474 376 851 hcklasterec@email.cz

Krpenský deklasoval Klášterec

Kadaňští hokejisté se v neděli vrátili ze zájezdu do Dánska, a tak se před regionálním duelem příliš neodpočinuli. Ani hosté nepůsobili příliš aktivním dojmem a zápas se odehrál v poklidném tempu. Více ze hry měli prvologiví domácí hokejisté, kteří svého soupeře jasně přehráli v poměru 5:0. Tři branky ale padli až v samotném závěru utkání. Do té doby se proti Damaškovi prosadil pouze loňský junior Radek Krpenský a to hned dvakrát. V 56. minutě pak prostřelil i střídajícího Vackeho a završil hattrick.
29. srpna 2006 | 18:00 | Zimní stadión města Kadaň
5:0
1:0, 1:0, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 15.Krpenský (Pražák, Zika), 29.Krpenský (Zika), 55.Růžička (Polanský), 56.Krpenský (Zika), 57.Kajer (Pražák, Staněk). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0.

Kadaň: Slipčenko - Staněk, Spitzer, Pospíšil, Růžička, Hlavatý, Hlubuček, Chotaš, Lašek, Žák, Postl, Kajer, Kreuzman, Hlusička, Metlička, Zika, Pražák, Krpenský, Hubínek, Polanský.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Znojemský, Kocek, Iterský, Kuncl, Pokorný, Babka, Kotrouš, Suk, Vyžďura, Hahn, Řepík, Panocha, Novotný, Diviš, Šedivý, Windisch, Kout, Kreuz, Hach.

První třetina: Hosté přivezli bojovnou náladu

Klášterec se do zápasu vrhl překvapivě bojovně. Na aktivní hráče se však okamžitě zaměřil pohled hlavního rozhodčího, což se projevilo už ve druhé minutě, kdy byl vyloučen Novotný za držení a pár vteřin po něm si pro kuriózní osobní trest dojel Kotrouš - dvě minuty si odseděl za to, že hrál se zlomenou hokejkou. Kadaň se během dvojnásobné přesilovky skoro neudržela v pásmu, jedinou slabou střelu obránce Staňka pokryl Damašek. V sedmé minutě se domácí poprvé výrazně střelecky prosadili. Do branky mířil Pražák, kotouč se ale zastavil v lapačce kláštereckého gólmana. Kadaň se ještě před půlkou třetiny dostala k dalšímu dvojitému přečíslení. Velkou šanci měl Zika, který jako poslední dorazil puk za čáru – gól však padl až po hvizdu píšťalky a nebyl uznán.

Následně se domácí prosadili také ve vlastním oslabení, kdy několikrát ohrozili svatyni hostí. Klášterec se chytil až v závěru přesilovky, ale nikdo z hráčů nestačil vystřelit. Zato Kadaň vytěžila hned z další přesilovky první gól. Radek Krpenský v 15. minutě naznačil přihrávku, ale místo ní rovnou vystřelil do horního rohu – 1:0. Damašek na jeho bleskovou střelu nestačil zareagovat. Druhou branku mohl v poslední minutě přidat ještě Postl, ale tentokrát byl Damašek na svém místě.

Druhá třetina: Bruslilo se jen tak pro zábavu

Obě strany zpočátku nepředváděly nijak atraktivní hokej. Za zmínku nestála ani přesilovka domácích ve 25. minutě. Na Damaška letělo jen několik vlažných střel, které postrádaly razanci. O dorážku se už v plném počtu pokusil Postl, ale ani on neuspěl. Hosté se sice střelecky až tak neprosazovali, ale velmi dobře bránili. Jenže ve 29. minutě se dopustili osudové chyby. Před brankou zůstal osamocený Radek Krpenský a ten z otočky Damaška překonal podruhé. O minutu později hosté vystřídli brankáře.

Téměř okamžitě po nástupu na led musel Vacke čelit akci Postla. Ten objel kláštereckou branku, ale puk čáru díky akrobatickému zákroku ležícího gólmana nepřešel. Hosté se do jediné výraznější šance dostali až ve 39. minutě vzápětí po vypršení přesilové hry. Šedivý si počkal na modré čáře na přihrávku a po samostatném nájezdu trefil tyč Slipčenkovy branky. Necelou minutu před koncem třetiny se autor dvou branek pokoušel proklouznout kolem nejmenšího z kláštereckých hráčů, přičemž jej zasáhl hokejkou do obličeje.

Třetí třetina: Krpenský se třemi brankami zapsal mezi nejproduktivnější střelce

Poslední dvacetiminutovka začala přesilovkou hostí, pak si přečíslení zahráli také domácí. Ani jedna strana však nedokázala zužitkovat žádnou šanci. Velkou šanci měli ve 47. minutě kadaňský Žák s Pražákem. Klášterecká obrana zazmatkovala, ale Vacke si udržel klidnou mysl a dorážku bez problémů pokryl. V 51. minutě zahrozil klášterecký Kotrouš, ale ani jeho opakované dorážky před Slipčenkem nenašly odezvu. Hosté pak vyfasovali další trest a stáhli se do obrany. Přesilovku si ale domácí nezahráli dlouho a i pro ně se otevřela trestná lavice. Ve vlastním oslabení pak Kadaň zvýšila na 3:0 a o pár vteřin později na 4:0. Autorem první branky byl David Růžička, vzápětí završil svůj hattrick Radek Krpenský. O minutu později domácí znovu hladce rozebrali unavenou kláštereckou obranu a na 5:0 pečetil v 57. minutě Miloš Kajer.

3. prosince 2023 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
1:1, 1:4, 2:0

Tygři podlehli soupeři o gól.

6. prosince 2023

Číst více >

UTKÁNÍ V KADANI JE ODLOŽENO!

21. listopadu 2023

Sobotní utkání Krajské hokejové ligy mezi týmy SK Kadaň a HC Tygři Klášterec nad Ohří je po dohodě klubů ODLOŽENO. O náhradním termínu vás budeme informovat.

Číst více >

Tygři přivezli z Lovosic dva body

19. listopadu 2023

V dalším kole Krajské hokejové ligy zavítal Klášterec na kluziště Lovosic, kde se nakonec se vší úctou k soupeři nadřel více, než si myslel. Tygři museli celé utkání dotahovat a domácí se dostali ve...

Číst více >