Drama až do poslední vteřiny: Klášterec veze z Kobry tři body

Podle papírových předpokladů to měl být jednoznačný zápas, jenž znalci druholigových poměrů výstražně zdvihali prst. A obavy se málem naplnily. Kobra v první třetině potrestala tři hrubky Severočechů a málem dosáhla na další soupeřův skalp na svém ledě. Jenže chladnokrevný, zodpovědný a hlavně trpělivý přístup klášterecké první formace zajistil hostům tři body.
3. listopadu 2010 | 18:00
4:6
3:2, 1:2, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Tuček (Novák), 17. Růžek (Bárta), 19. Georgiev (Pazourek), 39. Paris (Vejvoda) - 17. Stehlík (Miklovič, Šíp), 18. Panocha (Bečvář), 26. Šíp (Stehlík), 30. Stehlík (Šíp), 59. Miklovič (Stehlík), 59. Kalinovič (Panocha).

Kobra Praha: Malík - Vlček, Lang, Pazourek, Vejvoda, Drbohlav, Horák, Švidra, Kouřil, Růžek, Žáček, Bárta, Georgiev, Holý, Paris, Novák, Šeba, Tuček, Alexa

Klášterec nad Ohří: Damašek - Kocek, Loučka, Mašek, Řezníček, Martínek, Koblitz, Krupka, Vošta - Miklovič, Stehlík, Šíp - Kalinovič, Bečvář, Panocha - Suk, Novotný, Řepík - Toman, Jáchym, Hartman

Kláštereckým sice v úvodu nechybělo potřebné nadšení, jenže proti nim stál tým, který hrál v naprosté pohodě: mohl totiž pouze překvapit. A tak zatímco hosté od úvodního buly urputně bojovali o každý centimetr ledu, hosté čekali na svou šanci. Ta první přišla ve 14. minutě. Po chybě ve středním pásmu se do nájezdu dostal Jindřich Růžek. Damašek však svého bývalého spoluhráče prokoukl a skóre se, alespoň prozatím, neměnilo. Jenže přišly další dvě hrubky. A během necelé minuty vedli domácí už 2-0! Nejprve Damaška z ostrého úhlu prostřelil Martin Tuček a vzápětí už si svou chvilku slávy užil také Jindřich Růžek, který díky zmatkům v klášterecké třetině zůstal neobsazený mezi kruhy.

Naštěstí pro hosty, také jim se rychle podařilo prolomit střeleckou smůlu. Už po půl minutě snižoval Jan Stehlík, který zúročil nabídku Mikloviče zpoza branky, a o další minutu později si v útočném pásmu pohráli se soupeřem Kalinovič, Bečvář a zakončující Jiří Panocha.

Jenže hosté se nepoučili a ještě do konce třetiny znovu nechali domácím ve svém pásmu až příliš mnoho prostoru. A Kobra se zakousnula potřetí. Tentokrát se do střeleckých statstik zapsal jeden z nejzkušenějších hráčů - Ivan Georgiev.

Druhá třetina patřila především první formaci. Trápení ukončil vyrovnávacím gólem v přesilové hře Radek Šíp. Ostatně přihrávka Jana Stehlíka v nájezdu 2 na 1 k takové hokejové parádě doslova vybízela. V polovině utkání si pak oba aktěři vyměnili role. V tomto případě byli rozhodčí poněkud skoupí. Asistenci by si zasloužil i brankář Pavel Damašek, u kterého celá akce vznikla. Šíp ve středním pásmu prodloužil na Jana Stehlíka a klášterecký šikula z téměř nemožného úhlu poslal hosty do vedení.

Domácí se tak snadno vzdát nechtěli. David Bárta zkoušel překvapit Damaška v přesilové hře rovnou z buly, ale těsně minul. A s tvrdou střelou Jiřího Tučka měl klášterecký brankář plnou rukavici práce.

Štěstí se na hosty usmálo až v samotném závěru druhého dějství. Martin Kalinovič v souboji jeden na jednoho domácího obránce neobelstil, jenže z rychlého protiútoku si prakticky ve stejné situaci udělal z Ondřeje Maška a následně i Pavla Damaška "dobrý den" Martin Paris.

Ve třetí části se tak začínalo prakticky od nuly. Přestože se domácí ze svého pásma, kromě téměř dvouminutové přesilové hry 5 na 3, téměř nepodívali, skóre zůstávalo neměnné a vše nasvědčovalo tomu, že Klášterečtí podruhé v sezóně ztratí nějaký ten bod. Naštěstí mají ve svém kádru zkušené hráče, kteří dokáží udržet chladnou hlavu i v takhle vypjatých situacích. Radek Šíp na sebe natáhl hned čtyři hráče soupeře a než se stihli zorientovat, kde je vlastně puk, tečoval Petr Miklovič střelu Jana Stehlíka. Vítězný gól padl 99 sekund před sirénou ukončující třetí třetinu.

Domácím už nepomohlo ani odvolání brankáře. Na konečných 6:4 pro Klášterec upravil střelou do prázdné branky Martin Kalinovič