Klášterec se nadřel, po skvělém obratu ale zvítězil a bodově se dotáhl na první místo

Třinácté kolo má za sebou druhá hokejová liga. A v Klášterci nad Ohří mohou být spokojeni. Severočeši totiž vyhráli v Děčíně 2:1 a na kontě tak mají stejně bodů jako první Řisuty. Jen kvůli horšímu skóre jsou druzí. V Děčíně sice domácí po dvaceti minutách vedli, góly Petra Derflera ve druhé a Jana Stehlíka ve třetí třetině však rozhodly o vítězství Klášterce v poměru 2:1.
8. listopadu 2009 | 17:00 | Zimní stadion Děčín
1:2
1:0, 0:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 17. Štverák (Filipovský) - 36. Derfler (Kajer), 51. Stehlík (Kajer). Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Děčín: Šterba – Jaroměřský, Sádovský, Loučka, Brož, Stezka – Filipovský, Štverák, Luka – Vaľko, Hříbal, Hruška – Zůbek, Žák, Stibor – Řídel.

V netradičním nedělním termínu nastoupil Klášterec na ledě tradičního rivala – HC Děčín. Domácí potřebovali odčinit předchozí porážku od České Lípy, z toho důvodu nebylo o jejich motivaci strach. Navíc se chtěli proti druhému týmu tabulky vytáhnout.

A v úvodu se jim to dařilo. Děčín byl aktivnější, soupeře dostával pod tlak hlavně v přesilových hrách. Dokonce promarnil i dvojnásobnou výhodu, ale nakonec se mu přeci jenom v klasické přesilovce pět na čtyři podařilo otevřít účet zápasu. Filipovského vyraženou střelu uklidil do sítě Jiří Štverák - 1:0.

Ve druhé dvacetiminutovce se toho na ledě moc nedělo. Ani jedno mužstvo si nevytvářelo větší příležitosti. Vzruch přineslo až závěrečných pět minut. V šestatřicáté minutě využil přesilovku prudkou střelou do horního růžku děčínské branky Petr Derfler, a bylo rázem srovnáno na 1:1. Děčín měl poté k dispozici přesilovky 5 na 3 a po chvíli i 4 na 3, ale nevyužil je.

V poslední části se oba týmy soustředily na obranu. Utkání tak rozhodla jedna z mála pěkných akcí. Po oku lahodící kombinaci zakončoval do prázdné branky v jednapadesáté minutě hostující Jan Stehlík, a Klášterec najednou vedl – 1:2. Gól Klášterecké povzbudil, a až do závěrečné sirény svému soupeři nic nedovolili. Z Děčína si tak odvezli cenné tři body.