Klášterec si přivezl předčasnou nadílku

Vítězná šňůra kláštereckých hokejistů byla přerušena nepřiliš příjemným způsobem. V neděli podlehli v Jablonci Vlkům 1:4, ve středu v předehrávce 22. kola odjeli s dalšími šesti kousky z Děčína. Hosté poněkud zaspali úvodní třetinu a štěstí navíc stálo při domácích. Zatímco Klášterečtí se na jediný gól neskutečně nadřeli a jejich střely jako by schválně hledaly jiný cíl, Děčínští se celkem lacino dostali do tříbrankového veden. Pak už jen korigovali hru a využívali příležitostných šancí ke zvýšení svého náskoku.
28. listopadu 2007 | 18:00
6:1
3:0, 2:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: : 4. Štverák, 8. Tomeček (Gergel), 15. Štverák (Kratochvíl), 33. Stibor, 35. Štverák (Filipovský), 46. Havlíček (Luka O.) – 55. Ambrož (Novák). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:5, Diviš (KNO), Stehlík (KNO) oba 10 + OK. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Děčín: Baroch – Bedan, Stezka, Luka M., Havlíček, Sádovský, Kučera, Bulva, Luka O., Stibor, Filipovský, Postl, Gergel, Tomeček, Preussler, Kratochvíl, Chvátal, Štverák, Myšík, Hříbal

Klášterec nad Ohří: Damašek – Loučka, Hartman, Pokorný, Ambrož, Palubjak, Všetečka, Znojemský, Saska – Řepík, Kotoruš, Stehlík – Panocha, Novák, Diviš – Krpenský, Růžek, Suk – Černý, Toman, Freiberg

Hned v první minutě úvodní třetiny se málem uvolnil Martin Postl, klášterecký obránce však včas puk vypíchl. V čase 3:32 rozradostnil diváky v hledišti Jiří Štverák, který otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 4. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry, děčínští však zodpovědě bránili a dařilo se puky vyhazovat z obranného pásma. V polovině 8. minuty jel Martin Postl sám na brankáře, ten vyrazil betonem. K puku se dostal znovu Martin Postl, který viděl volného Marcela Tomečka v prostoru mezi kruhy, přesně mu přihrál a ten nechytatelnou střelou prostřelil Pavla Damaška - 2:0. V 11. minutě se do obrovské šance dostal hostující Novák, vyníkající Lukáš Baroch v brance mu skórovat nedovolil. Ve 14. minutě se rozjel Jiří Panocha, Lukáš Baroch byl opět na svém místě. Naopak z následného protiútoku v čase 14:51 se uvolnil Oldřich Kratochvíl, který přihrál Jiřímu Štverákovi a bylo to 3:0. Do konce třetiny měly ještě oba celky výhodu přesilových her, ale skóre se už nezměnilo. Do kabin šli za velmi příznivého stavu domácí, když měli na kontě tříbrankový náskok.

Ve 21. minutě vystřelil bombu od modré Jakub Loučka, ale nebyl úspěšný. Lukáš Baroch se opět vyznamenal ve 27. minutě, kdy vykryl střelu Václava Pokorného a o minutu později bravurně zlikvidoval střelu Libora Řepíka. V polovině utkání se do šance dostal Kamil Chvátal, ale Pavel Damašek střelu chytil a vzápětí na druhé straně byl na svém místě opět Lukáš Baroch, když výborně pokryl střelu Martina Znojemského. Přesně ve 33. minutě vybojoval za brankou hostí puk Miloš Stibor, nabruslil si před Pavla Damaška a zavěsil - 4:0. Za necelou minutu a půl lovil znovu hostující gólman puk ze své sítě, když Jan Filipovský nacentroval přihrávku Jiřímu Štverákovi a ten neodmítl, dokonal svůj hattrick - 5:0. Děčín byl na koni, dařilo se jak v obraně, tak i přechody do útočného pásma. Ve 37. minutě zneškodnil Pavel Damašek střelu Jana Havlíčka. Osm sekund před koncem druhé třetiny se dostal do samostatného úniku Jindřich Růžek, ale přestřelil.

O osudu utkání bylo takřka rozhodnuto, děčínští se snažili hrát na krásu a mnohdy pěknými kombinacemi přidělávali práci hostujícímu brankáři i celé obraně. Ve 46. minutě kroužil za brankou Ondřej Luka, objel kláštereckého obránce a přihrál ideálně postavenému Janu Havlíčkovi, který krásným gólem vsítil další branku - 6:0. V 50. minutě jeli dva na jednoho Oldřich Kratochvíl s Lukášem Gergelem, ale nahrávku vystihl bek hostí. Děčínští se i nadále hnali do útoku, do vážnější šance hosty nepouštěli. V 55. minutě poslal rozhodčí děčínské hráče do oslabení, ihned po buly dostal přihrávku od Ondřeje Nováka Roman Ambrož a ten ranou od modré prostřelil Lukáše Barocha a uzavřel tak skóre utkání na 6:1.