Klášterec neuspěl ani proti Sokolovu

Klášterečtí hokejisté si na svůj účet připisují už čtvrtou prohru z pěti utkání a jsou na tom velmi špatně, když jim patří zatím předposlední pozice. Naopak Sokolov si výhrou pojistil druhou příčku. Klášterec dokázal se soupeřem držet krok, ale nepovedl se mu úvod druhé a třetí třetiny a poté už nedokázal skóre vyrovnat. Jedinou branku Klášterce zaznamenal Marek Jáchym. K dalšímu utkání pocestuje Klášterec již tuto sobotu do Kolína, kde se utká s místním velice silným týmem.
2. října 2013 | 18:00 | Sokolov
3:1
0:0, 1:0, 2:1

branky a nahrávky: 21. Sýkora (Švec, Rohan), 41. Vaněk (Schusser, Boušek), 60. Rohan – 46. Jáchym (Řepík)

Baník Sokolov: 92 Habal (2 Hruška) – 33 M. Rohan, 4 Kubka, 55 Schusser, 19 Tomeček, 9 Ruprecht, 27 Šik, 26 Kuncl – 20 T. Sýkora, 36 Dobřemysl (C), 87 Švec, 81 Boušek (A), 21 T. Rohan, 23 Vaněk, 15 Říha, 7 Račanský, 8 Kašpar (A), 6 Petrov. Trenéři: Rulík, Michna.

Klášterec nad Ohří: 2 Damašek (3 Kornar) – 16 Loučka (C), 20 Mašek, 23 Štrach (A), 7 Žižka, 24 Pokorný, 19 Horváth, 6 Koblitz – 22 Řepík (A), 12 Jáchym, 11 Pražák, 21 Bečvář, 15 Miklovič, 9 Deveri, 13 Kabeláč, 8 Diviš, 14 Matějka. Trenér: Jager.

Od začátku měl Baník daleko více ze hry a brankář Klášterce Damašek se rozhodně nenudil. Ale málem šli do vedení hosté. Ve třetí minutě nevyužil příležitost Švec a po brejku postupovali hosté na jediného obránce. Velkou šanci Jáchyma však zmařil výborným zákrokem Habal. Následně se domácí pustili do ostřelování Damaška, který ale odolával. Blízko gólu byl v přesilové hře Švec, ale gólman hostí byl znovu úspěšnější. V první třetině Baník převahu nezužitkoval a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:0.

Co se nepovedlo v první třetině, povedlo se hned v úvodu druhého dějství. Ve 21. minutě našel Martin Rohan Švece, který v útočném pásmu předal puk Tomášovi Sýkorovi, který již prostřelil Damaška – 1:0. Velkou šanci na vyrovnání měli hosté zanedlouho, když dostali poměrně dlouhou výhodu přesilové hry 5 na 3. Ale Baník se dokázal ubránit. V dalším průběhu měl Baník znovu značnou převahu, ale góly nepřicházely. Klášterec se do zakončení příliš nedostával, ale když už, tak byli Severočeši pořádně nebezpeční. Největší příležitost měl Roman Pražák, ale v sólovém nájezdu ho Habal vychytal. Následně se Klášterec na chvíli dostal do tlaku, Habal však Sokolov držel. I díky němu tak Baník po druhé třetině vedl 1:0.

A ve třetí třetině se Baník znovu prosadil hned v úvodu. Po vyhraném buly vypálil Schusser, Damašek puk vyrazil, ale pouze k volnému Dominikovi Vaňkovi, který se nemýlil – 2:0. Vzápětí hrál Baník znovu oslabení 5 na 3, avšak znovu úspěšně. Ve 46. minutě se již dočkali i hosté. Baník hrál přesilovku, ale ve středním pásmu se srazili hráči, následně došlo k několika nešťastným odrazům a chybám v rozehrávce, až se puk dostal k Markovi Jáchymovi a ten o tyč překonal Habala – 2:1.

Poté měl výhodu dvojnásobné přesilovky také Baník, ale nevyužil ji. Naopak při přesilové hře soupeře měli domácí i štěstí, když se puk otřel o tyč. Schylovalo se tak dramatu, ale případný nápor Klášterce utlumila série vyloučení hostujících hráčů. V nich mohl Baník rozhodnout, ale všechny střely pochytal Damašek. V závěru se očekával tlak Klášterce, ale Baník hru kontroloval. V poslední minutě se hosté odhodlali k power-play, jenže domácí hráči obětavě bojovali a navíc Tomáš Rohan vydoloval puk a střelou do prázdné brány stvrdil výhru Baníku v poměru 3:1.