Čtyři branky v poslední třetině zajistily Klášterci tři body

Utkání v Rokycanech sice velkou hokejovou krásou neoplývalo, Klášterec asi ale tři body odvezl. Domácí poprvé v sezóně poslali do branky gólmanskou dvojku a kláštereckým střelcům dělalo velké problémy prosadit se. Teprve v poslední dvacetiminutovce, kterou Rokycanští vypustili, se jim díky čtyřem gólům podařilo otočit skóre.
29. listopadu 2008 | 17:00

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Metlička (Kreuzman), 15. Hrubý (Fiala), 39. Špaček (Fiala) - 4. Krpenský (Buchal), 23. Spitzer (Buchal), 46. Buchal (Spitzer), 48. Buchal (Koblitz), 51. Spitzer (Řezníček, Buchal), 58. Kotrouš (Buchal, Řezníček). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterečtí přestáli úvodní nápor bez úhony a ve 4. minutě se díky Radkovi Krpenskému radovali z první branky. Bohužel jen osm vteřin. Přesně mezi Damaškovy betony tečoval Kreuzmanovu střelu Pavel Metlička. V 15. minutě poslal Fiala do samostatného nájezdu Hrubého a Damaškovi proklouzl puk pod tělem.

Klášterci se podařilo srovnat hned v úvodu druhé třetiny, kdy se prosadil Zbyněk Spitzer. Dalšího gólu se Klášterečtí i přes obrovský nápor nedočkali. Buď netrefili prázdnou branku nebo zasáhl výborný Mitáček, který zneškodnil na třicet střel. Ve 39. minutě navíc znovu poslal domácí do vedení Špaček.

V poslední třetině domácí nechali veškerou bojovnost v šatně a Klášterečtí prostoru, který se před nimi otevřel, využili k otočení zápasu. Dvakrát se trefil Jaroslav Buchal, podruhé v zápase Zbyněk Spitzer a šestou branku přidal Václav Kotrouš.