Hokejisté venku podruhé nebodovali

Dvě porážky za sebou Klášterečtí hokejisté letos ještě nezažili. Po nedělním neúspěchu v Řisutech se však nyní i z Mostu vrací s prázdnou. V polovině kvalitního a vyrovnaného utkání vyrovnal Libot Řepík vedení domácích, a rozhodujícím momentem se tak stala 51. minuta. Hosté inkasovali v dvojnásobném a posléze i klasickém oslabení a vlastní gólovou odpověď už přidat nedokázali.
15. prosince 2010 | 18:00
4:1
1:0, 1:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Tauš (Kuncl), 38. Maxa (Havlůj, Luštinec), 51. Havlůj (Vrtek), 52. Divíšek (Martinec) - 33. Řepík (Martínek). Rozhodčí: Šmíd - Ruchař, Šulo. Vyloučení: 3:5, navíc Nedrda (MST) a Hartman (MST) 5 min. + DKU. Využití: 3:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Mostečtí Lvi: Brzobohatý (Melichar) - Havlůj, Müller, Prorok, Kuncl, Brožovský, Martinec, Salač - Maxa, Vrtek, Tauš - Nedrda, Bíza, Luštinec - Hruška, Divíšek, Přeučil - Kašťák, Böhm, Šafařík

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Loučka, Kocek, Koblitz, Řezníček, Žižka, Martínek - Kalinovič, Stehlík, Pražák - Řepík, Miklovič, Panocha - Szakal, Novotný, Hartman - Flieger, Jáchym, Zeman

Stejně jako při posledním duelu v Mostě velmi brzy otevřel skóre Radek Šíp, i tentokrát připavily oba celky divákům útočný hokej se spoustou šancí už od první minuty. A ani tentokrát se na gól nečekalo dlouho. V 5. minutě Damaška zaskočila střela Zdeňka Tauše z hranice kláštereckého pásma. Hostům chybělo štěstí v koncovce a ani únik Řepíka s Panochou ve vlastním oslabení, ani obrovská šance, kterou si dokázali vytvořit hráči čtvrté formace Flieger se Zemanem gólem neskončila. Naopak Damašek musel v závěru první třetiny hodně zpozornět, když se kolem jeho brankoviště znovu motal Zdeněk Tauš a také nejproduktivnější mostecký hráč Vladislav Vrtek.

Klášterečtí se na vyrovnání dost nadřeli. Marku Jáchymovi chyběly centimetry k přesnějšímu zakončení, když po Müllerově chybě unikl mostecké defenzivě. Uklidnění přinesla až využitá přesilová hra a zakončení Libora Řepíka, pro kterého byla do té doby Brzobohatého branka také zakletá. Jenže početní výhodu dokázali ještě během druhé třetiny využít také domácí. Zatímco Stehlík ještě musel pár okamžiků zůstat na trestné lavici, Aleš Havlůj už se mohl zapojit do hry. A také přečíslení, které vedlo ke druhému gólu domácího celku. Jakub Maxa střelou nad vyrážečku poslal Most znovu do vedení.

Třetí třetina se Klášterci stala osudnou. Nejprve byl za zdržování hry potrestán Martin Hartman a o 49 sekund později ještě Jakub Loučka za hrubost. Početní výhodu 5 proti 3 nenechali domácí bez odezvy a Aleš Havlůj přidal do kanadského bodování k asistenci také gól. Moc nechybělo, aby se hosté v pokračujícím oslabení znovu dotáhli na dostřel, jenže Miroslav Brzobohatý dokázal vychytat i Pražákův únik.

A domácí znovu trestali. Ještě stále při výhodě jednoho muže v poli překonal Damaška Jan Divíšek. Oba mostecké góly od sebe dělilo přesně 90 sekund! V poslední minutě sice ještě došlo ke dvěma zápisům do statistik, jenže tentokrát ne do gólové kolonky. Vítězslav Nedrda s Martinem Hartmanem svými pětiminutovými tresty a předčasným odchodem do kabin prakticky zakončili utkání, ve kterém Klášterec podlehl Mostu 1-4.