Klášterečtí hokejisté neudrželi vedení a Vajgar vyhrál i druhý zápas

Nevídaný obrat byl k vidění ve druhém čtvrtfinále play-off 2. hokejové ligy. Hokejisté Klášterce nad Ohří vedli na domácím kluzišti nad Jidřichovým Hradcem ještě pět minut před koncem 3:1. Vajgar však neuvěřitelným závěrem utkání otočil. Během tří a půl minut vstřelil hned čtyři góly a na jih Čech si veze vítězství 5:3. V celé sérii se tak ujal vedení 2:0. Klášterečtí tím pádem budou v pátek v Jindřichově Hradci bojovat o pokračování sezóny.
25. března 2009 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec n. Ohří
3:5
1:0, 0:1, 2:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 18. Ton (Freiberg, Ambrož), 47. Kadlec (Stehlík), 55. Buchal - 38. Stejskal (Hofmaister), 57. Skokan (Vinogradov), 58. Cmunt, 60. Hofmaister, 60. Skokan (Cmunt). Rozhodčí: P. Würtherle - Andrejsek, Podracký. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Loučka, Kocek, Boguský, Kramár, Ambrož - Panocha, Buchal, Freiberg - Bečvář, Kotrouš, Kadlec - Pražák, Stehlík, Ton - Jáchym, Novotný, Kalinovič.

Jindřichův Hradec: Kubeš (Melišík) - Vejvar, Havran, Všetečka, Fiedler, Dostál, Chmel - Vinogradov, Dvořák, Dolina - Šulčík, Hofmeister, Mužík - Skokan, Zykin, Stejskal - Mäkelä, Kurikka, Cmunt.

Hosté začali zostra a už v první minutě mohl skórovat Zikyn, který si šikovně najel za Kláštereckou obranu. Nemířil ale přesně a šanci dostali domácí. Přesilovou hru 4 na 3 ale nevyužili. Vzápětí po vypršení trestů se zpoza Damaškovy branky zkoušel prosadit Hofmaister, ale na kláštereckého gólmana nevyzrál. Neuspěl ani zády k brankáři. Nebezpečná teč prolétla kolem pravé tyčky. Damašek zůstal neprůstřelný i v oslabení. Po zakončení Cmunta sice okamžik nevěděl, kde je puk, ale kotouč byl bezpečně schovaný mezi betony. Hosté neuspěli ani v další dlouhé početní výhodě, když byli vzápětí po sobě vyloučeni hned tři hráči Klášterce. A to i přestože plné dvě minuty hráli proti třem. Přesilové hry se nedařily ani domácím a Stejskal v oslabení vybojoval puk pro samostatný únik. Vracející se obránci mu zabránili v přesnějším zakončení. Branka padla až v 18. minutě. Freiberg v přesilové hře nahodil na branku a Kubeše nadvakrát překonal Karel Ton.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Jedna z mála pohledných akcí skončila gólem v Damaškově síti. Hofmajster přihrál brankovištěm volnému Vladimíru Stejskalovi a bylo srovnáno.

Hosté se mohli dostat do vedení ve 47. minutě. Martin Kocek zachraňoval na brankové čáře situaci. Z protiútoku poslal Stehlík milimetrovou přihrávku Martinu Kadlecovi a radoval se Klášterec. Infarktových posledních pět minut zápasu rozhodlo o vítezství jindřichohradeckých hokejistů. V 55. minutě si ještě s obranou soupeře pohrál Jaroslav Buchal, který objel branku a bekhendem zakončil přes klubko hráčů. Vzápětí ale zbytečně fauloval Kramár a hosté přesilovou hru využili. Kontaktní branku vstřelil Aleš Skokan. O minutu a půl později hosté těžili z rozhozené obrany soupeře a Jiří Cmunt od modré vyrovnal. Uběhlo dvacet vteřin a diváci na klášterecké stadionu znovu přestali dýchat, když Jaroslav Buchal vleže ne brankové čáře zabránil inkasování dalšího gólu. Při vstávání ale zvedl konstrukci z ledu a za zdržování hry přišel trest. Od rozhodčího v podobě dvou minut, od hostí v podobě vedoucího gólu. Na trestnou lavici ale předtím usedl ještě hostující Mužík. Při hře 4 na 4 domácí ztratili vyhrané buly ve středním pásmu a puku se zmocnil Jakub Hofmajster. Bránící Kocek v akci 1 na 1 upadl a Hofmajstr bezmocného Damaška překonal počtvrté. Na výsledku už nic nezměnil ani oddechový čas domácího celku, ani odvolání Damaška z branky. Do opuštěné klece pečetil vteřinu před koncem normální hrací doby Aleš Skokan.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!