Ani v Sokolově Klášterec nenarazil a veze 3 body

Pouze jeden bod ztrácí Klášterečtí hokejisté po třech zápasech na čelo tabulky, kterou překvapivě vede Kobra Praha. Ta má navíc, stejně jako Klášterec, jeden zápas k dobru. Ve 3. duelu Severočeši jednoznačným výsledkem přejeli rivala ze Sokolova. Dvěma góly a asistencí se blýskl jedenadvacetiletý Jakub Mužík.
24. září 2011 | 17:30 | Sokolov
2:6
1:2,0:2,1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 13. Bauer (Kašpar), 54. Soukup (Dobřemysl) - 8. Toman (Novotný), 15. Bečvář (Miklovič, Mužík), 23. Mužík, 32. Jáchym (Novotný), 46. Mužík (Loučka), 51. Koblitz (Loučka). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Baník Sokolov: Makarovič (P. Jakubal) - Říha, Mudra, M. Šulc, Formánek, Strýček, T. Jakubal, Diblík (A) - Soukup, Divíšek, Dobřemysl (C) - J. Bauer, Sopr (A), Kašpar - Račanský, Nový, Závorka - Bíza.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Balakhonov) - Loučka, Kocek, Žižka, Řezníček (C), Mašek, Dostál, Koblitz, Hartman - Polanský (A), Kalinovič, Pražák (A) - Řepík, Růžek, Panocha - Mužík, Bečvář, Miklovič - Toman, Novotný, Jáchym.

Baník vstoupil velmi aktivně s dobrým pohybem a hosté si několikrát za sebou museli pomoci zakázaným uvolněním. Baník se dostal do několika náznaků šancí, ale ty končily na brankáři nebo nepřesnou finální přihrávkou. Domácí byli v úvodu nebezpečnější. Dobřemysl rozjel akci v obranné třetině, ve středním pásmu byl sice sestřelen, ale puk převzal Divíšek, který postupoval se Soukupem na jediného obránce. Druhý jmenovaný se dokázal dostat před brankáře, ale nestačil již přesně zakončit. Následně Mudra ve velmi dobré pozici zlomil hokejku a tak se Baník vedení nedočkal.

Do té doby téměř neviditelní hosté dokázali využít v čase 7:44 první přesilovku. Od modré střílel Novotný, Jan Toman šikovnou ale i šťastnou tečí otevřel účet zápasu – 0:1. Baník však nadále příkladně bojoval a pral se o každý puk. Odměnou jim byl vyrovnávající gól. Druhá lajna si v útočném pásmu počínala velmi důrazně. Sopr vybojoval puk, svůj souboj neprohrál ani Kašpar, navíc krásně našel volného Jana Bauera, jenž mazácky překonal Damaška – 1:1. Bohužel vyrovnaný stav trval pouze necelé tři minuty. Baník špatně střídal a Jiří Bečvář po souhře s Miklovičem poslal Klášterec znovu do vedení – 1:2. Po dalších šancích na obou stranách, tak vedli po první třetině hosté. Baník ale v prvním dějství rozhodně nebyl horším týmem.

Na začátku druhé třetiny po další chybě v sokolovské defenzivě zvýšil na 3:1 Jakub Mužík, když se puk nastřelený zpoza brány odrazil od Makaroviče do branky. V dalším průběhu byli o něco aktivnější hosté, kteří dobrým pohybem dostávali pod tlak sokolovskou rozehrávku. Baník však možnosti na snížení také měl. Několikrát dokázali hráči soupeři zamotat hlavy, bohužel bez vstřelené branky. Ve 32. minutě při přesilové hře před bránou oplácel Kašpar, následoval teatrální pád hostujícího Řezníčka a dvě minuty pro sokolovského útočníka. Klášterecký kapitán naopak z ledu odjížděl spokojen s úsměvem ve tváři, za kterou se několik sekund předtím držel. Hra 4 na 4 vyhovovala hostům. Marek Jáchym snadno přešel přes několik hráčů a překonal Makaroviče – 1:4. Baník inkasovaná branka srazila do kolen a Klášterec měl další šance na zvýraznění náskoku. Naštěstí Makarovič vychytal jak Dostála, tak Kalinoviče. Ke konci druhé třetiny měl Baník výhodu dvou přesilovek 5 na 3, ty však nedokázal využít a tak do šaten se po druhé třetině šlo za stavu 1:4.

Do třetí třetiny vstoupil Baník s cílem zdramatizovat zápas. Střely z úvodu třetího dějství však Damašek pochytal. Do velkých šancí se dostávali i hosté, do samostatného nájezdu se prodral Mužík, ale domácí brankář výborně zasáhl. V třetí třetině se na ledě také přitvrdilo. Po jednom ze zákroků byl vyloučen Bečvář. Jenže v oslabení Klášterec skóroval. Za obránce si najel Jakub Mužík, který dostal krásnou a přesnou přihrávku od Jakuba Loučky a tentokrát si s Makarovičem poradil – 1:5. Následně Baník nevyužil další přesilovku 5 na 3. V 51. minutě naopak využili přesilovku hosté. Miroslav Koblitz od modré vystřelil do chumlu a střela prošla až do sítě Makaroviče 1:6. Baník se poté snažil aspoň o zkorigování skóre. Před bránu se dostal Jan Soukup, udělal kličku brankáři a snížil na 2:6. Při zakončování byl Soukup ještě nešetrně atakován obráncem a bohužel ihned po vstřelené brance musel domácí útočník pro zranění odstoupit. S přibývajícím časem na ledě přibývaly také emoce. V 58. minutě Nový zkoušel vydolovat puk na brankovišti, za což byl atakován hostujícím Miklovičem. Ten ale pokračoval v souboji a začal do ležícího Nového bušit. To si nemohl nechat líbit ani domácí útočník a také rozdal pár ran. Následně v poslední minutě za již rozhodnutého stavu přišlo totální zatmění mysli hostujícího kapitána Řezníčka, který nejprve podrazil Divíška, vzápětí stejného hráče zezadu napadl a kravatou domácího hráče poslal k ledu. Následně se ještě Řezníček pokusil sedícího Divíška napadnout hokejkou, tomu už ale ostatní hráči zabránili. Emoce na ledě plály a daleko nebylo ani k dalším potyčkám. Nakonec se na ledě již nic neudálo a z vítězství se tak po zápase radovali hosté.

Baník si i ve čtvrtém zápase připsal čtvrtou porážku. Domácí tým odehrál solidní první třetinu. Bohužel Baník srazily vlastní chyby, které Klášterec tradičně nekompromisně využil. Baník nevyužil ani přesilovky 5 na 3. Klášterec byl lepším týmem, znovu ukázal svůj výborný, rychlý přechod do útoku a zároveň trestal chyby domácích. Za rozhodnutého stavu si však někteří hráči hostů mohli odpustit některé zákroky.

Tradice posledních let tak zůstala neporušena. Klášterec si ze vzájemného měření sil odnesl vítězství 2:6.