Libor Řepík zničil Jablonec čtyřmi brankami a Klášterec veze domů všechny body

Dnešní zápas kláštereckých hokejistů proti Jablonci by se dal nazvat klidně - ONE MAN SHOW Libora Řepíka! Po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1 po brankách jabloneckého Jana Šulce a kláštereckého Františka Mály. Druhá třetina se lépe povedla kláštereckému týmu, který po ní vedl 3:1 po brankách Libora Řepíka a Marka Jáchyma. Ve třetí třetině padlo hned pět branek, tři do jablonecké sítě a dvě do klášterecké. Všechny tři branky Klášterce dal právě sniper Libor Řepík, který se tedy v utkání trefil hned čtyřikrát. Za Jablonec skóroval znovu Jan Šulc a Michal Nevyhoštěný. Celý klášterecký tým zaslouží velkou pochvalu za odvedený výkon a získané tři body. Soupiska Klášterce z dnešního utkání není k dispozici a bude upřesněná v nejbližší době.
14. prosince 2013 | 18:00 | Jablonec nad Nisou
3:6
1:1, 0:2, 2:3

branky a nahrávky: 16. Šulc (Petrmichl), 46. Nevyhoštěný (Mrkvička), 49. Šulc (Petrmichl) – 9. Mála (Freiberg, Suk), 38. Řepík (Freiberg), 39. Jáchym (Toman), 42. Řepík, 50. Řepík (Freiberg), 59. Řepík (Štrach)

Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Příhoda) – Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abrahám – Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Stehno, Mulač, Brokeš, Hloušek, Peřina

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššak) – Loučka, Kuncl, Štrach, Mašek, Koblitz, Pokorný, Freiberg, Toman, Suk, Řepík, Jáchym, Kalinovič, Diviš, Toušek, Schönauer, Neuman, Vaňa

Domácí utkání sice zahájili aktivně, jenže do vedení šel soupeř, který využil hned svoji první přesilovou hru, rozebral jabloneckou obranu a zcela volný Mála mezi kruhy neměl problém s překonáním Jelínka. Vlci se snažili o rychlou odpověď, ovšem vyloučení Pilaře je v tom přibrzdilo. Hned po návratu jabloneckého obránce na led došlo k jeho srážce s hostujícím Sukem, po které musel přímo na ledě zasahovat lékař a kapitán hostí putoval na další vyšetření do nemocnice. Byla to chvíle, jakou bychom asi na hrací ploše vidět nechtěli, naštěstí situace nebyla tak vážná, jak se v první chvíli zdálo. V polovině 16.minuty signalizoval rozhodčí vyloučení na straně Klášterce, Jelínek rychle odejel na střídačku a Vlci v šesti hráčích na ledě po Petrmichlově střele od modré srovnali stav zápasu. Za nerozhodného stavu se šlo do kabin a bylo jasné, že cesta za vítězstvím nebude jednoduchá.

A druhá část hry to potvrdila. Nejprve se o vzruch postaral hlavní rozhodčí, který po zranění kolene musel být ošetřován v kabině a jeho dva kolegové pak řídili několik minut běh zápasu sami. Zápas tak dostal nečekaný spád, neboť v těch chvílích se hra téměř nepřerušovala. A to ani po té, co se kotouč zřejmě ocitl v brance Klášterce, vyletěl ale ven a rozhodčí pouze upažil. Šance se rodili na obou stranách, žádný tým je ale dlouho nedokázal využít. Až ve 38.minutě přišla chyba v rozehrávce domácí obrany a Řepík poslal hosty do vedení. Scénář z minulých zápasů se naplnil beze zbytku - chyby totiž jablonecká defenzíva vyrábí v sériích a krátce po sobě. Neuplynula totiž ani minuta a hosté vedli o dvě branky.

Za neutěšeného stavu, ale rozhodně s nadějí na zvrat nastupovali Vlci do posledního dějství, jenže hosté naděje zchladili – ve 42.minutě využil dalšího zaváhání domácích opět Řepík (jak se později ukázalo - střelec večera). Po té domácí přeci jen zvýšili tempo a nasazení, dostali svého soupeře pod tlak, hostující gólman Damašek mnohdy asi ani netušil, jak dokázal zastavit kotouč a po střele Nevyhoštěného ve 46.minutě a Šulce ve 49. byl na ukazateli stav 3:4 a vyrovnání viselo ve vzduchu. Jenže jak již bylo zmíněno, scénáře zápasů se opakují. Stejně jako proti Kolínu i tentokrát v největším tlaku přišla chyba a hosté šli do vedení o dvě branky. V křeči hrající domácí pak sice tlačili na svého soupeře, skórovat se jim už nepodařilo a byli to naopak klášterští hráči, kteří po úniku Řepíka uzavřeli brankový účet zápasu. Vlkům tak nevyšel již třetí domácí zápas v řadě, citelně chyběl již v první třetině zraněný Liška, rozhodující však jsou hrubé chyby v obranné činnosti, kdy je soupeři nejen dovoleno téměř vše, ale je mu to i nabídnuto. Desetiminutové vzepětí s nasazením, důrazem a bojovností pak většinou na zvrat nestačí a naopak, přemíra snahy přinese další „hrubku „ … . Pokud celý tým nebude hrát důsledně a důrazně při obranné činnosti, pak naděje na vítězství jsou mizivé. A stejně důrazně se musí hrát i před brankou soupeře, kde se Vlci chovají spíše jako beránci.