Klášterečtí hokejisté neudrželi vedení a Vajgar vyhrál i druhý zápas

Nevídaný obrat byl k vidění ve druhém čtvrtfinále play-off 2. hokejové ligy. Hokejisté Klášterce nad Ohří vedli na domácím kluzišti nad Jidřichovým Hradcem ještě pět minut před koncem 3:1. Vajgar však neuvěřitelným závěrem utkání otočil. Během tří a půl minut vstřelil hned čtyři góly a na jih Čech si veze vítězství 5:3. V celé sérii se tak ujal vedení 2:0. Klášterečtí tím pádem budou v pátek v Jindřichově Hradci bojovat o pokračování sezóny.
25. března 2009 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec n. Ohří
3:5
1:0, 0:1, 2:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 18. Ton (Freiberg, Ambrož), 47. Kadlec (Stehlík), 55. Buchal - 38. Stejskal (Hofmaister), 57. Skokan (Vinogradov), 58. Cmunt, 60. Hofmaister, 60. Skokan (Cmunt). Rozhodčí: P. Würtherle - Andrejsek, Podracký. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Loučka, Kocek, Boguský, Kramár, Ambrož - Panocha, Buchal, Freiberg - Bečvář, Kotrouš, Kadlec - Pražák, Stehlík, Ton - Jáchym, Novotný, Kalinovič.

Jindřichův Hradec: Kubeš (Melišík) - Vejvar, Havran, Všetečka, Fiedler, Dostál, Chmel - Vinogradov, Dvořák, Dolina - Šulčík, Hofmeister, Mužík - Skokan, Zykin, Stejskal - Mäkelä, Kurikka, Cmunt.

Hosté začali zostra a už v první minutě mohl skórovat Zikyn, který si šikovně najel za Kláštereckou obranu. Nemířil ale přesně a šanci dostali domácí. Přesilovou hru 4 na 3 ale nevyužili. Vzápětí po vypršení trestů se zpoza Damaškovy branky zkoušel prosadit Hofmaister, ale na kláštereckého gólmana nevyzrál. Neuspěl ani zády k brankáři. Nebezpečná teč prolétla kolem pravé tyčky. Damašek zůstal neprůstřelný i v oslabení. Po zakončení Cmunta sice okamžik nevěděl, kde je puk, ale kotouč byl bezpečně schovaný mezi betony. Hosté neuspěli ani v další dlouhé početní výhodě, když byli vzápětí po sobě vyloučeni hned tři hráči Klášterce. A to i přestože plné dvě minuty hráli proti třem. Přesilové hry se nedařily ani domácím a Stejskal v oslabení vybojoval puk pro samostatný únik. Vracející se obránci mu zabránili v přesnějším zakončení. Branka padla až v 18. minutě. Freiberg v přesilové hře nahodil na branku a Kubeše nadvakrát překonal Karel Ton.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Jedna z mála pohledných akcí skončila gólem v Damaškově síti. Hofmajster přihrál brankovištěm volnému Vladimíru Stejskalovi a bylo srovnáno.

Hosté se mohli dostat do vedení ve 47. minutě. Martin Kocek zachraňoval na brankové čáře situaci. Z protiútoku poslal Stehlík milimetrovou přihrávku Martinu Kadlecovi a radoval se Klášterec. Infarktových posledních pět minut zápasu rozhodlo o vítezství jindřichohradeckých hokejistů. V 55. minutě si ještě s obranou soupeře pohrál Jaroslav Buchal, který objel branku a bekhendem zakončil přes klubko hráčů. Vzápětí ale zbytečně fauloval Kramár a hosté přesilovou hru využili. Kontaktní branku vstřelil Aleš Skokan. O minutu a půl později hosté těžili z rozhozené obrany soupeře a Jiří Cmunt od modré vyrovnal. Uběhlo dvacet vteřin a diváci na klášterecké stadionu znovu přestali dýchat, když Jaroslav Buchal vleže ne brankové čáře zabránil inkasování dalšího gólu. Při vstávání ale zvedl konstrukci z ledu a za zdržování hry přišel trest. Od rozhodčího v podobě dvou minut, od hostí v podobě vedoucího gólu. Na trestnou lavici ale předtím usedl ještě hostující Mužík. Při hře 4 na 4 domácí ztratili vyhrané buly ve středním pásmu a puku se zmocnil Jakub Hofmajster. Bránící Kocek v akci 1 na 1 upadl a Hofmajstr bezmocného Damaška překonal počtvrté. Na výsledku už nic nezměnil ani oddechový čas domácího celku, ani odvolání Damaška z branky. Do opuštěné klece pečetil vteřinu před koncem normální hrací doby Aleš Skokan.

1:1, 2:3, 2:2

Suchá příprava Tygrů je v plném proudu.

5. června 2024

Klášterečtí hokejisté se od začátku května pilně připravují na další hokejovou sezonu. Většina týmů několikrát týdně trénuje ve sportovním areálu, kde využívají plochu na ZS, tělocvičnu na ZS,...

Členská schůze Spolku Hokejový klub Klášterec nad Ohří

23. května 2024

SŽ přivezli z velkého mezinárodního turnaje v Dánsku bronzové medaile.

19. dubna 2024

Starší žáci výborně reprezentovali naše Město ve dnech 11. - 15.4.2024 na hokejovém turnaji v dánském Rungstedu. Tohoto velkého mezinárodního turnaje se společně s Tygry zúčastnilo 16 týmů z Dánska,...