celkem z Písku.
4. března 2007 | 17:00
2:1p
1:0, 0:0, 0:1 - 1:0
Začátek druhého utkání měl podobný scénář, jako sobotní zápas. Hned v úvodu se do šance dostala dvojice Květoň – Holec, ale Damašek střelu z úhlu kryl. První vyloučeí přišlo taktéž hned v úvodních minutách a na trestnou lavici zamířil stejně jako včera hostující hráč. V přesilové hře Klášterečtí nevyužili obrovskou příležitost, když Zikův nahozený kotouč nedoklepl do brány Loučka, ani Březina. Při hře v plném počt se po levém křídle protáhl Řehoř, ale minul bránu. Nebezpečné akce pokračovaly v dalších minutách. Květoňu přihrávku před bránu Holec z první netrefil. Na druhé straně dostal přihrávku mezi obránce Zika, ale nezpracoval kotouč ideálně a Pinkas si s jeho pokusem bez větších obtíží poradil. V 10. minutě znovu ujel kláštereckým obráncům Řehoř, ale na Damaška si nepřišel. Druhé utkání mělo o poznání větší náboj než první. Oba celky přitvrdili a hra do těla se podepsala na zvýšeném počtu vyloučených. Ve 12. minutě narazil Kořánek na mantinel Kotrouše a strhl řetězovou reakci. Chyba, který se snažil pomstít svého spoluhráče, dostal také dvouminutový, stejně tak písecký Svoboda, který zase přetáhl zezadu Chybu. Na trestné lavici tak doplnili už dříve vyloučené hříšníky. V jednu chvíli tak sledovali utkání tři hostující a dva domácí provinilci. Domácí stejně jako v prvním utkání výborně sehráli přesilovou hru. Po střele Radka Nerada sice zazvonila tyč, ale puk se od konstrukce odrazil za Pinkasova záda. V 16. minutě mohli Klášterečtí ve vlastním oslabení přidat druhý gól. Suk objel branku, ale puk podél tyče neprostrčil.

Ve druhé třetině patřil led hostujícímu celku. I když v úvodu jeden z píseckých obránců zastavil u mantinelu pronikajícího Nováka a opuštěného puku se zmocnil Nerad, který si došel pro faul, když se na něj pověsili hned tři hráči soupeře. Hosté se z oslabení rychle oklepali a začali svého soupeře přehrávat. Při vyloučení Pokorného dokonce několikrát nebezpečně ohrozili Damaškovu bránu a v přesilovkových kombinacích bylo znát určité zlepšení. Ve 36. minutě trestuhodně zahodil šanci Květoň, před kterým se otevřela volná cesta až k Damaškově brance. Písecký útočník ale vyjel ze střeleckého úhlu a laxní bekhendovou střelou zakončil. Na druhé straně přihrával před branku volnému Chybovi Novák, kotouči se ale do cesty postalvil Pinkasův beton.

Ve třetí třetině Klášterečtí málem přišli o dalšího útočníka. Milan Hahn zůstal ležet před Pinkasovou brankou a v nehokejové pozici se pak odebral do šatny. Tradiční problém s vyskakujícím ramenem ale naštěstí pro domácí vyřešil a vrátil se zpět. Domácí celek působil v poslední třetině unaveným dojmem. Hráčům nevycházeli přihrávky a puky posílali na hů soupeři. V 53. minutě domácí chybovali v rozehrávce v obranném pásmu a z prostoru mezi kruhy vyrovanal střelou mezi betony Petr Kica. Po inkasovaném gólu se domácí hráči znovu vrhli do útoku. V nájezdu 2 na 1 zastavila Hahnovu střelu Pinkasova hůl. V závěru utkání uačali hosté zbytečně faulovat a vzdalovali se tak šanci na srovnání stavu série.

Michal Pinkas byl sice vyhlášen nejlepším hráčem Písku a celý zápas svůj tým držel. V v prodloužení ale udělal obrovskou chybu. Loučka nahodil puk do pásma a Pinkas jej vyrazil před sebe přímo na hůl Václavu Kotroušovi. Po jeho dorážce se Klášterečtí vítězstvím 2:0 v tomto utkání ujali v sérii vedení 2:0 na zápasy.

Ohlasy trenérů

Petr Mikeš (Klášterec nad Ohří): V prvím utkání nám vyšla první třetina, ve které jsme proměnili dvě šance, a pak už jen kontrolovali zápas. Dnešní utkání už tak jednoduché nebylo. Sice jsme vstřelili první branku, ale pak se nám dlouho nedařilo prosadit, i když šance byly. Naštěstí soupeř na tom byl podobně. Hodně nás podržel brankář Damašek.

Jan Rybáček (Písek): V obou utkáních jsme měli problémy se adaptovat na to jejich malé hřiště, kde velmi částo dochází k osobním soubojům. Domácí toho umí využít, hrají tvrdě do těla, což naší hře vůbec nevyhovuje. V prvním zápase na nás vlítli a vypracovali si díky svojí tvrdé hře dvoubrankový náskok, čímž to utkání prakticky rozhodli. Nepodařilo se nám již zápas zvrátit, i když jsme to druhou třetinu vyrovnali a v třetí části už jsme byli lepším mužstvem. Málo jsme se tlačili do střelby, přestože jsme k tomu hráče nabádali, víc se tlačit k bráně a také se nedopouštět zbytečných faulů. Nedali jsme gól, i když jsme si hlavně v závěru vypracovali několik slibných šancí. Před druhým utkáním jsme si to vyříkali, chtěli jsme se víc tlačit do koncovky a méně faulovat, protože v tom prvním utkání jsme zbytečně chodili do oslabení a úvodní gól jsme dostali právě při oslabení a druhý krátce potom. Dnes se to v první třetině opět v podstatě opakovalo, inkasovali jsme v ní a potom se snažili o vyrovnání. Ke konci jsme to stáhnuli na to nejlepší, přeházeli jsme sestavu a v závěru už posílali hráče na led, jak kdo mohl a jak na tom byl psychicky. Věřil jsem, že vyrovnáme, což se díky gólu Petra Kici stalo. Bohužel jsme na konci utkání šli opět do čtyř a začali jsme tak prodloužení oslabeni. Hned v jeho první minutě ale vypadl Pinkasovi nahozený kotouč z lapačky k holi útočníka a domácí zlatým gólem utkání ukončili. Michal Pinkas ale chytal na druhou stranu v utkání výborně, bohužel takto jasný kotouč nezvládnul. Kluky musím pochválit, dřeli, bojovali, na vítězství to ale bohužel nestačilo. Klášterec byl v zápasech o kousek lepší, měl i víc štěstí, ale to jak známo přeje připraveným. Utkání jsme odehráli v naší klasické sestavě, s posílením pro středeční zápas z Budějovic moc počítat nemůžeme, přestože jejich juniorka již vypadla. Mají tam velkou marodku, Slavík s Ježkem brali antibiotika.