Ani špatný led nezabránil Klášterci ve výhře

Po nepovedeném utkání s Kobrou nechtěli klášterečtí hokejisté ztratit další tři body v utkání s posledním celkem tabulky. Utkání v Teplicích bylo od začátku zcela jasně v režii hostí, kterým sice kombinační hru znesnadňoval špatný teplický led, i přesto dokázali svému soupeři nadělit pět gólů. Teplický brankář musel čelit padesáti kláštereckým střelám. Damašek si na puk sáhl pouze patnáctkrát.
28. září 2006 | 18:00
1:5
1:2, 0:3, 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Hanzl (Klement,Kožnar) - 2. Tenkač (Kocek), 9. Nerad (Kotrouš, Řepík), 21. Suk (Kotrouš), 33. Kuncl (Tenkač), 37. Hahn (Pokorný) Rozhodčí: Jílek - Sichrovský, Šerý. Vyloučení: 13:13, navíc Klement (TEP 5 + OK), Mouka, Štverák (Oba TEP), oba 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 62.

Teplice: Trnka - Gill, Klement, Semecký, Brabec, Delveris, Hanzl, Kožnar, Třeštík, Mouka, Neč, Štverák, Ptáček, Kuchta, Kuklík, Vyskočil, Pusch

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Znojemský - Kocek, Kuncl - Ambrož, Loučka - Pokorný, Kotrouš, Suk - Tenkač, Hahn, Panocha - Soukup, Řepík, Diviš - Kreuz, Kout, Novotný, Šedivý

Další klopýtnutí s papírově slabším soupeřem si klášterečtí hokejisté nechtěli dovolit, a tak celý zápas diktovali tempo. V úvodu 2. minuty podnikl první krok k vítězství Lukáš Tenkač, jehož nahození od modré čáry proplachtilo až za záda překvapeného brankáře Trnky. Domácí se pod tlakem dopouštěli chyb. Ve dvojnásobném oslabení inkasovali podruhé. V 9. minutě zakončil přesilovkovou kombinaci svého týmu kapitán Radek Nerad. Tepličtí Daamška v Klášterecké brance příliš neohrožovali. Teprve druhé střele čelil klášterecký brankář v oslabení tří proti čtyřem ve 14. minutě. Ta se mu ale stala osudnou. Nad lapačku mířil zkušený Antonín Hanzl. K další nebezpečnější akci se domácí dostali v 17. minutě, kdy se před Damaškem ocitl nekrytý Kožnar. Klášterecký brankář ale jeho pokus kryl.

Kláštereckým se povedl i vstup do druhé třetiny. Jeden z hráčů ve žlutomodrém trefil pukem domácího obránce Gilla, ale rozhodčí nepřerušil hru. Nepozornosti brankáře Trnky tak využil David Suk. O minutu později vyslal Soukup Diviše, ale ten byl atakován vracejícím se obráncem, který mu zabránil v přesnějším zakončení. Čtvrtou branku si tak hosté připsali až ve 33. minutě. Svůj první gól v sezóně vsítil Miroslav Kuncl. Kláštereckým nevyšel ani další samostatný nájezd. Václav Kotrouš překazil kombinaci domácích a ve vlastním oslabení podnikl výlet do pásma soupeře. Vzhledem ke špatné kvalitě ledu zvolil přímou střelu, ale puk přeletěl Teplickou branku. Ve 36. minutě se trefil Milan Hahn.

I v poslední třetině hosté svého soupeře jasně přehrávali, o čemž svědčí i poměr střel na branku. Stejně jako v předchozích minutách zápasu je ale zrazovala koncovka, když několikrát po sobě minuli prázdnou branku. V závěru zápasu také stoupala nervozita domácího celku a množili se potyčky mezi hráči. Skóre už se ale nezměnilo.