Klášterec v roce 2010 stále stoprocentní, potřetí za sebou venku vyhrál

Další tři body si mohou do tabulky druhé ligy připočíst hokejisté Klášterce nad Ohří. V pětadvacátém kole soutěže si poradili i s Predátory. V České Lípě vedl Klášterec už 2:0, jenomže domácím se podařilo srovnat. Ovšem trpělivá hra nakonec přinesla vytoužené ovoce. Ve třetí části se trefili Řepík a Pražák, kteří tak rozhodli o importu bodů k Ohři. Klášterec díky tomu stále zůstává na druhém místě tabulky.
16. ledna 2010 | 17:00 | Zimní stadion Česká Lípa
2:4
1:2, 1:0, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Daňo (Šesták), 23. Formánek (Patzenhauer) - 6. Klaus (Derfler, Kajer), 16. Buchal, 46. Řepík (Buchal), 60. Pražák (Buchal). Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Sekula. Vyloučení: 13:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

Česká Lípa: Neumann - Chládek, Formánek, Beránek, Daňo, Šimon, Pinc, Rašín - Šesták, Šulc, Divíšek - Bauer, Patzenhauer, Moro - Peřina, Lassig, Burián.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Martínek, Mašek, Řezníček, Kocek, Krupka, Koblitz, Boguský - Kajer, Derfler, Suk - Buchal, Bečvář, Řepík - Jáchym, Stehlík, Pražák - Novotný, Kalinovič, Nguyen.

Boj o zvýšení sebevědomí a především důležitý bodový zisk začali domácí hokejisté sympaticky. Svou aktivitou si okamžitě vynutili faul kláštereckého Buchala, v přesilovce si vytvořili solidní tlak, ten ovšem nebyl brankově vyjádřen. Zato na druhé straně udeřilo hned z první vážnější akce. Uplynula minuta Morova menšího trestu, Derfler využil zaváhání Českolipských ve středním pásmu nabil do mezikruží Klausovi a jeho rána vyhnala všechny pavouky z Neumannovy šibenice.

Hostitelé převzali iniciativu a statečně vzdorovali. Asi největší možnost na vyrovnání propásl po pěkně Šulcově nahrávce Divíšek, puk ale ideálně netrefil a jeho zakončení už nemělo potřebnou razanci. Na druhé straně se až před Neumanna dostal Kajer a Chládek musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Sudí Vokřál nekompromisně nařídil trestné střílení, které střelou pod vyrážečku proměnil muž zápasu Jaroslav Buchal. Jenže psychologická výhoda putovala záhy na českolipskou stranu. Šesták nabil Lukáši Daňovi do střelecké pozice a ten prudkou ranou vrátil Predátory do zápasu.

Prostřední dějství patřilo zcela jednoznačně domácímu mužstvu. Českolipští nejprve přečkali téměř dvouminutové oslabení ve třech, aby pak vystrčili drápky a soupeře zadusili stoupajícím tlakem. Ten vyústil ve vyrovnání v době, kdy si dvě minuty za hru vysokou holí odpykával klášterecký Bečvář. Puk se po Patzenhauerově čistě vyhraném buly dostal na modrou čáru až k Petru Formánkovi a tvrdým projektilem rozjásal většinu přihlížejících.

Krátce nato mohli českolipskou euforii přivést do bodu mrazu Kajer s Derflerem, druhý jmenovaný však netrefil odkrytou část klece. Světlé momenty Klášterce neustávaly, Kocek si z pozice obránce najel až před branku, svůj pokus ovšem nasměroval jen do břevna. Na druhé straně tečoval Beránkovo nahození Šesták, Damašek ale hosty podržel. Největší šanci na vstřelení třetí branky pak šelmy spálily krátce před koncem druhé části. Šesták zadovkou vysunul Divíška, před nímž stál už jen gólman Damašek, ani nadvakrát se ale lídr klubové produktivity k brance neprodral.

Počátek poslední dvacetiminutovky hráli domácí v početní převaze. Mimo několika nadějných střel zejména od modré čáry však gólového efektu nedosáhli. A tak přišel hodně krutý trest na opačném konci kluziště. Buchalovu střelu z pravého kruhu vyrazil Neumann nešťastně přímo na hůl Řepíka a ten s trochou štěstí procedil puk za brankovou čáru. Snahy Predátorů o vyrovnání dostávaly povážlivé trhliny. To především vinou častých a přísných vyloučení jinak výborného sudího Vokřála.

Českolipští hráli prakticky dvě minuty v kuse pouze ve třech hráčích v poli, přesto živili naději na zvrat. O tu je ale připravil zbytečným faulem Daňo, který necelé dvě minuty před třetí sirénou poslal k zemi Maška. Trenér Zachrla se každopádně ještě chtěl pokusit o zvrat a povolal Neumanna na střídačku, v následné power-play ale podepsal českolipský ortel bekhendovým pokusem zpoza modré čáry Roman Pražák. Domácí se za svůj výkon stydět nemusí, k lepšímu výsledku chyběla jen lepší produktivita. Snad příště.

Ohlasy trenérů

Trenér domácích Jan Zachrla: Nepředvedli jsme výkon, za který bychom se museli stydět. Ovšem počítají se body a ty opět nemáme. Soupeř nás předčil hlavně v produktivitě, kdy prakticky z minima dokázal vytěžit maximum. Sice jsme spáchali v závěru několik faulů, ale na výkon rozhodčího se vymlouvat nemůžeme. V první části jsme měli několik dobrých šancí, které jsme nevyužili, naopak Klášterec naše chyby potrestal. Proto je tabulkový rozdíl mezi oběma týmy tak markantní.

Asistent trenéra hostů Michal Jäger: První třetina byla z naší strany hodně špatná. Řekl bych vůbec nejhorší v sezoně. Ztratili jsme trochu pokoru k soupeři, a tak stav 2:2 byl k nám hodně milosrdný. Vděčíme za něj především brankáři Pavlu Damaškovi. Ve třetí třetině jsme dali šťastný gól a vedení už díky zkušenostem starších hráčů nějak dohráli. Pomohlo nám také ubráněné oslabení 4 na 5.