Hodonín převálcoval Klášterec desítkou

Závěrečný domácí duel v letošní sezoně si hodonínští Drtiči užili na sto procent. Náladu jim nezhatilo ani potvrzené zkontumování prvních dvou zápasů baráže v Mostě a doma s Havířovem (viz aktuality). Samotnému utkání předcházel malý ceremoniál, během kterého byli všichni hráči SHK vyvoláni moderátory jeden po druhém a fanoušci všechny hodonínské bojovníky odměnili bouřlivým potleskem. Pak už mohlo poslední představení Drtičů na domácím stadionu v letošní sezoně začít.
11. dubna 2012 | 18:00 | Hodonín
10:3
2:2, 5:0, 3:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Kocák (Jurásek, Hollý), 12. Hlavačka (Peš, Rehuš), 21. Jurásek, 22. Hlavačka (Rehuš, Jurásek), 35. Špok (Hollý, Kocák), 39. Charvát (Bauer), 40. Špok (Jurásek), 49. Sajdl (Peš), 50. Rehuš (Jurásek), 60. Sajdl - 9. Stehlík (Loučka), 19. Řepík (Pražák, Kalinovič), 53. Hofmeister (Hartman). Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1326. Střely na branku: 48:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 9:2, 9:3, 10:3.

Hodonín: Šenk (Jež) - Pokorný, Sajdl, Horinka, Bauer, Charvát, Mokráň - Špok, Hollý, Kocák - Peš, Jurásek, Rehuš - Vrba L., Duchoslav, Čavoj

Klášterec nad Ohří: Kaššák (od 22. do 50. Damašek) - Žižka, Kolčava, Pokorný, Heindl, Dostál, Pražák, Jáchym, Hartman, Miklovič, Loučka, Stehlík, Kocek, Polanský, Mašek, Bečvár, Řepík, Kalinovič, Mužík, Hofmeister

Drtiči na úvod přestáli první oslabení celkem bez problémů. V deváté minutě ale hosté poprvé zahrozili, ale Mužík ve velké šanci minul. O pár vteřin se už ale hosté radovali. Loučka vypálil sice mimo tři tyče hodonínské brány, ale puk se od zadního mantinelu obloučkem odrazil před bránu, a přistál před Jana Stehlíka, který překonal dezorientovaného Šenka. Klášterci ale vedení dlouho nevydrželo. Na konci jedenácté minuty skóroval, hodně podobným způsobem jako chvíli před ním Stehlík, Peter Kocák a bylo vyrovnáno. A o pouhou půlminutu později už Drtiči vedli. Hlavačka vyslal do úniku Petra Peše, a hodonínská „čtyřicítka“ prostřelila Kaššáka v brance Klášterce. Dvě minuty nato se ocitl ve velké příležitosti Vrba, ale jeho pokus těsně minul cíl. V končící sedmnácté minutě byl trochu přísně vyloučen Peš, a přesně v momentě, kdy se vyloučený hodonínský forvard vracel na led, potvrdil stará slova klasika: „Když nevíš co s pukem, vystřel“, Libor Řepík, který lehkým nahozením prostřelil všechno co mu stálo v cestě, včetně Šenka, který absolutně nic neviděl a do kabin se šlo po první třetině za nerozhodného stavu 2:2. Do druhé třetiny ale Drtiči vlétli doslova jako uragán. Už po pětapadesáti vteřinách nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč celé baráže Zdeněk Jurásek sklepl na modré ze vzduchu riskantní rozehrávku hostů a střelou do horního růžku nedal Kaššákovi žádnou šanci. Prakticky z dalšího útoku předvedli domácí překrásnou souhru, Jurásek našel Rehuše, který přenechal puk Martinu Hlavačkovi a nejzkušenější bek SHK dal celé akci krásnou tečku v podobě nechytatelné rány opět do horního rohu klášterecké svatyně. Tato branka vyhnala Kaššáka z branky a jeho místo zaujal Damašek. Hosté se mohli dostat do hry ve dlouhé přesilovce pět na tři, ale tu pokazil svým faulem střelec první branky zápasu. Hra v nestandartním počtu hráčů žádný vzruch nepřinesla. Další vyloženou příležitost viděli fanoušci v sedmadvacáté minutě, ale Jurásek na Damaška tentokrát nevyzrál. Stejně se vedlo o chvíli později Rehušovi a těsně před polovinou zápasu „čapl“ Damašek Juráskovi další slibnou střelu. Ve čtyřiatřicáté minutě se Jurásek přeměnil tentokrát na nahrávače, našel krásně Peše, ale jeho střelu zastavila tyč klášterecké branky. Přesně pět minut před druhou pauzou už ale i střídající brankář hostí kapituloval, když byl krátký na střelu Martina Špoka. Touto brankou však nebyl střelecký účet prostřední části zdaleka u konce. Nejprve sice mohl snížit náskok domácích Pražák, ale jeho střela orazítkovala jen tyč za Šenkem. Z protiútoku se ale urodilo na druhé straně hřiště. Matěj Charvát si zkušeně vybruslil z rohu, vypálil, Damašek jeho střelu neudržel a puk se doklouzal až za brankovou čáru. V poslední minutě druhé třetiny šli hosté do tří a v podstatě se sirénou ukončující tuto část hry vymetl všechny pavučiny v pravé šibenici klášterecké brány krásnou ranou Martin Špok. Do poslední části se tak šlo v podstatě za rozhodnutého stavu a jedinou otázkou, kterou si fanoušci na tribunách kladli, bylo to, zda se Drtičům podaří nastřílet soupeři desítku. Blíž k tomuto cíli mohli být hráči SHK už po třech minutách, ale Damašek Špokův blafák zneškodnil. Polovina poslední třetiny však byla opět ve znamení dvou rychlých branek Drtičů. Nejprve Peš nabil Jakubu Sajdlovi, který nedal Damaškovi vůbec žádnou šanci, aby o sedmadvacet vteřin později, vyhnal i náhradníka Klášterce ven z branky po nezištné Juráskově přihrávce Branislav Rehuš. Na poslední desetiminutovku se tedy do klášterecké klece vrátil opět Kaššák. Sedm minut před koncem se úspěchu dočkali i hosté. Jakub Hofmeister nejprve blafákem neuspěl, ale na dorážku už byl Šenk krátký. Drtiči se hnali za tím, aby splnili přání tribun, které sborově skandovaly „deset, deset“ a měli na to i dostatek příležitostí. Když však minutu a půl před koncem poslal sudí Humpolíček na trestnou lavici Čavoje, vypadalo to, že se přání splnit nepodaří. To by se však nesměl v posledních vteřinách zmocnit v obranném pásmu puku Jakub Sajdl. Hodonínský specialista na hru v oslabení z protihráčů udělal doslova statisty, projel celým kluzištěm, obešel všechny protihráče a vteřinu před vypršením šedesáté minuty dal desátou branku Drtičů.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Crlík (hlavní trenér SHK Hodonín): První třetina se nám dnes moc nepovedla. Kluci už nechodí v plném počtu ani na tréninky ani na rozbruslení, protože toho mají opravdu hodně. Chodí už jen podle toho, jak potřebují a jak se cítí a díky tomu ještě nějaký ten zbytek sil mají. Před zápasem jsem kluky nabádal k tomu, že to je poslední domácí zápas a že bychom mohli poděkovat divákům za to, že nás celou sezonu podporovali a fandili nám, vítězstvím. Fanoušci v Hodoníně jsou skvělí a byla by škoda, kdyby ten zápas dopadl jinak, než dopadl. Jsem moc rád, že jsme tu podporu mohli divákům vrátit takovým zápasem. Všem fanouškům moc děkujeme za přízeň i za to, jak se s hráči po zápase rozloučili, byla to krása. Po dnešku už víme, že se nám odečtou dva body a postup už je tak ztracen, ale i tak to je výborný úspěch. Ze čtyř barážových zápasů doma jsme prohráli jen jeden. Čeká nás ještě zápas v Berouně, který bude určitě zajímavý, protože domácím rozhodně nedáme nic zadarmo.

Michal Jäger (hlavní trenér HC Klášterec nad Ohří): Dostali jsme dnes naloženo, ale pro nás to byl smolný zápas. Začali jsme dobře, vedli jsme 1:0 a myslím si, že jsme domácí přebruslovali. Do desáté minuty neměli domácí jedinou střelu na bránu. První zlomový moment zápasu byl podle mého názoru ten, když místní sudí dal domácím přesilovku 4 na 3, která v žádném případě neměla být. To si sudí prostě vymyslel. Domácí vyrovnali, my jsme pak udělali chybu, když jsme nechali Hlavačku projet a dát gól na 2:1. To nás psychicky nalomilo. Pak jsme ještě v přesilovce dokázali srovnat a dostali jsme se zase do hry. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát pořád stejně a místo toho přišel totální kolaps. Domácí nám dali dvě rychlé branky a na koni byli zase oni. Další moment byl, když soupeř v naší přesilovce šel třikrát sám na branku. Jsem u týmu tři roky, ale tohle jsem ještě neviděl. Za stavu 4:2 jsme trefili tyčku, kdybychom snížili, tak by ten zápas byl o něčem jiném. Ale místo toho jsme z protiútoku dostali pátý gól. Pak se to ještě jednou opakovalo a bylo po nás. Domácí byli jednoznačně lepší, o tom není sporu. Nám nepřálo štěstí. Na to se ale nedá vymlouvat, hraje se na góly a to byl dnes ten největší rozdíl. Domácí dávali krásné góly, nám tam nepadlo nic. V Hodoníně nejsem poprvé, takže jsem věděl, že jedeme do „kotle“. Tady na Moravě to je prostě jiné, než v Čechách. K nám přijde taky plný zimák, ale fandí 20 lidí, tady v podstatě celý stadion. To je největší rozdíl, ale to je možná způsobeno i náturou. Atmosféra byla úžasná.