Omlazený Klášterec zdolal juniorku Litvínova

Klášterečtí hokejisté ve svém prvním přátelském zápase porazili juniorský výběr Litvínova v poměru 5:3 a před dalším zápasem nabral tým trochu sebevědomí. Zápas byl od počátečního hvizdu rozhodčího velmi opatrný a na domácích hráčích šlo vidět, že je to jejich první zápas po dlouhé době. První třetina skončila smírně 2:2. Druhá třetina už se hrála ve větším tempu, ale i ta nakonec skončila remízou 1:1, a tak se šlo do šaten za stavu 3:3. V poslední dvacetiminutovce vstřelil domácí tým dvě branky, a jelikož už žádnou neinkasoval, mohl se radovat z výhry 5:3.
13. srpna 2013 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
5:3
2:2, 1:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky: 10.Miklovič, 15.Toušek, 26.Neuman, 43.Mála, 57.Toušek - 5.Průša, 18.Čeřovský, 29.Weitz

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) - Žižka, Koblitz, Beran, Zicho, Matějka, Pokorný, Procházka, Segeš, Polanský, Kalinovič, Andres, Diviš, Mála, Miklovič, Fencl, Toušek, Neuman, Mládek, Vlastník, Sommer

Litvínov: Klečka (Soukup) - Baránek, Šesták, Cvrk, Svoboda, Fučík, Wiedermann, Ujfaluši, Čeřovský, Řehoř, Šimeček, Válek, Weitz, Průša, Trubenekr, Zdeněk, Řezníček, Kalina, Mical

První třetina zápasu přinesla dohromady čtyři branky. Začátek utkání byl velmi opatrný, ale už v 5.minutě udeřil tým hostí. Po pěkné akci se trefil do klášterecké branky Jaroslav Průša a poslal tak svůj tým do vedení. Po vedoucí brance si vytvářel Litvínov velké šance, ale všechny byli bezúspěšné a tak udeřil tým domácích. V 10.minutě se trefil Petr Miklovič. Poté se už i klášterečtí hráči rozkoukali a přidali další branku. V 15.minutě se trefil poprvé v zápase Ondřej Toušek. Hned za tři minuty po vedoucí brance Klášterce se trefil litvínovský Dominik Čeřovský. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, opatrně. Hrálo se především ve středním pásmu. Ve 26.minutě dokázal vstřelit Klášterec branku. Vedoucí branku vstřelil Jakub Neuman. Další branka padla ale už z litvínovské hole. Ve 29.minutě prostřelil David Weitz domácího brankáře a vyrovnal stav zápasu. Další průběh třetiny se odehrával převážně ve středním pásmu. Do šaten se odcházelo za stavu 3:3.

Do poslední části nastoupil aktivněji domácí tým. Ve 43.minutě se trefil František Mála. I když se Litvínov snažil a někdy předváděl skvělé kombinace, na kláštereckého brankáře už si nikdo z hostujících hráčů nepřišel. Poslední tečku za zápasem udělal v 57.minutě velmi aktivní Ondřej Toušek. Klášterec tedy v prvním přátelském zápase zvítězil 5:3.

Jedinou smutnou zprávou pro Klášterec je, že se zranil Martin Kalinovič, který podle posledních zpráv bude chybět Klášterci až tři měsíce. Další zranění si přivodil Petr Miklovič (zraněné koleno).

Další zápas odehrají klášterečtí hokejisté v pondělí 19.8 od 19:15 proti rakouskému juniorskému Salcburku.