Nepříznivá bilance Klášterce pokračuje

K odloženému utkání s Vrchlabím zajížděli hráči Klášterce nad Ohří s odhodláním zlomit sérii proher, která je v tomto kalendářním roce prozatím provází. Bohužel po dvou vyrovnaných třetinách došel Klášterci v té třetí dech, když čtyřmi brankami Vrchlabí určilo jednoznačného vítěze zápasu. Po třetinách 2:1, 2:1 a 4:1 pro Vrchlabí nakonec musel Klášterec skousnout další prohru, tentokrát 8:3. Ve středu tak na klášterecké hráče čeká velice důležité utkání v Bílině, ve kterém je potřeba naplno bodovat a získat tak cenné body v boji o play-off.
2. února 2015 | 18:00 | Vrchlabí
8:3
2:1, 2:1, 4:1

branky a nahrávky: 7. Jirků, 15. Oppelt (Bláha, Skočovský), 22. Filip (Hamerský), 25. Jakubec (Hamerský), 47. Urban (Matějka, Fořt), 56. Matějka (Bláha, Jebavý), 59. Jakubec (Vlach, Lenoch), 60. Bláha (Oppelt, Jirků) – 13. Nguyen, 32. Běhal (Hrdlička), 55. Strejček

Vrchlabí: Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Kadavý, Hlaváč – Jakubec, Filip, Vlach, Oppelt, Jirků, Bláha, Matějka, Urban, Fořt, Kerekanič, Srnský

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Michálek, Rulík, Běhal, Koblitz, Drobný – Rubeš, Hroch, Huňády, Hrdlička, Boušek, Mála, Strejček, Nguyen

převzato z hcvrchlabi.cz

První část hry byla ve znamení opatrnosti, ale také fair play. Hlavní rozhodčí Kareš nemusel ani jednou vylučovat. Ihned v první minutě se do zakončení dostala první lajna domácích v čele s Filipem, ale stav se měnil až po sedmi minutách hry. Prosadil se po výjezdu před branku TOMÁŠ JIRKŮ. Svůj první gól mohl dát záhy Jiří Jakubec, ale svou šanci neproměnil. Hosté se tak dočkali odpovědi. V minutě třinácté se podařilo srovnat stav utkání LADISLAVU NGUYENOVI. Uběhly dvě minuty a domácí šli opět do vedení, které do konce zápasu nepustili. Gólový zásah si připsal TOMÁŠ OPPELT. Ještě před posledním hvizdem první třetiny mohli skórovat Hamerský s Filipem, ale stav nezvýšili. Zaskvět se musel z protiútoku také Neužil proti Huňadymu.

Druhá dvacetiminutovka začala vyloučením hostujícího hráče a využitou přesilovou hrou Vrchlabí. S trochou štěstí se prosadil MARTIN FILIP. Jan Kadavý následně nabídl početní výhodu Klášterci, ale místo snížení se dočkal JIŘÍ JAKUBEC velké šance, kterou nadvakrát proměnil. Navíc mohl zvýšit na rozdíl už čtyř branek Fořt. Jeho střelu zastavila tyč. Hosté se vrátili do hry využitou dvojnásobnou přesilovou hrou. JIŘÍ BĚHAL prostřelil bezmocného Neužila. Nechybělo mnoho a hosté mohli být v kontaktu. Hrdlička několikrát prohrál souboj s dobře chytajícím Neužilem. Stejný muž s maskou pokryl i ostatní šance hostů. Martin Klement se poté nechal po potyčce u branky vyloučit, ale Vrchlabští už s přehledem dohráli zbylé vteřiny prostřední třetiny.

Poslední perioda nabídla nejvíce branek. O první se těsně po skončení početní výhody zasloužil PATRIK URBAN. Další mohl zařídit Vlach, ale proti byla horní tyč branky Kaššáka. Vyloučit se následně nechal Tomáš Oppelt a nabídl Klášterci ještě jednou v utkání snížit a trochu doufat v bodový zisk. JAN STREJČEK přijal jeho nabídku a korigoval na 3:5. Jenže to bylo od hostů vše. Za minutu přidal šestou branku JAN MATĚJKA, za dalších patnáct vteřin smolař utkání Patrik Fořt neproměnil samostatný únik, aby v posledních dvou minutách mohli první dvě formace diváky potěšit krásně sehranými přesilovými hrami. Tu výraznější dvojnásobnou využila formace JIŘÍHO JAKUBCE. Tu jednoduchou potom za asistencí Oppelta a Jirků TOMÁŠ BLÁHA.